27 Nisan 2017, Perşembe 10:18:54

Eker Havacılık fabrika çıkışlı Tecnam’ını aldı

Garmin ve Bose gibi dünyaca ünlü markalardan sonra İtalyan Tecnam uçaklarının da Türkiye temsilciliğini alan Eker Havacılık, fabrika çıkışlı ilk Tecnam uçağını teslim aldı.
  • Hayırlı olsuz. Kazasız kırımsız uçuşlar
  • Her sabah kalkıp yapılanları eleştirdiğiniz ve kimsenin yaptığını beğenmediğiniz için pazarlarda don külot satmak zorunda kaldığınızı biliyor musunuz? Ya kardeşim adam iyi kötü kendi mali gücüne göre bir eğitim uçağı alıp Türk havacılığına ve havacılık eğitimine katkı sağlamaya çalışıyor. Size düşen de "Hayırlı olsun" veya "emniyetli uçuşlar" demektir. Bunu diyecek kişiliğiniz yoksa bari susun. Ne kendiniz bir halt yiyebiliyorsunuz nede yapılanı beğeniyorsunuz. Ne olacak şimdi?
  • Hastasiyim burdaki yorumcularin, canim sikildiginda acip acip okuyorum ve guluyorum. Buyuk otoriteler cidden...
  • Gereksiz yorum yapan bir kısım insanlara bir sorum olacak: "siz boş boğazlığın" ne demek olduğunu biliyormusunuz? Gereksiz ve boş boş konuşmakla arasında hangi farklar var?

Garmin ve Bose gibi dünyaca ünlü markalardan sonra İtalyan Tecnam uçaklarının da Türkiye temsilciliğini alan Eker Havacılık, fabrika çıkışlı ilk Tecnam uçağını teslim aldı.

Eker Havacılık, İtalyan’ın ünlü uçak üreticisi Tecnam’dan iki kişilik P2008 model ilk uçağını teslim aldı. Hava taksi ruhsatı almak için çalışmalarını sürdüren Eker Havacılık, bir süre önce sipariş ettiği Tecnam P2008 tipi uçağını İtalya’nın Napoli kentindeki Capua bölgesinde bulunan fabrikadan teslim aldı.Eker Havacılık’ın sahibi Hüseyin Eker ve pilot Oben Oğultarhan tarafından teslim alınan uçağın teslimatı öncesi Tecnam’ın test pilotu Lorenzo De Stefano ile birlikte yaklaşık 30 dakika süren bir test uçuşu gerçekleştirildi. Gerekli teknik ve evrak kontrolleri yapıldıktan sonra uçak Eker Havacılık’a teslim edildi. Pilot Oben Oğultarhan’ın kumandasındaki uçak dün öğlen saatlerinde Türkiye’ye getirilmek üzere yola çıktı. Yaklaşık 4 saatlik uçuş sonrası Yunanistan’ın Korfu adasına inen uçak, uçuşun ikinci bölümünü gerçekleştirmek üzere bu sabah Türkiye’ye gelmek için havalandı. Tecnam P2008 tipi uçak bugün Eskişehir Sivrihisar’a uçarak, 29 Nisan’da pilotlar günü dolayısıyla düzenlenen Flyinn buluşmasında yerini alacak.EKER HAVACILIK TEK YETKİLİ

Türkiye'de son dönemde sayısı giderek artan Tecnam tipi uçaklardan şu anda Türkiye’de 15 adet olduğunu söyleyen Eker Havacılık’ın sahibi Hüseyin Eker, bu tip uçakların fiyat, yakıt ve performans açısından rakiplerine göre avantajlı olduğunu kaydetti.  P2008JC model uçağın gövdesinin kompozit, kanatlarının ise metal olmasından dolayı sıcak havalarda operasyon yapabilme açısından tercih edildiğinin altını çizen Eker, “ Bu uçaklarla sıcak iklime sahip Akdeniz ve Güneydoğu bölgelerimizde yaz aylarında rahatlıkla uçuşlar yapılabilir.  P2008JC model tek motorlu ve P2006T model çift motor uçakların EASA’dan tahditsiz tip sertifikası almış olması ise uçakların stabilite ve üretim kalitelerinin Avrupa  ve dünya standartlarında olduğunun ispatıdır” dedi.Teslimat sonrası uçağın kuyruğuna Türk Bayrağı yapıştırıldı

Tecnam P2008 uçağının teknik özellikleri:

Gövde yüksekliği: 2.67 mt – 8.76 ft
Gövde uzunluğu: 6.97 mt – 22.87 ft
Kanat:   9 mt – 29.5 ft
Kabin yüksekliği:  0.91 mt – 3 ft
Kabin genişliği:  1.14 mt – 3.74 ft
Koltuk kapasitesi: 2
Yakıt kapasitesi: 2 x 55 lt – 2 x 14.5 US Gal


Tecnam test pilotu De Stefano uçakla ilgili bilgi verdi


Teslim evrakları incelenerek uçak resmen teslim alındıUçuş öncesi uçakta son kontroller yapıldı


Pilot Oben Oğultarhan-Lorenzo De Stefano-Hüseyin Eker

Eker Havacılık fabrika çıkışlı Tecnam’ını aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Minik ~ 1 yıl önce
Hayırlı olsuz. Kazasız kırımsız uçuşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Susun ~ 1 yıl önce
Her sabah kalkıp yapılanları eleştirdiğiniz ve kimsenin yaptığını beğenmediğiniz için pazarlarda don külot satmak zorunda kaldığınızı biliyor musunuz? Ya kardeşim adam iyi kötü kendi mali gücüne göre bir eğitim uçağı alıp Türk havacılığına ve havacılık eğitimine katkı sağlamaya çalışıyor. Size düşen de "Hayırlı olsun" veya "emniyetli uçuşlar" demektir. Bunu diyecek kişiliğiniz yoksa bari susun. Ne kendiniz bir halt yiyebiliyorsunuz nede yapılanı beğeniyorsunuz. Ne olacak şimdi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Srht ~ 1 yıl önce
Hastasiyim burdaki yorumcularin, canim sikildiginda acip acip okuyorum ve guluyorum. Buyuk otoriteler cidden...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumcular ~ 1 yıl önce
Gereksiz yorum yapan bir kısım insanlara bir sorum olacak: "siz boş boğazlığın" ne demek olduğunu biliyormusunuz? Gereksiz ve boş boş konuşmakla arasında hangi farklar var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000