09 Aralık 2017, Cumartesi 12:05:51

Elon Musk, Boeing CEO'suna rest çekti!

SpaceX CEO'su Elon Musk, Boeing CEO'su Dennis Muilenburg'ün Mars konusunda Elon Musk'ı geçeceğiz açıklamasına Buyur yap! yanıtını verdi
  • Yok abi onca seviniliyo yok her şehirde üniversite yapıldı diye yok bilmemne şu Elon Musk kafası bizde yok olacağïdayok Hep görüşlerimiz kısırdöngü içinde çok yazık ilerde daha çok acısını çekicez bunun.
  • Mars a gidilecegine inanmıyorum.
  • Elon musk da bizi kıskanıyor.
  • Boş işlerle uğraşıyorsun elın mask , su kaçınca oruç bozulurmu onu de hele

SpaceX CEO'su Elon Musk, Boeing CEO'su Dennis Muilenburg'ün Mars konusunda Elon Musk'ı geçeceğiz açıklamasına Buyur yap! yanıtını verdi

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla ve uzay araştırmaları şirketi SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Mars'a seyahat konusunda Boeing'e meydan okudu.

Dünyanın en büyük sivil ve askeri uçak ve helikopter üreticilerinden Boeing'in CEO'su Dennis Muilenburg'ün "Mars konusunda Elon Musk'ı geçeceğiz" yönündeki açıklamasını paylaşan Fortune Dergisi'ne Musk'ın cevabı "Haydi yap!" oldu.

Muilenburg, CNBC'ye verdiği röportajda da "Eninde sonunda Mars'a gideceğiz ve kesinlikle inanıyorum ki, Mars'a ilk ayak basacak kişiyi bir Boeing roketi taşıyacak" dedi.

Yakın zamanda Türkiye'yi ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ortak projeler için görüşen Elon Musk, elektrikli otomobil ve TIR üretiminden, uzaya uydu göndermeye, yapay zekadan, altı saati 30 dakikaya indirecek tünel projelerine kadar çok geniş bir alanda yatırım yapıyor. Tüm projelerin yönetimi de Musk'ta.

Küçüklüğünden bu yana büyük bir bilim-kurgu ve uzay meraklısı olan Musk'ın en büyük hayali ise Mars'a seyahat. Ancak bu işe meraklı diğer firmaların aksine, Musk, Mars'ta kolonileşmek ve yerleşik bir hayat kurmak istiyor.

Bunun için buz kaplı Kızıl Gezegen'in ısıtılması gerektiğini söyleyen Musk, işe şirketlerinin ürettiği güneş panellerini Mars'a yerleştirerek başlamayı planlıyor.

Ekim ayında SpaceX'in hedeflerini açıklayan Musk, insanları "çoklugezegen türleri" hâline getirmek istediklerini söyledi. Mars'a ilk seyahatler 2020 olarak planlanıyor.

Elon Musk, Boeing CEO'suna rest çekti!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Önemli biri ~ 8 ay önce
Yok abi onca seviniliyo yok her şehirde üniversite yapıldı diye yok bilmemne şu Elon Musk kafası bizde yok olacağïdayok Hep görüşlerimiz kısırdöngü içinde çok yazık ilerde daha çok acısını çekicez bunun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güler ~ 8 ay önce
Mars a gidilecegine inanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lol ~ 8 ay önce
Elon musk da bizi kıskanıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşsiz bakkal ~ 8 ay önce
Boş işlerle uğraşıyorsun elın mask , su kaçınca oruç bozulurmu onu de hele

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000