11 Şubat 2009, Çarşamba 08:03:07

Elazığ Havaalanı, uluslararası uçuşlara açılacak mı?

Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Havaalanı'nın bir an önce bitirilmesi ve gümrük kurulması için ilgili bakanlıklar nezdinde girişimde bulunulduğu öğrenildi.
  • Göreve geldiği günden itibaren Elazığ Havaalanı için gerçekten büyük çaba sarfeden Sn.Valimiz Muammer EROL 'a teşekkür ederiz. Eminiz ki Uluslararası havaalanı statüsünü de valimiz sayesinde kazanacağız. Saygılarımla Fırat YILMAZ
  • iki şehirinde avantajları ve dezavantajları olduğu kesin.. Elazığda yapılan yenilikleri malatya daha ne kadar küçümseyecek bilmiyorum! ama yakındır aradaki farkların ortaya çıkması.. istensede istenmesede Elazığ ın son yıllarda son derece güzel ve yaşanabilir bi şehir olduğu açık bunu hiç bir malatyalı değiştiremez ve engelleyemez ... boşa kıskançlık yapar ancakkk :) :) :)
  • Arkadaşlar bırakın artık şu malatya elazığ atışmasını. Bu havaalanı uluslararası olsa da olmasa da bölgeye hizmet edecek ve bundan bütün halkımız faydalanacak. 07/2006 da ihalesi yapılmış ve sözleşmeye göre 12/2007 de bitirilmesi gereken yeni pist inşaatı hala tamamlanmamıştır. Dış uçuşlara açılabilmesi hatta yoğun iç seferlerin olabilmesi için terminal binasının yeterli olmadığını düşünüyorum. Yeni terminal binalarının yapılmasıyla ilgili herhangi bir ihale ilanı da henüz yok. Belki programda bile yoktur.Seçime kadar halkın hoşuna gidecek,propaganda amaçlı pek çok demeç duyacağımızı düşünüyorum. Velhasılı kelam bu iş yılan hikayesine döndü ve kaybeden yine bu bölgedeki insanlarımız oluyor...
  • Gerçekten Elazığ ve Elazığ halkı için sevindirici bir haber. Sayın Valimizin bu konudaki girişimlerini sevindirici ve takdire şayan buluyorum. Bu arada Elazığ ve Malatyalı arkadaşlar arasındaki bu tartışmaları çok yersiz buluyorum. Bölgede gümrüklü bir havalimanının olması her iki şehir ve de bölge şehirleri için faydalı olacaktır. Bu arada pistden sonra iyi bir terminal binası ihtiyacı var Elazığ Havaalanının. Umarım bu konu da kısa zamanda çözüme kavuşturulur.

Elazığ Valisi Muammer Erol’un havaalanı konusunda Bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunarak, sorunun en kısa sürede çözülmesine çaba gösterdiği öğrenildi.

Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay nezdinde girişimleri sürdüren Elazığ Valisi Muammer Erol, havaalanı mevcut pistinin en kısa sürede bitirilmesinin yanı sıra, pistin tamamlanmasıyla birlikte gümrük de kurularak uluslar arası uçak seferlerinin yapılabileceği bir yapıya kavuşturulması için gayret ediyor.

Elazığ Muammer Erol’un girişimleri neticesinde Haziran ayına kadar Elazığ Havaalanı uluslararası uçuşların yapılabileceği bir havalimanı statüsüne kavuşabileceği söyleniyor.

Elazığ Havaalanı, uluslararası uçuşlara açılacak mı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 9 yıl önce
Göreve geldiği günden itibaren Elazığ Havaalanı için gerçekten büyük çaba sarfeden Sn.Valimiz Muammer EROL 'a teşekkür ederiz. Eminiz ki Uluslararası havaalanı statüsünü de valimiz sayesinde kazanacağız. Saygılarımla Fırat YILMAZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
iki şehirinde avantajları ve dezavantajları olduğu kesin.. Elazığda yapılan yenilikleri malatya daha ne kadar küçümseyecek bilmiyorum! ama yakındır aradaki farkların ortaya çıkması.. istensede istenmesede Elazığ ın son yıllarda son derece güzel ve yaşanabilir bi şehir olduğu açık bunu hiç bir malatyalı değiştiremez ve engelleyemez ... boşa kıskançlık yapar ancakkk :) :) :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar bırakın artık şu malatya elazığ atışmasını. Bu havaalanı uluslararası olsa da olmasa da bölgeye hizmet edecek ve bundan bütün halkımız faydalanacak. 07/2006 da ihalesi yapılmış ve sözleşmeye göre 12/2007 de bitirilmesi gereken yeni pist inşaatı hala tamamlanmamıştır. Dış uçuşlara açılabilmesi hatta yoğun iç seferlerin olabilmesi için terminal binasının yeterli olmadığını düşünüyorum. Yeni terminal binalarının yapılmasıyla ilgili herhangi bir ihale ilanı da henüz yok. Belki programda bile yoktur.Seçime kadar halkın hoşuna gidecek,propaganda amaçlı pek çok demeç duyacağımızı düşünüyorum. Velhasılı kelam bu iş yılan hikayesine döndü ve kaybeden yine bu bölgedeki insanlarımız oluyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Gerçekten Elazığ ve Elazığ halkı için sevindirici bir haber. Sayın Valimizin bu konudaki girişimlerini sevindirici ve takdire şayan buluyorum. Bu arada Elazığ ve Malatyalı arkadaşlar arasındaki bu tartışmaları çok yersiz buluyorum. Bölgede gümrüklü bir havalimanının olması her iki şehir ve de bölge şehirleri için faydalı olacaktır. Bu arada pistden sonra iyi bir terminal binası ihtiyacı var Elazığ Havaalanının. Umarım bu konu da kısa zamanda çözüme kavuşturulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000