11 Aralık 2015, Cuma 08:25:52

Emniyetin pilotlarını OMÜ yetiştirecek

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün VİP Jet pilotlarını OMÜ eğitecek.
  • Hazirdaki gencleri alipda,1 yil polis egitimi verseler daha ucuz olmazmi? Hem issiz pilot sayisi azalir hemde devlet para harcamaz.Amma sanirim tabiki bunlari biliolar amma seslenen yok,herkes isine geldigi gibi hareket edio.Yine olan o mashum ayda 1000 ytl maasa calisan kara gozlulerin vergi paralari.Bu isin tek tessellisi allahdan yabancilari almamislar )))
  • Em asb ler ne kadar eğitim verir orasıda muamma...
  • Amerika dan gelen pilotlari da gorduk !! Dostum ucagi herkes ucurur!! Pilotluk senin kafanda Hayal ettiginden cok daha fazlasini gerektiren bir meslektir.. Umarim bir gun seninde olma sansin olur.. Fesatlikla ic gecirdigin meslegi yapma sansina nail olursun.. Yolun Acik olsun
  • Heee allah eğitim göreceklere sabır versin...

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sivil Havacılık Yüksek Okulu'nda, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 4 personeline 2016 yılında pilot eğitimi verecek. Eğitim alacak olan pilotlar Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait VİP jetlerde pilot olarak görev yapacak.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geçen ay yapılan 4 personel için pilotaj eğitimi hizmet alımı ihalesini kazandı. Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait VİP jetlerde görev yapacak 4 personelin pilot eğitimini 2016'da OMÜ Sivil Havacılık Yüksek Okulu'nda alacağı belirtildi. OMÜ Sivil Havacılık Yüksek Okulu Genel Havacılık İşletmesi Koordinatörü Uçak Teknisyeni Selçuk Akyürek, yaklaşık 3 yıldır 19 Mayıs İlçesi'ndeki yerleşkedeki pistte pilotaj eğitimi verdiklerini belirterek 'Öğrenci portföyümüz gittikçe genişliyor. En son Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ihalesine katıldık. Emniyet mensubu 4 pilotu yetiştireceğiz. Bu tabi bir başlangıç olacak. İnşallah Samsun için güzel bir başlangıç olur. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yaklaşık 36 adet hava aracı var. Bunların çoğu helikopter ama bir kısmı da VİP jetlerden oluşuyor. Biz sadece jetlerle uçacak uçuş ekibinin pilotaj eğitim kısmını üstleniyoruz. Bu yıl için 4 emniyet mensubuna ticari pilot lisansı vereceğiz dedi.

Akyürek, 4 emniyet mensubuna yaklaşık 200 saatlik uçuş eğitimi, 650 saatlikte teori eğitimi vereceklerini dile getirerek 'Çarşamba Havaalanı ve kampüsümüzde bulunan pistte uçuş eğitimini vereceğiz. Uçuş okulumuzun bünyesinde yaklaşık 8 adet hava aracı bulunmakta. 4 emniyet personeline pilot eğitimi Cessna 172 S tek motorlu ve da Diamond DA42 çift motorlu uçakla vereceğiz. Eğitimlere 4 Ocak 2016 itibariyle başlayacağız. Bu zamana kadar yüksek okulumuzda çeşitli eğitim sınıflarında yaklaşık 22 pilot mezun ettik şeklinde konuştu. (Haberler)

Emniyetin pilotlarını OMÜ yetiştirecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Bush_Pilot ~ 2 yıl önce
Hazirdaki gencleri alipda,1 yil polis egitimi verseler daha ucuz olmazmi? Hem issiz pilot sayisi azalir hemde devlet para harcamaz.Amma sanirim tabiki bunlari biliolar amma seslenen yok,herkes isine geldigi gibi hareket edio.Yine olan o mashum ayda 1000 ytl maasa calisan kara gozlulerin vergi paralari.Bu isin tek tessellisi allahdan yabancilari almamislar )))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zomü mü ~ 2 yıl önce
Em asb ler ne kadar eğitim verir orasıda muamma...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahayy ~ 2 yıl önce
Amerika dan gelen pilotlari da gorduk !! Dostum ucagi herkes ucurur!! Pilotluk senin kafanda Hayal ettiginden cok daha fazlasini gerektiren bir meslektir.. Umarim bir gun seninde olma sansin olur.. Fesatlikla ic gecirdigin meslegi yapma sansina nail olursun.. Yolun Acik olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Quaresma ~ 2 yıl önce
Uçağı herkes uçururmuş çok güldüm
Comedy ~ 2 yıl önce
Heee allah eğitim göreceklere sabır versin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000