22 Aralık 2010, Çarşamba 11:52:45

EFSANE PİLOTA VEDA

Türk Hava Kurumu’nda adımını attığı havacılık sektöründe 46 yılı geride bırakan kaptan pilot Sadık Sindel, profesyonel havacılık serüvenini noktaladı.
  • Sevgili abiciğim yapılan yorumları okuyorum vede diyorum ki bir hafızayı yollamak Lazım, Abdülün kahvesinde King Kızılay'a biriç akşamları rövanşı konken aramızda olmayanlar birbirimize kattıkları İzmir. V.s.türkkuşu,yenimahalleli,oluşumuz velhasıl kardeş olmamız, hep beraber tabiki.işte birkaç isim Erdal, Yalçın'a, Tuna, ertugay. Böyle uzayıp gider. Ömrün bol ve sağlıkla sevdiklerinle olsun. Kardeşin. Baki. Gültekin.
  • havacılığa katkı ve emeklerinizi kutlarım.yeni yaşamınızda huzur ve sağlık dilerim.Samsunlu Orhan Okutgen.
  • okul yıllarımda tanıdığım paraşütcü arkadaşım başarılarına yıllar sonra rasladım çok tebrikler Ank Yenimahalle
  • sen sadece kendin için değil tüm TÜRKİYE için onlarca , yüzlerce uğraş verdin ne zaman bir havacının yanında SADIK SİNDEL denilse hemen ceketlerini iliklemeye başlıyorlar bundan gurur duyuyorum... Ama daha önemlisi sen benim AMCAMSIN ve herzaman hangi koşullarda olursa olsun senin yanında bizler, ailen var her zaman senin yanındayız bundan hiç şüphen olmasın seni çok çok seviyorum... CEM AKSOY
15 yaşında paraşütle atlayarak başladığı havacılık serüveninde bugüne kadar bir çok şirketin kuruluşunda ve işletmesinde rol oynayan emektar havacı Sadık Sindel, profesyonel meslek hayatını noktaladı.

Sadık Sindel, 46 yıllık uçuş yaşamında 26 bin uçuş saatine sahip.

Aynı zamanda paraşütçü de olan Sindel, birçok hava taksi şirketinin hem kuruluşunda hem de işletilmesi sürecinde görev aldı, çok sayıda pilotu sektöre kazandırdı.

Son olarak, kuruluşunda da büyük rol aldığı Kaya Havacılık’ta çalışanSadık Sindel için Kaya Ramada Otel’de bir yemek düzenlendi. Yemeğe Kaya Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Meriç Burak Kaya, Kaya Havacılık Uçuş İşletme Müdürü Hurşit Ali Çullu ve diğer şirket çalışanları katıldı.

Kaya Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Meriç Burak Kaya, bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı Sadık Sindel’e plaket takdim ederken Sindel, bir plaket de öğrencilerinden aldı.

Sadık Sindel, bugün halen devam eden Sindel Uçuş Okulu’nun da kurucusu olarak biliniyor.EFSANE PİLOTA VEDA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Baki. Gültekin ~ 2 yıl önce
Sevgili abiciğim yapılan yorumları okuyorum vede diyorum ki bir hafızayı yollamak Lazım, Abdülün kahvesinde King Kızılay'a biriç akşamları rövanşı konken aramızda olmayanlar birbirimize kattıkları İzmir. V.s.türkkuşu,yenimahalleli,oluşumuz velhasıl kardeş olmamız, hep beraber tabiki.işte birkaç isim Erdal, Yalçın'a, Tuna, ertugay. Böyle uzayıp gider. Ömrün bol ve sağlıkla sevdiklerinle olsun. Kardeşin. Baki. Gültekin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
havacılığa katkı ve emeklerinizi kutlarım.yeni yaşamınızda huzur ve sağlık dilerim.Samsunlu Orhan Okutgen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
okul yıllarımda tanıdığım paraşütcü arkadaşım başarılarına yıllar sonra rasladım çok tebrikler Ank Yenimahalle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sen sadece kendin için değil tüm TÜRKİYE için onlarca , yüzlerce uğraş verdin ne zaman bir havacının yanında SADIK SİNDEL denilse hemen ceketlerini iliklemeye başlıyorlar bundan gurur duyuyorum... Ama daha önemlisi sen benim AMCAMSIN ve herzaman hangi koşullarda olursa olsun senin yanında bizler, ailen var her zaman senin yanındayız bundan hiç şüphen olmasın seni çok çok seviyorum... CEM AKSOY

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000