18 Temmuz 2009, Cumartesi 10:16:04

Eğitim uçağı sert iniş yaptı!

Türk Hava Kurumu’na ait uçaktan sonra bu kez de Tarkim Uçuş Okulu uçağı zorunlu iniş yaptı.
  • Dostum, bence sen imla ve dil bilgisinden sınıfta kalırsın.Senin meşhur Tarkim eğitimi de böyleyse vay o öğrencilerin haline.Bir insan önce kendi dilini doğru yazmayı öğrenmelidir. Eğitim şart :)
  • Ben Tarkimi de faruk bayındırıda yanıyorum adamlar 2 yılda tarkimi nerelere getirdiler önce dürüstçe bunu görmeliyiz.Onlara ehliyet soran insan önce dürüstçe mertçe kendi çapını ve sektöre yaptıklarını karınca kadarda olsa VAR İSE yaz.Herkesin başına geliçek bir kazadan böyle abuk subuk insanların özel hyatlarını inançlarını sorgulama hakkı sana vermez.Biz sadece bu ekibin yaptıkları işleri biliriz hatta istersen bildiklerimi yazabilirim.Sen boşver cemaat mevzularını 2 yılda tarkim yeter değilmi yapılan güzel işlere örnek.Ha bu okuldakilerin büyük çogunlugu sivil kökenli bu bazılarını rahatsız ediyor olmasın?
  • Ben de bir uçuş okulunda öğrenci olarak Tarkim'e gerçekten büyük geçmiş olsun diyorum. Yakup hoca gibi değerli eğitmenlerin yerleri asla doldurulamaz. Hatta kendisinin, uçuşu olan öğrencisini sabah evinden bizzat kendisinin arabasıyla aldığını duydum. Bu kadar özverili ve emektar bir hoca hakkında lütfen ileri geri yorumlar yapılmasın.
  • Ben başka okullardan vs. den bahsetmedim. SHGM'nün bu uçaktaki uçuş saatlerini ve uçulup uçulmadığını sorguladığını söyledim.Beni kınayacağına bu sorunun cevabını vermeliydin, tabii biliyorsan.Havacılık cemaat bağlantıları ve gatakulle ile yapılabilecek bir iş değil, pozitif bir ilimdir.Şimdi kimsin bilmem ama sana tavsiyem okul sahibinin ve yönetiminin bağlantıları ve havacılıkla olan ilişkisini dürüstçe sorgula.Bak bakalım bu işi yapabilecek ehliyette mi?

Tarkim Özel Uçuş Okulu'na ait `Piper PA30' tipi `TC-FAN' kuyruk tescilli pilot eğitimi verilen uçakta, bugün saat 07.00 sıralarında merkez Sarıçam İlçesi Buruk Cumhuriyet Mahallesi ile İncirlik 10'uncu Tanker Üssü yakınlarında teknik bir arıza meydana geldi.

Yaklaşık 200 metre yükseklikte arızalanan uçak zorunlu iniş yapmak zorunda kaldı. Uçağı kullanan eğitmen pilot, üssün kuzeyindeki bir tarlaya indirmeyi başardı. Sert iniş sırasında uçak yaklaşık 300 metre sürüklendi.

Sert inişin ardından uçakta bulunan eğitmen ile öğrenci pilot hafif şekilde yaralanırken, kaldırıldıkları Adana Numune Hastanesi’nde kısa süreli bir tedavinin ardından taburcu edildi.

Tekerlekleri parçalanan uçağın gövdesi ortadan ayrıldı.

Kırıma uğrayan uçağın kazadan önceki ve sonraki görüntüleri ile öğretmen pilot Yakup Çarkçı'nın kazadan önceki eğitimleri sırasında çekilen görüntüleri bu akşam saat 20:00'de Airport TV Ana Haber'de...

Eğitim uçağı sert iniş yaptı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 9 yıl önce
Dostum, bence sen imla ve dil bilgisinden sınıfta kalırsın.Senin meşhur Tarkim eğitimi de böyleyse vay o öğrencilerin haline.Bir insan önce kendi dilini doğru yazmayı öğrenmelidir. Eğitim şart :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ben Tarkimi de faruk bayındırıda yanıyorum adamlar 2 yılda tarkimi nerelere getirdiler önce dürüstçe bunu görmeliyiz.Onlara ehliyet soran insan önce dürüstçe mertçe kendi çapını ve sektöre yaptıklarını karınca kadarda olsa VAR İSE yaz.Herkesin başına geliçek bir kazadan böyle abuk subuk insanların özel hyatlarını inançlarını sorgulama hakkı sana vermez.Biz sadece bu ekibin yaptıkları işleri biliriz hatta istersen bildiklerimi yazabilirim.Sen boşver cemaat mevzularını 2 yılda tarkim yeter değilmi yapılan güzel işlere örnek.Ha bu okuldakilerin büyük çogunlugu sivil kökenli bu bazılarını rahatsız ediyor olmasın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ben de bir uçuş okulunda öğrenci olarak Tarkim'e gerçekten büyük geçmiş olsun diyorum. Yakup hoca gibi değerli eğitmenlerin yerleri asla doldurulamaz. Hatta kendisinin, uçuşu olan öğrencisini sabah evinden bizzat kendisinin arabasıyla aldığını duydum. Bu kadar özverili ve emektar bir hoca hakkında lütfen ileri geri yorumlar yapılmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ben başka okullardan vs. den bahsetmedim. SHGM'nün bu uçaktaki uçuş saatlerini ve uçulup uçulmadığını sorguladığını söyledim.Beni kınayacağına bu sorunun cevabını vermeliydin, tabii biliyorsan.Havacılık cemaat bağlantıları ve gatakulle ile yapılabilecek bir iş değil, pozitif bir ilimdir.Şimdi kimsin bilmem ama sana tavsiyem okul sahibinin ve yönetiminin bağlantıları ve havacılıkla olan ilişkisini dürüstçe sorgula.Bak bakalım bu işi yapabilecek ehliyette mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000