20 Ocak 2017, Cuma 10:16:44

ERAH kuru sabitledi

Dövizin sürekli yükselmesi sonrası Erah Uçuş Okulu’ndan pilot adaylarını sevindirecek haber geldi.
  • Arkadaşlar, okullar berbat hiçbir kritere bakmadan her geleni ticaret mantığıyla alıyorlar.Sınıfta 25 kişi var. İngilizceyi hakkıyla bilen 1-2 kişi vardır o kadar. Pilot uçağın idaresini ve sevkini yapan biri olarak düşünürsek sınıfta kendini bile idare edebilen 3-5 kişi anca çıkar. Bazıları basit toplama çıkarma işlemlerini bile ezberlemeye çalışıyor sınavlarda. adamların kapasite ortada bu kadar olmaz arkadaş. her işte olduğu gibi bu iştede ciddi firmalar işe girişte insanların karakterlerini ölçüp tartıyordur. Benim tek umudum bu kadar adamın yanından bir şekilde sıyrılmak yoksa en az 2- 3 yıl iş falan yok. Afada, ayjette bittik okullar ne ilgi var ne eğitim var. TK da 500 fazla pilot var bi o kadarda eğitimde pilotları var. PGS zaten bitik. Herkesin azında snx var. Atlasglobalin 20 uçağı var 2-3 ayda bir 15-20 kişilik tip eğitimi açıyor. Bu kadar adamı nereye alacak demiyorum zaten gönderiyor afa ayjey farketmeden işten çıkartıyor. Şu şartlarda keşke bu parayla yatırım yapsaydım.
  • İnsanların hayalleriyle oynuyorlar resmen. Bi bu değil hepsi aynı. Yurt içinde iş bulamazsınız, dışarda imkansız. Abi-kardeş tavsiyesi bulaşmayın
  • Herkes gözünü dikmiş THY,SUNEXPRESS,PGS vs. arkadaşlar Türkiye nin dışında başka ülkeler de var,eğer EASA lisansı nız varsa ve de en önemlisi kendinizi gereği gibi yetiştirdi iseniz Türkiye de verdiğiniz işe giriş mücadelesini yurt dışına taşıyın,BİNLERCE havayolu taşımacılığı yapan firma var Afrikasından Asyasına kadar, Türkiye de bir şu hastalık var; 208 saatle mezun olmuş aday gözünü THY sağ koltuğa dikiyor, sen gerçekten o koltugun gerektirdiği tecrübeye sahipmisin; kağıt üstünde evet , ama reel tecrübe gereken acil durumda ne olacak,Allah kaptana zeval vermesin, Bu durumda kimse daha aşağısına tenezzül etmiyor,ingiliz yeni mezun kızlar dünyanın geri kalmış ülkelerinde geçinecek kadar ücret karşılığı sivri sineklerin içinde,uçan ve kanadı olan ne buldularsa uçarak tecrübe yapmaya çalışıyorlar,300 - 500 1200 .. vs saat ne ise buradan bir üste geçiş için bir zemin oluyor bu tecrübeler, ""geçenlerde beni aday aradı,mezun olunca BOEING 777-300-ER de ilk işe başlamak istiyorum diyor""
  • Ey ucus okullari Cumhurbaskanimiz milli para derken,ulkemiz ekonomik kusatma altindayken dovizle is yapmak Cumhurbaskanimizin dedigi gibi teroristliktir.....Ucus okullarini buradan uyariyoruz Turk parasina donun......

Dövizin sürekli yükselmesi sonrası Erah Uçuş Okulu’ndan pilot adaylarını sevindirecek haber geldi.

Isparta, Antalya ve İstanbul’daki eğitim merkezlerinde pilotaj eğitimlerini sürdüren Erah Uçuş Okulu, döviz kurunu sabitledi. Döviz kurunun hızla yükselmesi sonrası pilotaj eğitimine devam edenleri ve pilotaj eğitimine başlamayı planlayanları kara kara düşünmekten kurtaran Erah, euro kurunu 3.80 TL olarak belirledi. 1 Mart 2017 tarihine kadar sabit kurdan ödeme imkanı sunan uçuş okulunun bu hamlesi, eğitim alan öğrencilerin yanı sıra pilot olmayı düşünenleri de bir hayli rahatlattı.

Antalya ve Isparta’dan sonra İstanbul’da da teori eğitim merkezi açan Erah, bir taraftan Isparta’daki uçuş hattında yeni akademi binasının inşaatına devam ederken diğer taraftan da İstanbul’daki eğitim merkezini genişletti.  THK Üniversitesi ile  ortak proje kapsamında 70 üniversite öğrencisine bünyesinde eğitim veren Er-Ah Uçuş Okulu, 2016 yılı içerisinde 2 adet yeni uçak ve bir de EASA onaylı simülatör aldı.

