21 Nisan 2016, Perşembe 16:44:52

Emine Lim’e Yargıtay tokadı

Türk Hava Yolları eski Kabin Hizmetleri Başkanı Emine Lim, Airporthaber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık’a açtığı davayı kaybetti.
  • İnsan yaşattıklarını yaşamadan ölmez derler.
  • Bireysel iliskileri sayesinde bir yerlere gelmis. Kadinlarin extra gücü bu iste.
  • utu yap, mutfak, tuvalet temizle, bebek bak yeterki thy dan uzaklas
  • Bakın Tarihe,Başarılı Yöneticiler Hep Kıskanılmış ve Taşlanmıştır...Tüm Yorumları Okuyunca Çok Büyük Haksızlık Yapıldığını Görmekteyim...Tüm Kabine Getirdigi Yenilikleri ve Üstünlükleri -İyileştirmeleri-İtabırı Unutmayın Lütfen..THY de hiçbir dönemde Kabin Personeli Bu Kadar Özgüvenli ve İTİBAR SAHİBİ OLMAMIŞTIR...

Türk Hava Yolları eski Kabin Hizmetleri Başkanı Emine Lim, Airporthaber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık’a açtığı davayı kaybetti. Lim, kabin memurlarına mesaj çekerek davayı kazandığı yönünde yalan beyanda bulunmuştu.

Airporthaber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık ile THY eski Kabin Hizmetleri Başkanı Emine Lim (Karaman) arasında geçen çirkin telefon görüşmesine istinaden yazılan köşe yazısından dolayı tazminat davası açılmıştı.

Yerel mahkemenin vermiş olduğu kararla kendinden geçen Emine Lim, marifetmiş gibi bu kararı “Ali Kıdık”tan tazminat kazandım” diyerek kabin memurlarına mesaj çekmişti.

Ancak yargı süreci bitmeden atılan bu mesajların ne kadar anlamsız ve ne kadar cahilane davranış olduğu Yargıtay 4. Hukuk Dairesi’nin verdiği karar ile ortaya çıktı.

Yerel mahkemenin kararını temyiz eden Ali KIDIK avukatı Hasan Vural, Yargıtayın olması gerektiği gibi bir karar verdiğini belirterek “Yargıtay müvekkilimin haklı olduğunu onamış oldu” diyerek hukukun tecelli ettiğini kaydetti.

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin davayı tümden reddetmesi gerekmesine rağmen kısmen kabul ederek karar verdiğini ifade ederek Ali Kıdık lehine bozarak onadı.

Böylelikle Emine Lim, kabin memurları nezdinde bir kez daha mahcup olmuş oldu.

İŞTE O DAVAYA KONU OLAN YAZI TIKLAYINIZ...

İşte kararın tam metni:

Emine Lim’e Yargıtay tokadı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Herşey zamanla ~ 2 yıl önce
İnsan yaşattıklarını yaşamadan ölmez derler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
773 ~ 2 yıl önce
Bireysel iliskileri sayesinde bir yerlere gelmis. Kadinlarin extra gücü bu iste.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erkek bahanesi ~ 2 yıl önce
Kadın yıoneticikeri zaman kabulleneceksiniz.... Sebebi zeka ve basarı demek cok zor tabi...
o. ~ 2 yıl önce
utu yap, mutfak, tuvalet temizle, bebek bak yeterki thy dan uzaklas

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ütücüye ~ 2 yıl önce
Yahu sanki uçakla aya çıkıyorsun:) Kabin memuru olarak zaten sen uçakta hem garsonluk hem yer göstericiliği hem temizlik yapmıyormusun? Uçakta tuvalet temizliğini bile size ondan sonra dikte etmediler mi koca bir maille? Uçaklar kokuyor bok götürüyor, hostes her wc Yi kullanandan sonra burayı temizleyecek demedilermi? Sanki astronot haspam aya gidiyor! Bu senin zaten işin
Moya Liyapa ~ 2 yıl önce
Bakın Tarihe,Başarılı Yöneticiler Hep Kıskanılmış ve Taşlanmıştır...Tüm Yorumları Okuyunca Çok Büyük Haksızlık Yapıldığını Görmekteyim...Tüm Kabine Getirdigi Yenilikleri ve Üstünlükleri -İyileştirmeleri-İtabırı Unutmayın Lütfen..THY de hiçbir dönemde Kabin Personeli Bu Kadar Özgüvenli ve İTİBAR SAHİBİ OLMAMIŞTIR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Canan ~ 2 yıl önce
Hadi ordan itibarmis. Sen kimi kandiriyorsun

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000