07 Şubat 2009, Cumartesi 08:21:24

Ercan Havalimanı da taksilerin tekelinden kurtuldu

Ercan Havalimanı ile ilçeler arasında uzun bir süreden bu yana eksikliği hissedilen otobüs seferleri, Kıbrıs Havalimanları Servisleri (KIBHAS) isimli taşımacılık şirketinin seferlere başlamasıyla hizmete girdi.
  • SÜPER BİR UYGULAMA BAZI KURULUŞLARIN TEKEL'İ KALKMALI ARTIK TOPLU TAŞIMA ANLAYIŞI YERLEŞMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.TABİKİ BU GÜZEL UYGULAMAYI BALTALAMAK İSTEYENLER ÇIKABİLİR , BUNLARA KIBRISLILAR VE TÜRKİYELİLER OLARAK KARŞI ÇIKMALIYIZ.BRAVO SAYIN AZİZ GECE
  • ben gecende bilet aldm kıbrstan ist gidis donus ucak parası 83 tl ama magosadan ercana gdıs gelıs taxı parası 100 tl bence cok ii bi uygulama olmus umarım devamı gelır ve ogrencılerı yarı yolda bırakıp yine taxıcılern elıne dusurmezler
  • kıbrısta öğrencinin yararına olan hiçbir şey sistemli uygun ve uzun süreli olmamıştır. eminimki buda aynı şekilde olacak ve ele yüze bulaştırılacaktır.Ayrıca magosa lefkoşa arasına 5 lira alan Sayın Gece,magosa ercan arası daha kısa olmasına rağmen 10 lira alıyor.Yani yine bir karşı tarafın iyiliğini düşünme söz konusu değil.yine Kıbrısın genel sorunu olan gereğinden fazla kara amacı gütme durumu söz konusu.Öğrenci olarak boğazımıza kadar bişeylere battık.zaten artık gereğinden fazla fazla para vermeğe alıştık.veririz taksiye 40 lira gideriz ercana
  • Lefkeye gitmek için 80 tl veriyorduk.Bu iş süper oldu.birazdaha geç saatlere kadar sefer olsa daha iyi olurdu. Teşekkürler

2 Şubat’tan bu yana başlatılan seferlerle, Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve Lefke ile Ercan Havalimanı arasında ücretli yolcu taşımacılığı yapılıyor.

Ercan Havalimanı ile ilçeler arasında yıllardır yaşanan ulaşım sorununa yeni bir çözüm getirildi. İki yıldan bu yana yapılan çalışmalar neticesinde kurulan Kıbrıs Havalimanları Servisleri isimli taşımacılık şirketi, 2 Şubat Pazartesi gününden itibaren Ercan Havalimanı ile beş büyük şehir arasında seferler düzenlenmeye başladı.

KIBHAS Direktörü Aziz Gece, Ercan Havalimanı ile diğer ilçeler arasında uzun bir süreden bu yana ulaşım eksikliğinin hissedildiğini belirterek, seferlerin yolcular tarafından olumlu karşılandığını, günden güne ilginin arttığını söyledi.

05.00’ten 18.30’a kadar

Beş ortağı bulunan KIBHAS, bundan böyle sabah 05.00 ile 18.30 saatleri arasında Lefkoşa, Mağusa, Girne, Güzelyurt ve Lefke’deki terminaller ile Ercan Havalimanı arasında seferler düzenleyecek.

Öncelikle Lefkoşa ve Girne ile Ercan Havalimanı arasında başlatılan seferlerin ardından, 9 Şubat Pazartesi gününden itibaren Lefkoşa, Mağusa, Girne, Güzelyurt ve Lefke’nin bulunduğu beş büyük ilçe ile Ercan Havalimanı arasında ulaşım sağlanacak.

Her ilçenin otobüs terminalinde KIBHAS’a ait ofisler bulunacak ve yolcular servisleri ofis salonlarında bekleyebilecek. KIBHAS ofislerinde ayrıca, yolcuların bagajlarını güvenle bırakabileceği dolaplar da bulunacak.

