24 Şubat 2011, Perşembe 08:47:50

ERCAN BİRBİRİNE GİRDİ

Başkent Lefkoşa ve civarında 7 dakikalık şiddetli yağmur ve dolu büyük zararlara yol açtı, camları kırılan ve bilgisayar sistemi çöken hava alanında korku dolu anlar yaşandı.
  • Bu ülkenin sonu sendikalardan olacak. Şimdi de ülkeyi yönetmeye yemin etmişler. Daha 10 kişiyi yönetemeyen zavallılar ülkeyi nasıl yönetecek acaba ?
  • Kıbrıslı sendikalardan vaz geçmedikçe Türk düşmanlıkları bitmeyecek gibi görünüyor !!! Türkiyenin ekmeğini yeyipde Türkiye aleyhıne çalışan nankörler bir gün bunun hesabını verecek...
  • Bu ada sizin değil BİZİM adamız. Nerden de sahiplendiniz öyle aldık falan filan.. İşgal ettiğiniz zaten bu cümlelerinizden anlaşılıyor. Hesapta 74'te adaya Barış gelecekti ama barıştan başka herşey geldi.. Anlayan anlar.. Haklısın keyfi beklemeyorlar. Çünkü Türkiye Kıbrıs'ı elinde tutmayı büyük bir koz sanıyor. Sonrada Kıbrıs'a şirin görünmeye çalışıyor. 1000TL maaş alanları da 10000TL alıyormuş gibi lanse ettiriyorlar..
  • Ercan ve Kıbrıs işgal altındaysa senin orada işin ne? Kaçıp kurtulsana. Ercan havaalanının adı bir Türke ait değil; şu anda senin nefes almanı ve yaşamanı sağlayan, Kıbrıs Türk'ünün nefsini korumak için şehit olmuş bir Türk subaya ait. Sadece minnet et ve saygı duy. Devamını yazamadım biplenir diye...Sen anladın onu....
Lefkoşa ve çevresine dün yedi dakika süreyle yağan şiddetli yağmur ve dolu, başkenti yüzme havuzuna çevirdi. Taşkınköy, Metropol Bölgesi ve Sanayi Bölgesi sular altında kaldı. Yağmur, Değirmenlik – Minareliköy bölgesinde de su baskınlarına sebep olurken, Ercan Havaalanı civarında yağmurla birlikte üç dakika esen şiddetli rüzgar ortalığı savaş alanına çevirdi.

Ercan Havaalanı ve civarında yaklaşık 3 dakika süreyle yaşanan fırtına, ortalığı savaş alanına çevirdi. Park halindeki araçlardan yaklaşık 20 tanesinin camları patladı, üzerlerine vuran çöp bidonları hatta gaz tüpleri bir çok aracı hasara uğrattı.

Sivil Havacılık Dairesi’nden bir yetkili, “İyi ki bu sırada herhangi bir uçak iniş veya kalkış yapmıyordu yoksa tarihi felaket yaşayacaktık” dedi.

Ercan Havaalanı’nın Terminal binasının camları kırılırken, yalıtım malzemeleri etrafa dağıldı. Yeni Kontrol Kulesi’nin iki çok büyük camı patladı. Ercan Havaalanı çevresinde aralarında Sivil Havacılık Dairesi’nin yeni binasının da bulunduğu birçok binanın da camları kırıldı.

Bilgisayar sistemi de çöktü
Bölgede çok sayıda ağacın ve bariyerlerin söküldüğü, tabelaların yerinden uçtuğu ve büyük bir felaketin eşiğinden dönüldüğü saptanırken, Ercan Havaalanı’ndaki zararın çok büyük olduğu belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, bilgisayar sistemi çöken havaalanında ‘kriz masası’ oluşturuldu ve hasar tespit çalışmaları başlatıldı. Camları kırılan kontrol kulesindeki bilgisayar sisteminin çökmesi nedeniyle, havaalanı bir süre için kapatılırken, Sivil Havacılık Dairesi ‘manuel sistreme’ geçilerek, hava trafiğinin açılacağını bildirdi.

(Kıbrıs Gazetesi)

ERCAN BİRBİRİNE GİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bu ülkenin sonu sendikalardan olacak. Şimdi de ülkeyi yönetmeye yemin etmişler. Daha 10 kişiyi yönetemeyen zavallılar ülkeyi nasıl yönetecek acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kıbrıslı sendikalardan vaz geçmedikçe Türk düşmanlıkları bitmeyecek gibi görünüyor !!! Türkiyenin ekmeğini yeyipde Türkiye aleyhıne çalışan nankörler bir gün bunun hesabını verecek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu ada sizin değil BİZİM adamız. Nerden de sahiplendiniz öyle aldık falan filan.. İşgal ettiğiniz zaten bu cümlelerinizden anlaşılıyor. Hesapta 74'te adaya Barış gelecekti ama barıştan başka herşey geldi.. Anlayan anlar.. Haklısın keyfi beklemeyorlar. Çünkü Türkiye Kıbrıs'ı elinde tutmayı büyük bir koz sanıyor. Sonrada Kıbrıs'a şirin görünmeye çalışıyor. 1000TL maaş alanları da 10000TL alıyormuş gibi lanse ettiriyorlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ercan ve Kıbrıs işgal altındaysa senin orada işin ne? Kaçıp kurtulsana. Ercan havaalanının adı bir Türke ait değil; şu anda senin nefes almanı ve yaşamanı sağlayan, Kıbrıs Türk'ünün nefsini korumak için şehit olmuş bir Türk subaya ait. Sadece minnet et ve saygı duy. Devamını yazamadım biplenir diye...Sen anladın onu....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000