28 Aralık 2011, Çarşamba 17:31:38

EN YÜKSEK BİLET FİYATINI ONLAR ÖDÜYOR

Şanlıurfa'ya, Ankara ve İstanbul'dan günlük sadece iki uçak seferinin düzenlenmesinin yetersiz olduğu bildirildi. Yılın 11 ayında GAP Güney Havalanın'na inen uçakların 193 bin 516 yolcu taşıdığı, bu durum bilet fiyatlarına da yansıdığı belirtildi.
  • En yüksek bilet fiyatini yurtdisinda yasayan TÜRKLER ödüyor. Türkiye´de bilet fiyatlari diger ülkelere oran daha yüksek nereden nereye gittigin fark etmiyor...
  • tokat yolcula rıda en az yüzde 50 fazla ödüyor
  • neden sadece Thy nın tekelınde anlamak mumkun degıl. Doguda en cok merak edılen ve gıdılen ıllerın basında gelıyor sırf bu yuzden bu kadar pahalı olunmazkı sankı extra yakıt harcıyo r urfaya gıden ucaklar. Cok ılgınc bır an once ozel sırketlerınde sefer duzenlemesını dılıyoruz
  • Şanlıurfalılar genelde seyahatlerinde uçak yolculuğunu tercih ediyorlat fakat bu yolculuklarının yaklaşık % 60 oranı Gaziantep veya Diyarbakır üzerinden sağlanıyor. Şanlıurfa'da özel hava yollarının olmaması ve bundan dolayı fiyatların aşırı yüksek olması her kesime zarar veriyor.
Şanlıurfa'nın havayolu ulaşımında en fazla ücret ödeyen il olduğu, hafta içi 200 lira olan bilet ücretlerinin haftasonu 250'yı bulduğu öğrenildi.

Şanlıurfa Turizmi Geliştirme Derneği Başkanı Rahime Yaşar, ildeki turizm potansiyelini raporlaştırdı. Raporda turizmin önündeki engellere dikkat çeken Yaşar, ulaşımda yaşanan aksaklıklara dikkat çekti. Şanlıurfa GAP Güney Havalanı'na sadece Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet'in sefer düzenlediğini hatırlatan Yaşar, seferlerin yetersiz olduğunu söyledi. Havayolu ulaşımında firmaların yetersizliğinin ücretlere de yansıdığını kaydeden Yaşar, İstanbul ve Ankara biletlerinin ortalama 200 ile 250 lira arasında değiştiğini ifade etti. Yılın ilk 11 ayında toplam 193 bin 516 yolcunun havayolunu tercih ettiğini aktaran Yaşar, bu sayının iki firma için çok fazla olduğunu dile getirdi.

Havayolu ulaşımında yüksek ücretlerin müşteriyi çevre illere yönlendirdiğinin altını çizen Yaşar, "Özellikle turizm sezonlarında uçak bilet fiyatları hafta içi 200, haftasonu 250 liranın üzerinde seyretmektedir. Bu uçak yolculuğu yapmak isteyen müşterilerimizin çevre illere kaymasına neden olmakta. Gaziantep ve Diyarbakır'da fazla uçuş ve alternatif ücretler olması sebebi ile Şanlıurfalılar yoğun bir şekilde bu illerden uçuş yapıyor" dedi.

Yaşar, sefer ve firmaların arttırılması gerektiğini söyledi. 11 ayda yaklaşık 100 bin yolcunun Ankara'ya gidip geldiği 100 bin yolcunun ise İstanbul'a gidip geldiği belirtildi.

(Zaman)
EN YÜKSEK BİLET FİYATINI ONLAR ÖDÜYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
En yüksek bilet fiyatini yurtdisinda yasayan TÜRKLER ödüyor. Türkiye´de bilet fiyatlari diger ülkelere oran daha yüksek nereden nereye gittigin fark etmiyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
tokat yolcula rıda en az yüzde 50 fazla ödüyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
neden sadece Thy nın tekelınde anlamak mumkun degıl. Doguda en cok merak edılen ve gıdılen ıllerın basında gelıyor sırf bu yuzden bu kadar pahalı olunmazkı sankı extra yakıt harcıyo r urfaya gıden ucaklar. Cok ılgınc bır an once ozel sırketlerınde sefer duzenlemesını dılıyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Şanlıurfalılar genelde seyahatlerinde uçak yolculuğunu tercih ediyorlat fakat bu yolculuklarının yaklaşık % 60 oranı Gaziantep veya Diyarbakır üzerinden sağlanıyor. Şanlıurfa'da özel hava yollarının olmaması ve bundan dolayı fiyatların aşırı yüksek olması her kesime zarar veriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000