26 Nisan 2011, Salı 09:42:30

ERCAN HAVALİMANI ÖZELLEŞTİRİLİYOR

KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar, ekonomik sürece dair önemli açıklamalarda bulundu. Tatar, Ercan Havalimanı'nın yakın zamanda özelleştirileceğini söyledi.
  • ECN havalimanının şu an ki rezilliğinden kurtulması için özelleşmesi şart. Özellikle kafelerin tekelinden başka türlü kurtuluş yok.
  • Sanırım yeni başlayan kendini kıbrıslı sanan havayolu KKHY nin kurulmasını engelliyor. Biraz para kazansınlar sonra KKHY kurulur.
  • Alles Micky Maus....
  • sanırım tc tarıhının en kotu hukumetı akp olsa gerek,kktc tarıhınınde en kotu hukumetı irsen küçük başkanlıklı ubp olsa gerek...bu ıkı partı bırı tc de yenı bırsey yapmadıgı gıbı olanlarıda yok ettıler ubpde aynı kktc de olanalrıda yok ettı yenı bırsey yapmadıgı gıbı..ınsanlarda ne hayalle bu partılere oy vermıstı..goster buyuklugunu bakalım akp ve thy gorelım yapabılıyormusun bu kadar havayolu şirketi kıbrısa uçarken kkhy kurmayı goster bakalım...bir suru ortak parasını gerı aldı sen bırak havayolu kurmayı thy sen elındekı ortaklara bıle kontrol edemıyorsun bırde havayolu yonetımının kendınde olmasını ıstedın aldın hadı sımdı ne acıklma yapcaksın merak edıyorm..yoksa sehven mi oldu dıyeceksın...(kıbrıslı yurtsever)

Genç TV’de yayınlanan Gündem Masası programında Didem Tavukçu Gürses’in konuğu olan KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar önemli açıklamalar yaptı.

"İTHAL ÜRÜNLERE KONULAN FONLA DENGE SAĞLANIYOR"

Tatar, ithal ürünlere uygulanan fon sistemiyle ilgili olarak denge unsurunu yakalayabilmek için bu uygulamaya gidildiğini, teknolojiyi takip ederek ilerleyen ve yanında çalışanların sayısını her gün arttıran yerli üreticilerimizin olduğunu bu yöntemle üretimde istihdama da katkı konulduğunu belirtti.

"BİR YIL İÇERİSİNDE ERCAN HAVALİMANI ÖZELLEŞTİRİLİYOR"

Ekonomik projeler arasında Ercan Havalimanı’nda yap işlet devret modeline gidileceğini, yeni terminalin özeleştirilmeye açılmasıyla yolcu sayısının da artacağını, 3-4 yıl içerisinde yolcu sayısının 4 Milyon’a çıkabileceğini kaydetti.

KKTC Ekonomisinin gelişmesi için özelleştirmenin bir avantaj olduğunu, dünyadaki örnekleri de dikkate aldıklarını, devletin yanında çalışanları verimli hale dönüştüremediğini, özelleştirilme sayesinde çalışanların performansının da artması nedeniyle kurumlarda gelişme sağlanabileceğini, 1 yıl içerisinde Ercan Havalimanı’nın özelleştirileceğini kaydetti.

"HİZMET ALIMI SAYISI ABARTILIYOR"

Ersin Tatar, Sayıştay Başkanlığı’nın, kamu görevlilerinin hizmet vermesi gereken alanlarda, “hizmet alımı” yöntemi ile yapılan sözleşmelere son verilmesini istemesi kararıyla ilgili olarak basında özellikle sayılarda bu haberlerin abartıldığını iddia edildiği gibi yüzlerce hizmet alımı olmadığını, kadrolardaki eksiklikleri gidermek amacıyla hizmet alımı yapıldığını söyledi.
 

ERCAN HAVALİMANI ÖZELLEŞTİRİLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
ECN havalimanının şu an ki rezilliğinden kurtulması için özelleşmesi şart. Özellikle kafelerin tekelinden başka türlü kurtuluş yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sanırım yeni başlayan kendini kıbrıslı sanan havayolu KKHY nin kurulmasını engelliyor. Biraz para kazansınlar sonra KKHY kurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Alles Micky Maus....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sanırım tc tarıhının en kotu hukumetı akp olsa gerek,kktc tarıhınınde en kotu hukumetı irsen küçük başkanlıklı ubp olsa gerek...bu ıkı partı bırı tc de yenı bırsey yapmadıgı gıbı olanlarıda yok ettıler ubpde aynı kktc de olanalrıda yok ettı yenı bırsey yapmadıgı gıbı..ınsanlarda ne hayalle bu partılere oy vermıstı..goster buyuklugunu bakalım akp ve thy gorelım yapabılıyormusun bu kadar havayolu şirketi kıbrısa uçarken kkhy kurmayı goster bakalım...bir suru ortak parasını gerı aldı sen bırak havayolu kurmayı thy sen elındekı ortaklara bıle kontrol edemıyorsun bırde havayolu yonetımının kendınde olmasını ıstedın aldın hadı sımdı ne acıklma yapcaksın merak edıyorm..yoksa sehven mi oldu dıyeceksın...(kıbrıslı yurtsever)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000