29 Haziran 2017, Perşembe 12:45:34

Emniyet pilot alımı yapacak

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) pilot ihtiyacını sözleşmeli personel alımı yaparak kapatacak.
  • Yiye yiye doyamadınız ,allah doyursun inşallah
  • İşe girecekler zaten belli boşuna heveslenmeyin.Boşuna başvuru yapmayın. Zamanınıza,ümitlerinize, paranıza yazık.
  • Doner kanat ta alacaklar o yazilmamis. O degilde ambulansta ucacak adam kalmayacak
  • Ülke ne hale gelmiş thy ye girsen bile torpilin yoksa bişekilde seni işinden ediyorlar. Satılmış bazı kaptan müsvetteleri yobaz ve cinsiyeti belli olmayan kaptan pislikleri dikkat edin bunlara torpilsizler dikkat...

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) pilot ihtiyacını sözleşmeli personel alımı yaparak kapatacak. Havacılık Dairesi Başkanlığında görev yapacak pilotların alımında başvuracaklarda aranan şartlar ve başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı belli oldu. EGM sözleşmeli personel alımı konusundaki detaylar T.C. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda paylaşıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ihtiyaçlarını karşılamak için sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Havacılık Dairesi Başkanlığında görev yapacak pilot ihtiyacını karşılamak için yapılacak alımlarda 2 sözleşmeli personel istihdam edilecek. Yapılacak uygulamalı ve sözlü sınav sonucunda alınacak personeller belirlenecek.

Başvurular Temmuz'da başlıyor

EGM sözleşmeli personel alımı için başvuru işlemleri 10 Temmuz 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 4 gün sürecek. 14 Temmuz 2017 Cuma günü başvuruların tamamlanmasının ardından diğer süreçlere geçilecek.

Adayların bu şartlara sahip olması gerekiyor

Sözleşmeli pilot alımı için başvuracak adaylarda aranacak şartlar belli oldu. Öncelikle adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekiyor. Yapılacak alımlara hem erkek hem de kadın adaylar başvuru yapabiliyor. Adayın pilot olarak minimum 500 saat çiift motor sabit kanat uçuşu yapmış olması (Tercihen Beechcraft King Air B350 veya Cessna Citation XLS tip intibakı bulunmak) ve sağlık şartları Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’ nın (ICAO) Annex1’ deki ve JAR FCL-3’ deki ticari pilot şartlarına uygun olması gerekiyor. Bunların yanı sıra ülke genelinde çalıştırılmayo ve tüm uçuşlarda görevlendirileyi kabul etmesi gerekiyor.

Başvurular nereden yapılacak?

a) Kimlik belgesi,

b) Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

c) Eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma/mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir.)

d) Pilotluk Lisansı belgesi,

e) www.egm.gov.tr adresinden link olarak sunulan “Sözleşmeli Pilot Nitelikleri” başlıklı form, (2 nüsha olarak doldurulacak olan formun bir nüshası başvuru yapılan birime teslim edilecek ve diğer nüshası adayda kalacaktır. Sözlü ve/veya uygulamalı sınava katılmaya hak kazanan adaylar gelirken yanında getirecektir.)

f) Temel pilotaj sertifikaları (PPL, CPL, IR, Öğretmenlik, Bakım), Tip intibak belgeleri, Tek motor çift motor uçuş saatleri ve varsa 1 inci pilotluk belgeleri, her bir tipte uçuş toplamları ve son uçuş tarihlerini gösterir kurum imzalı şahsi uçuş kayıt çizelgeleri ve havacılıkla ilgili kişisel tüm belgeler (sertifika, kurs belgesi vs. evrakların başvuru yerlerinde gösterilmesi yeterli olup, sözlü ve/veya uygulama sınava gelirken aday yanında getirecektir. Ayrıca kazanan adaylardan bu belgelerin asılları veya aslı gibidir onayları istenecektir.)

Adaylar belirtilen belgelerle birlikte bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne 10-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında bizzat başvuracaklardır.

Başvuruların tamamlanmasının ardından kabul edilen adayların ilanı, sınav yerleri ve tarihleri www.egm.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Sınavlar nasıl yapılacak?

Başvurusu kabul edilen adaylar sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavlarda adayların mesleki bilgi ve yeteneği, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği ve muhakeme günü, genel kültür ve yeteneği, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı değerlendirilecektir. (CNN Türk)

Emniyet pilot alımı yapacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Ahh güzel ülkem ~ 1 yıl önce
Yiye yiye doyamadınız ,allah doyursun inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İş ~ 1 yıl önce
İşe girecekler zaten belli boşuna heveslenmeyin.Boşuna başvuru yapmayın. Zamanınıza,ümitlerinize, paranıza yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ambulansci ~ 1 yıl önce
Doner kanat ta alacaklar o yazilmamis. O degilde ambulansta ucacak adam kalmayacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ülke ~ 1 yıl önce
Ülke ne hale gelmiş thy ye girsen bile torpilin yoksa bişekilde seni işinden ediyorlar. Satılmış bazı kaptan müsvetteleri yobaz ve cinsiyeti belli olmayan kaptan pislikleri dikkat edin bunlara torpilsizler dikkat...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000