17 Ekim 2011, Pazartesi 15:29:20

ELEKTRİK YÜKLÜ BULUTLAR UÇUŞLARI VURDU

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk havanın ardından, ani sıcaklık değişimleriyle ortaya çıkan Kümülonimbus (Elektrik yüklü bulutlar) uçuşları vurdu.
  • Kümülonimbusu yarattı.. :)
  • kümülonımbus bulutu ile ilgili oluşan bir kaza var ilgilenenler için linki 5 bölümden oluşuyor ama izlemeye değer sıradan bir inişin adeta ölüm kalım mücadelesine dönüşünü anlatıyor ortada hiçbirşey yokken GİZEMLİ BİR GÜÇ uçağın bir anda düşürüyor sebebi mi ? KÜMÜLONİMBUS http://www.youtube.com/watch?v=w5b483I1TZU
  • CB, Cumhurbaşkanı' nın kısaltılmışıdır. Radar ekolarına bakınca anlarsın? GÜNEŞ IŞINLARI BİLİYOR YA, MOON da sadece tarikattır. Arka yüzünü göstermez.
  • seni seçtim KÜMÜLÜMON!!!

AirportHaber’in İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden edindiği bilgiye göre, ani sıcaklık değişimlerinde ortaya çıkan elektrik yüklü bulutlar, Trakya’da etkili oluyor.

Balkanlar’dan Karadeniz bölgesine kadar sıralı şekilde rapor edilen bulutlar, uçuş güvenliğini tehlikeye sokuyor.

Açıklamada, normal bulut hareketlerinin yatay şekilde oluştuğunu, kümülonimbus bulutlarının ise kuvvetli dikey hareketlere sahip olduğu ifade edildi. Bir uçağı parçalayabilecek kadar güçlü dinamik hareketlere sahip olan bu bulutların gökyüzünde oluştuktan sonra 2 saatlik ömürleri olduğu belirtildi.

DHMİ’den yapılan açıklamada ise küme halinde bulunan komülonimbus bulutlarının bugün Atatürk Havalimanı’nda 25’ten fazla uçağı etkilediği, inişe geçen uçakların pilotlarının bulutların etrafından dolaşmak zorunda kaldıkları öğrenildi. Rötarların iki saati bulduğu kaydedildi.

ELEKTRİK YÜKLÜ BULUTLAR UÇUŞLARI VURDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 7 yıl önce
Kümülonimbusu yarattı.. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kümülonımbus bulutu ile ilgili oluşan bir kaza var ilgilenenler için linki 5 bölümden oluşuyor ama izlemeye değer sıradan bir inişin adeta ölüm kalım mücadelesine dönüşünü anlatıyor ortada hiçbirşey yokken GİZEMLİ BİR GÜÇ uçağın bir anda düşürüyor sebebi mi ? KÜMÜLONİMBUS http://www.youtube.com/watch?v=w5b483I1TZU

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
CB, Cumhurbaşkanı' nın kısaltılmışıdır. Radar ekolarına bakınca anlarsın? GÜNEŞ IŞINLARI BİLİYOR YA, MOON da sadece tarikattır. Arka yüzünü göstermez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
seni seçtim KÜMÜLÜMON!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000