25 Kasım 2017, Cumartesi 09:07:41

En çok hangi ülkelere seyahat etmeyi tercih ediyoruz?

En son ABD ile yaşanan kriz ile gündeme gelen vize ile ilgili medyaya yılbaşından bu yana 320 binden fazla haber yansıdı. Türk vatandaşlarının daha çok vizesiz seyahat etme imkanının olduğu Güney ve Orta Amerika ülkelerini tercih ettiği belirlendi.
  • Kırklareli'nin Vize ilçesine de vizesiz gidiliyor.
  • Askabat kacakcılarına bak sen. Bunları istanbula bile getirmemek lazım aslında da ezik ulkeyız napalım
  • Afrikadaki yoneticiler sira sizede gelecek. Hersey zamanla. Fetoculere ver oturum kartini. Turk is adamlarina gelince bi ton prosudur vize.
  • En çok tercih edilen vizesiz ülke Gürcistan sonra KKTC ve UkraynaEn kolay vize veren ülkeler kapıda vize veren ülkeler Rusya'ya vize şart değil Özbekistan içerden davetiye gelmediği müddetçe vizeyi 45 günde verir

Vize alırken yaşanan zorlu süreç vatandaşları vizesiz ülkelere gitmeyi teşvik ediyor. Interpress’in medya araştırmasına göre Türk vatandaşlarının 100’den fazla ülkeye vize almadan ya da kapıda vize alarak kolaylıkla giriş yapabildikleri belirlendi.

Araştırmaya göre Türklerin Avrupa’da 12, Amerika kıtasında 31, Asya’da 32, Afrika kıtasında 20 ve Okyanusya kıtasında ise 7 ülkeye vize almadan yada kapıda vize alarak girebildiği tespit edildi.

En son ABD ile yaşanan kriz ile gündeme gelen vize ile ilgili medyaya yılbaşından bu yana 320 binden fazla haber yansıdı. Türk vatandaşlarının daha çok vizesiz seyahat etme imkanının olduğu Güney ve Orta Amerika ülkelerini tercih ettiği belirlendi.

BALKANLAR İLK SIRADA

Avrupa kıtasında ise bir çok ülke için mutlaka Schengen vizesi alınması gerekirken Schengen bölgesi dışında kalan ve bir çoğu Balkanlar’da yer alan vizesiz ülkelerin yakın olması ve daha ucuz uçak bileti bulma imkanları sayesinde tercih sırasının ilk basamağında yer aldığı tespit edildi.

ASYA VE OKYANUSYA’DA VİZESİZ ÜLKE ÇOK

Türk vatandaşlarına vize uygulamayan ülkelerin sayıca daha fazla olduğu bir coğrafya olarak öne çıkan Asya kıtasında vizesiz gidilebilen çok sayıda ülke olduğu belirlendi.

Dünyada en az nüfus ve ülkenin bulunduğu Okyanusya’da ise Türkiye’ye vize uygulamayan ülke sayısının az olmadığı belirlendi. Ancak bu ülkelerin tek dezavantajının Türkiye’ye uzaklığı olduğu saptandı.

AFRİKA’DA SEÇENEK AZ

Afrika kıtasında Türkiye’den vize istemeyen ülkelerin sayısı Avrupa’da vize istemeyen ülkeler kadar az olurken, uygulanan vize politikasının sadece Türk vatandaşlarına değil, dünyanın birçok ülkesine uyguladığı belirlendi.

EN ZOR VİZE VEREN ÜLKE TÜRKMENİSTAN

Amerika vize işlemlerini önce durdurup sonrasında sınırlı bir şekilde serbest bırakırken, Almanya’nın da işlemleri yavaşlattığı günümüzde Türkiye’ye en zor vize veren ülkenin ise Türkmenistan olduğu ortaya çıktı.

EN KOLAY VİZE VEREN ÜLKELER

Öte yandan Türkiye’ye vize uygulayan ülkeler içinde Türk vatandaşlarına en kolay vize veren 10 ülke ise Dubai, Rusya, Vietnam, Özbekistan, Suudi Arabistan, Bulgaristan, Hindistan, Pakistan, Meksika ve İsrail olarak tespit edildi.

En çok hangi ülkelere seyahat etmeyi tercih ediyoruz?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

TC citizens ~ 8 ay önce
Kırklareli'nin Vize ilçesine de vizesiz gidiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asbrezil ~ 8 ay önce
Askabat kacakcılarına bak sen. Bunları istanbula bile getirmemek lazım aslında da ezik ulkeyız napalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kusbeyin ~ 8 ay önce
Muslumanlari amerikaya sokmamak lazim gibi bir yorum seninki... Adanlar zaten devlet baskanlarindan cekiyorlar yeterince merak etme!
Asıl kuşbeyinli'ye ! ~ 8 ay önce
Beter olsunlar onlardan bize ne ? Bizden vize parası 400 dolar istiyorlar !
Lanetfeto ~ 8 ay önce
Afrikadaki yoneticiler sira sizede gelecek. Hersey zamanla. Fetoculere ver oturum kartini. Turk is adamlarina gelince bi ton prosudur vize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Voyager ~ 8 ay önce
En çok tercih edilen vizesiz ülke Gürcistan sonra KKTC ve UkraynaEn kolay vize veren ülkeler kapıda vize veren ülkeler Rusya'ya vize şart değil Özbekistan içerden davetiye gelmediği müddetçe vizeyi 45 günde verir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000