Uçak seferlerine göre yapılan otobüs seferleri, bayram, yılbaşı ve üniversitelerin açılış ve kapanış dönemlerinde de ek seferlerle çoğaltılacak. Ulaşım ücretleri ise, Lefkoşa- Ercan 7.00 TL, Mağusa-Ercan 10 TL, Girne-Ercan 10 TL, Güzelyurt-Ercan 10 TL ve Lefke-Ercan ise, 12 TL olarak belirlendi.

Gece: Ercan’a ulaşım büyük bir eksiklikti

Açıklamalarda bulunan KIBHAS Direktörü Aziz Gece, Ercan Havalimanı ile diğer ilçeler arasında uzun bir süreden bu yana ulaşım eksikliğinin hissedildiğini kaydederek, Ercan ile ilçeler arasındaki ulaşımı sağlamak amacıyla 2 yıl önce müracaatta bulunduğunu ve düşüncenin beş ortak ile birlikte projelendirilerek hayata geçirildiğini ifade etti.

Ülkede özel araç kullanma alışkanlığının yaygın olduğunu, bu nedenle havaalanına gidenlerin özel araçlarını kullanmayı tercih ettiğini söyleyen Gece, ülkeye turist olarak gelenler ile özel aracı olmayanların ise taksileri kullandığını belirtti.

Gece, taksi taşımacılığına göre daha uygun fiyatlara Ercan ile ilçeler arasında yolcu taşımacılığının yapılmaya başlanmasının da yolcular tarafından olumlu karşılandığına ve günden güne ilginin arttığına dikkat çekti.

"Taksilerin bir kaybı olmayacak"

Aziz Gece, taksicilerin havaalanına otobüslerle yapılacak ulaşıma tepki göstereceğini düşünmediğini söyleyerek, yasal prosedüre göre servislerin uçağın kalkış saatinden iki saat önce havaalanına varacağını, havaalanına erken gitmek istemeyenlerin taksileri kullanmaya devam edeceğini belirtti.

Gece, Ercan ile bölge terminalleri arasında ulaşımı sağlayacak otobüs seferlerinin bir alternatif olduğunu ifade ederek, “Taksi kullanmanın avantajı, yolcuyu istediği yere götürmesidir. Otobüsle gitmek istemeyenler olursa, taksiyi tercih edecek. Bu nedenle taksilerin bir kaybının olacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

(Kıbrıs Gazetesi)

Ercan Havalimanı da taksilerin tekelinden kurtuldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
SÜPER BİR UYGULAMA BAZI KURULUŞLARIN TEKEL'İ KALKMALI ARTIK TOPLU TAŞIMA ANLAYIŞI YERLEŞMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.TABİKİ BU GÜZEL UYGULAMAYI BALTALAMAK İSTEYENLER ÇIKABİLİR , BUNLARA KIBRISLILAR VE TÜRKİYELİLER OLARAK KARŞI ÇIKMALIYIZ.BRAVO SAYIN AZİZ GECE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ben gecende bilet aldm kıbrstan ist gidis donus ucak parası 83 tl ama magosadan ercana gdıs gelıs taxı parası 100 tl bence cok ii bi uygulama olmus umarım devamı gelır ve ogrencılerı yarı yolda bırakıp yine taxıcılern elıne dusurmezler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kıbrısta öğrencinin yararına olan hiçbir şey sistemli uygun ve uzun süreli olmamıştır. eminimki buda aynı şekilde olacak ve ele yüze bulaştırılacaktır.Ayrıca magosa lefkoşa arasına 5 lira alan Sayın Gece,magosa ercan arası daha kısa olmasına rağmen 10 lira alıyor.Yani yine bir karşı tarafın iyiliğini düşünme söz konusu değil.yine Kıbrısın genel sorunu olan gereğinden fazla kara amacı gütme durumu söz konusu.Öğrenci olarak boğazımıza kadar bişeylere battık.zaten artık gereğinden fazla fazla para vermeğe alıştık.veririz taksiye 40 lira gideriz ercana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
Lefkeye gitmek için 80 tl veriyorduk.Bu iş süper oldu.birazdaha geç saatlere kadar sefer olsa daha iyi olurdu. Teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000