18 Ocak 2015, Pazar 11:20:15

EMNİYET'TE IŞİD ALARMI!

IŞİD terör örgütünün geçtiğimiz kasım ayında uçak kaçırma eylemine hazırlandığı ortaya çıktı.
  • Silahsız kaçırmak ne demek. Aklıma gelen uçağa oldukça kalabalık binecekler ve uçağın içinde terör estirecekler. Bu durumda grup halinde havaalanına gelenlere ve grup olarak bineceklere dikkat edilmeli. Sınır illerinden kalkacak uçaklarda mutlaka sivil, silahlı ve yolcuymuş gibi uçan polisler bulunmalı. Şakaya gelir tarafı yok.
  • Hatay havaalanı çok korumasız, her taraf suriyeli dolu dolayısyla kimin ne oldugu nerde ne yaptıgı belli olmuyor.. Bu durum çok ciddi şekilde ele alınmalı ve çok sıkı tedbir alınmalı..
  • Gaziantep'te kendi başıma gelen bir olay.. El çantamda isveç çakısı ve arazi de kullandigim bıçağımı unutmuşum.. Uçakta cüzdanımı almak için çantamı açtığımda farkettim.. Yani o x-ray ler vs..başında duran ve personel tamamen hikaye... Amirleri var ise tırnak makasına bile bir bahane bulurlar... Resmen Allaha emanet uçuyoruz...
  • yahu adam ne yazmış sen be anlamışsın. Hiç anlamıyorsunuz.

IŞİD terör örgütünün geçtiğimiz kasım ayında uçak kaçırma eylemine hazırlandığı ortaya çıktı. Güvenlik birimleri, IŞİD’in Hatay’dan silahsız bir şekilde yolcu uçağı kaçırmak için eylem planladığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine yoğun bir çalışma başlatıldı.

Emniyet daha sonra bu eylemin nedeni belli olmayan bir sebepten ertelendiğini öğrendi. Bu durum üzerine 25 Aralık 2014 tarihli gizli ibareli bir genelgeyle il emniyet müdürlükleri uyarıldı.

Gönderilen genelgede, “IŞİD tarafından Hatay ilimizde uçak kaçırma eylemi planlandığı, uçağın kaçırılmasında silah kullanılmayacağı, farklı şekilde uçağa el konulacağı istihbaratına ulaşıldığı” bilgilerine yer verildi. Devamında ise bu eylem planının nedeni belli olmayan sebeplerden dolayı ertelendiği, bu yüzden güvenlik önlemlerinin artırılması istendi. (Aydınlık)

EMNİYET'TE IŞİD ALARMI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Kalabalık ~ 3 yıl önce
Silahsız kaçırmak ne demek. Aklıma gelen uçağa oldukça kalabalık binecekler ve uçağın içinde terör estirecekler. Bu durumda grup halinde havaalanına gelenlere ve grup olarak bineceklere dikkat edilmeli. Sınır illerinden kalkacak uçaklarda mutlaka sivil, silahlı ve yolcuymuş gibi uçan polisler bulunmalı. Şakaya gelir tarafı yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
felaket ~ 3 yıl önce
Hatay havaalanı çok korumasız, her taraf suriyeli dolu dolayısyla kimin ne oldugu nerde ne yaptıgı belli olmuyor.. Bu durum çok ciddi şekilde ele alınmalı ve çok sıkı tedbir alınmalı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Gaziantep'te kendi başıma gelen bir olay.. El çantamda isveç çakısı ve arazi de kullandigim bıçağımı unutmuşum.. Uçakta cüzdanımı almak için çantamı açtığımda farkettim.. Yani o x-ray ler vs..başında duran ve personel tamamen hikaye... Amirleri var ise tırnak makasına bile bir bahane bulurlar... Resmen Allaha emanet uçuyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dayı'ya ~ 3 yıl önce
yahu adam ne yazmış sen be anlamışsın. Hiç anlamıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000