ERAH kuru sabitledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (107)

Bitik Okullar ~ 2 yıl önce
Arkadaşlar, okullar berbat hiçbir kritere bakmadan her geleni ticaret mantığıyla alıyorlar.Sınıfta 25 kişi var. İngilizceyi hakkıyla bilen 1-2 kişi vardır o kadar. Pilot uçağın idaresini ve sevkini yapan biri olarak düşünürsek sınıfta kendini bile idare edebilen 3-5 kişi anca çıkar. Bazıları basit toplama çıkarma işlemlerini bile ezberlemeye çalışıyor sınavlarda. adamların kapasite ortada bu kadar olmaz arkadaş. her işte olduğu gibi bu iştede ciddi firmalar işe girişte insanların karakterlerini ölçüp tartıyordur. Benim tek umudum bu kadar adamın yanından bir şekilde sıyrılmak yoksa en az 2- 3 yıl iş falan yok. Afada, ayjette bittik okullar ne ilgi var ne eğitim var. TK da 500 fazla pilot var bi o kadarda eğitimde pilotları var. PGS zaten bitik. Herkesin azında snx var. Atlasglobalin 20 uçağı var 2-3 ayda bir 15-20 kişilik tip eğitimi açıyor. Bu kadar adamı nereye alacak demiyorum zaten gönderiyor afa ayjey farketmeden işten çıkartıyor. Şu şartlarda keşke bu parayla yatırım yapsaydım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selam ~ 2 yıl önce
Her kafadan cikan sese inanma bu bir. TK da pilot fazlaligi falan yok. Sen bu dedikodulari bosver, al eline lisansi onune bak. Dilin varsa yetenegin de varsa dunyanin heryerine gidersin. Birak bu karamsarliklari. Bilezigi koluna tak sonraki adimlari sonra dusunursun. TK dan bildiriyorum, burada pilot fazlaligi yok arkadasim, keain ve net bilgidir. Selamlar
Yatırım değil ~ 2 yıl önce
Bu bir yatırım değil. Bu bir zevk. Meslek olacak diye bir zorunluluk yok. Geç anladın. Keşke yatırım yapsaydım diyorsun. Örnek olsun arkadaşlara. Uçmaya gelmiyorsan, meslek kursu sanıyorsan yanılırsın.
samimiyim ~ 2 yıl önce
Keşke fırtınayı erken görebilip girmeseydiniz ama olmuş bir kere. En yakın yerden gerekirse dönün! Hayata bir kere geliyorsunuz. Tipe ayıracağınız para ile iş kurun yada mesleğiniz varsa onu yapın. Kolaylıklar dilerim..
Keptınn ~ 2 yıl önce
İnsanların hayalleriyle oynuyorlar resmen. Bi bu değil hepsi aynı. Yurt içinde iş bulamazsınız, dışarda imkansız. Abi-kardeş tavsiyesi bulaşmayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÖZGÜVEN ~ 2 yıl önce
Herkes gözünü dikmiş THY,SUNEXPRESS,PGS vs. arkadaşlar Türkiye nin dışında başka ülkeler de var,eğer EASA lisansı nız varsa ve de en önemlisi kendinizi gereği gibi yetiştirdi iseniz Türkiye de verdiğiniz işe giriş mücadelesini yurt dışına taşıyın,BİNLERCE havayolu taşımacılığı yapan firma var Afrikasından Asyasına kadar, Türkiye de bir şu hastalık var; 208 saatle mezun olmuş aday gözünü THY sağ koltuğa dikiyor, sen gerçekten o koltugun gerektirdiği tecrübeye sahipmisin; kağıt üstünde evet , ama reel tecrübe gereken acil durumda ne olacak,Allah kaptana zeval vermesin, Bu durumda kimse daha aşağısına tenezzül etmiyor,ingiliz yeni mezun kızlar dünyanın geri kalmış ülkelerinde geçinecek kadar ücret karşılığı sivri sineklerin içinde,uçan ve kanadı olan ne buldularsa uçarak tecrübe yapmaya çalışıyorlar,300 - 500 1200 .. vs saat ne ise buradan bir üste geçiş için bir zemin oluyor bu tecrübeler, ""geçenlerde beni aday aradı,mezun olunca BOEING 777-300-ER de ilk işe başlamak istiyorum diyor""

Yanıtla

Kalan karakter 1000
coni moni ~ 2 yıl önce
Yurt dışındaki firmalar 1.000 saatin altına alım yapmıyor. Bırak 100 tane firmayı incelemeyi acaba 5 tane firmanın başvuru kıstaslarına baktın mı çok merak ediyorum. Bu aradaki zamanı FI olarak değerlendirin desen anlardım. Bol keseden ahkam kesmişsin. Mezun olunca sağ koltuğa oturma olayına gelince, Human Performance bile işe yeni başlayan bir FO'nun yeterli tecrübeye ve özgüvene sahip olmadığını belirtir. Gerekirse öğretmen kaptanla uçurulur. Bu durum normaldir diyor. İlla küçük uçak uçuracaksın diye bi şey yok yani. ICAO bile bu teoriyi kabul etmişken sen yine kafanda doğru bellediğin şeylere göre burda sallamışsın. Senin mantığa göre Allah kaptana zeval vermesin; FO zaten süs oturuyor. İşimiz ona düştüyse yandık. İyice zeka seviyenden şüphe ettiriyorsun.
Terorist Olmayin ~ 2 yıl önce
Ey ucus okullari Cumhurbaskanimiz milli para derken,ulkemiz ekonomik kusatma altindayken dovizle is yapmak Cumhurbaskanimizin dedigi gibi teroristliktir.....Ucus okullarini buradan uyariyoruz Turk parasina donun......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
öğrnciplt ~ 2 yıl önce
maaşa gelince kurdan hesaplarsın ama ;)
mal olmayin ~ 2 yıl önce
Yalakalik yapacak die mantiksiz konusmayin o ucaklarin bakimlarin icin yedek parcayin amerika turk parasi ile satmiyor. Ama sunu diyim pilotaj tr de doydu bu saaten sonra olmak istiyen varsa birdaha dusunsun cunkun iş yok. İşsiz kalacaksiniz ucus okullarinin ahengine laflarina kanmayin yazik edip bi servet odeyip bos bos oturup bakmayin lisansa. Ozel unilere gidip tip okuyun o parayla

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000