29 Şubat 2016, Pazartesi 16:42:16

Ercan Havalimanı 9 milyon yolcuya hizmet verecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin ekonomik durumu ile ilgili çalışmalar yapan Dünya Bankası heyeti, KKTC’nin Ercan Havaalanı’nı da mercek altına aldı.
  • Sayin Ozcelik "Ercan'nin,su anki haliyle de Rum Larnaka havaalanindan daha guvenli oldugunu belirtti"..... Kusura bakmayin ama Ercan su hali ile Larnaka ile hic bir sekilde mukayese edilemez. Larnaka, British Airwayslerin, Lufthansalarin, Emirateslerin inip kalktigi, bir cok odul kazanmis uluslar arasi cok iyi standartlarda olan profesyonelce yonetilen (Hermes Airports) son derece modern, temiz, medeni ve duzgun bir hava alanidir. Ercan'in Larnaka Uluslar Arasi hava limaninin standartlarina ulasabilmesi icin daha cok yol kat etmesi gerekir. Basarilar dilerim.
  • Pc211 seferi istanbuldaki yogun sisden dolayı ucak divert etmisdir cnku inemezdi sabiha gokcene
  • Sonunda Ercan'ın durumuna el atmışlar. Kıbrıslı vatandaşlarımız ve bize hiç yakışmıyordu o köhne terminal ve bakımsız Havaalanı. Birde güvenlik seviyesini artırsalar harika olur.
  • Türkiyeden kopmak isteyen kıbrıslılar için müstahak bunlar. Size hizmet felan yok.

Dünyası Bankası heyeti KKTC ve Rum Kesimi'nin ekonomik durumu ile ilgili çalışmalar yaparken, olası bir çözümden sonra, Ercan’ın uluslararası hizmet verip veremeyeceğiyle ilgili bilgiler aldı. Dünya Bankası yetkilileri, TT Airport’un temellerini attığı yeni havalimanı projesini de inceledi.

TT Airport Genel Müdürü Serhat Özçelik, Ada’nın tam ortasına en son teknolojiye sahip bir havaalanı inşaatını başlattıklarını kaydetti. Yeni Ercan hakkında bilgi veren Özçelik, “Şu anda 3.5 milyon yolcuya hizmet veren alan yaklaşık 9 milyon yolcuya hizmet verecek” dedi. Özçelik, Ercan’ın şu anki haliyle de, Rum Larnaka havaalanından daha güvenli olduğunu belirtti.

Ercan Havalimanı'nın tüm alt yapı ve kaba inşaat mütahitliğini yapan Korman Construction Ltd’nin sahibi Günay Çerkez de, “Ercan’ı 1 yıl içerisinde bitirmeyi planlıyoruz” dedi. Çerkez, yeni havaalanına yapılacak pistler sayesinde, her model uçağın alana inebileceğini ifade etti. Yeni havaalanında 20 bin metrekarelik terminal binası 120 bin metrekareye çıkacak. (Milliyet)

Ercan Havalimanı 9 milyon yolcuya hizmet verecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Col Tilkisi ~ 2 yıl önce
Sayin Ozcelik "Ercan'nin,su anki haliyle de Rum Larnaka havaalanindan daha guvenli oldugunu belirtti"..... Kusura bakmayin ama Ercan su hali ile Larnaka ile hic bir sekilde mukayese edilemez. Larnaka, British Airwayslerin, Lufthansalarin, Emirateslerin inip kalktigi, bir cok odul kazanmis uluslar arasi cok iyi standartlarda olan profesyonelce yonetilen (Hermes Airports) son derece modern, temiz, medeni ve duzgun bir hava alanidir. Ercan'in Larnaka Uluslar Arasi hava limaninin standartlarina ulasabilmesi icin daha cok yol kat etmesi gerekir. Basarilar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 2 yıl önce
Pc211 seferi istanbuldaki yogun sisden dolayı ucak divert etmisdir cnku inemezdi sabiha gokcene

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nihayet ~ 2 yıl önce
Sonunda Ercan'ın durumuna el atmışlar. Kıbrıslı vatandaşlarımız ve bize hiç yakışmıyordu o köhne terminal ve bakımsız Havaalanı. Birde güvenlik seviyesini artırsalar harika olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TÜRK ~ 2 yıl önce
Türkiyeden kopmak isteyen kıbrıslılar için müstahak bunlar. Size hizmet felan yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
siz ~ 2 yıl önce
Siz ve sizin gibileri anlamak imkansız herkesi aynı kefeye koyunca elinize ne geçiyor ? Yazık gerçekten yazık..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000