Ana Sayfa » Havacılık Haberleri » EN YENİ İSTANBUL EN YENİ HAVALİMANI!

EN YENİ İSTANBUL EN YENİ HAVALİMANI!

02 Haziran 2012 Cumartesi, 08:39:11 Karadeniz'in kuzey şeridinde kurulacak yeni İstanbul'a dünyanın en büyük havalimanı inşa edilecek...

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 2011 seçimlerinde en önemli projelerden biri olarak açıkladığı yeni İstanbul'un planı ortaya çıktı. Bu planlar arasında en çok merak edilen konulardan biri de şüphesiz İstanbul'a yapılacak 3. havalimanı.

Atatürk Havalimanı uçuş trafiğini azaltarak yeni uçuş merkezi olarak planlanan havalimanı 3 bin 500 hektarlık alanı kapsıyor.

Altı pistten oluşan yeni havalimanı yıllık 100 milyon yolcu kapasitesiyle dünyadaki en büyük havalimanı olacak. Avrupa, Asya ve Ortadoğu finans ve turizm merkezi olması düşünülen şehrin yeni havaalanı sayesinde, İstanbul'un uluslararası havacılık piyasasındaki rolünü ileriye taşımak ve Ortadoğu, Avrupa ve Kuzey Afrika için bölgesel merkez haline getirilmesi planlanıyor. (Ntvmsnbc)

Haberi Paylaş
Facebook Yorum
AirportHaber Yorum
  • İsim / Rumuz 18 Mart 2014, Salı 13:07:38 durmak yok yola devam çektmeyeler çatlasın komilist faşizim olanlar çatlasın 0
  • İsim / Rumuz 04 Haziran 2012, Pazartesi 15:18:35 Hayaldi gercek oldu 0
  • yapmasanda olur 03 Haziran 2012, Pazar 02:21:09 afrikaya boş gidip gelen uçaklara yapacaksan yapmasanda olur,eninde sonunda hatlardan çekilmek zorunda kalıcaksın .havacılıkta zararlar ufak meblağlar olmaz ve bunu halkın cebinden ödediği parayla kapatıcaksınız.doğru strateji istiyosan pegasusa bak ! o göstersin sana yolu. önce para kazanmadığın hatta zarar ettiğin sırf siyasi amaçlar doğrultusunda uçtugun ve inatla uçmaya devam ettiğin hatlardan çekilin.uçağı oraya buraya uçurmak değil o uçaktan en iyi kazancı sağlıycak hatlara çekin'ki bizde bilelim thy doğru yolda.kimse atıp tutmasın,bizde thy'nin iyiliğini istiyoruz ancak GÖRÜNEN KÖY KLAVUZ İSTEMEZ 0
  • İsim / Rumuz 03 Haziran 2012, Pazar 00:40:33 Nazar etmeyin ne olur, çalışın belki sizinde olur :) 0
Yorum Gönder
  • * Yorumlarınız, editör onayından geçmesi durumunda yayınlanacaktır.
  • * Gönderilen yorumlardan kaynaklanacak yasal sorumluluk yorumu gönderen kullanıcılara aittir. Yorumlardan AirportHaber ve bağlı kuruluşları sorumlu tutulamaz.
  • * Kişiler ya da kurumlar hakkında yapılan, eleştiri sınırlarını aşan, hakaret, kötü söz, uygunsuz kelime, ırkçılık, bölücülük unsurları içeren yorumlara yer verilmemektedir.

Diğer Havacılık Haberleri

BOMBA NOTUNDA PARMAK İZİ BULUNDU

BOMBA NOTUNDA PARMAK İZİ BULUNDU

Son 1 ay içinde THY uçaklarına yapılan 4’ü kağıtlara "bomba var" şeklinde yazılmış ve bir de sahipsiz cisim şeklindeki asılsız çıkan 5 ayrı bomba ihbarı nedeniyle 100 binlerce Euro zarara uğradığı belirtildi. Asılsız çıkan bu ihbarları yapanların kimliklerinin tespiti için bomba uzmanlarının çalışmalarını sürdürdüğü, bugünkü ihbardaki yazılı kağıtta ise ilk kez parmak izlerine rastlandığı öğrenildi.