13 Kasım 2012, Salı 17:08:40

"EĞER KÖTÜ DAVRANILDIYSA..."

Kültür ve Turizm Bakanı Günay’ın, Ankara’ya indirilen Suriye yolcu uçağıyla ilgili özür dilediği ortaya çıktı...

Rusya’nın başkenti Moskova’da Türk-Rus Kültür Merkezi girişimiyle düzenlenen “Türkiye Rusya ilişkilerinde turizm” konulu konferansa katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın, Türkiye tarafından geçtiğimiz ay Ankara’ya indirilen Suriye yolcu uçağıyla ilgili, Rusya’dan basın aracılıyla özür dilediği ortaya çıktı.

Moskovskiy Komsomolets gazetesinin “MK-Tursiya” sitesine Moskova’da konuşan Bakan Günay’ın “Bildiğim kadarıyla Ankara’ya indirilen Suriye uçağındaki tüm yolculara gayet saygın davranıldı. Yolcu uçağı uluslararası kural ve yönetmeliklere uygun olarak kontrol edildi. Bu kontrol sırasında uçakta bulunan Rus vatandaşlarına yine de yetkililer tarafından bizim bilmediğimiz bir kötü davranma olmuş ise özür diliyorum” dediğini aktardı.

Krizin başından beri uçaktaki Rus vatandaşlara kötü davranıldığını öne süren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov defalarca, “Uçakta bulunan Rus vatandaşları saatlerce aç bırakılmış. Arama sırasında uçaktan inmelerine izin verilmemiş. Ankara’daki Rus diplomatlarına da vatandaşlarımızla görüşmelerine izin verilmemiştir. Ankara’dan bu hususta izahat ve özür bekliyoruz” demişti. (Hürriyet)

"EĞER KÖTÜ DAVRANILDIYSA..."

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000