23 Ağustos 2017, Çarşamba 11:06:03

Efsane pilot sonsuzluğa uğurlandı

Türk Hava Kurumu Türk Kuşu Paraşüt Okulu eski müdürü öğretmen pilot Ali Tuna Atıcı dün hayatını kaybetmişti. Atıcı bugün düzenlenen törenle sonsuzluğa uğurlandı.
  • Bana yaptigini mezar tasina yazacam sen hic kisura bakma gul
  • Sizinde isini gormuski husnu thkparasut yakismadi arkadaslar ne oldunuz simdi hic
  • Bu sonsuzluğa uğurlama terimi nerden çıktı, bir de bazen kullanılan daha da kötüsü ışıklar içinde uyusun var. Allah rahmet eyledin bir kez de işe yarasın.
  • Tuna hocaya Allah rahmet eylesin, ama kurumdan ne zaman ayrılmıştı, neden ayrılmıştı, vefat ettiğinde kurum personelimi idi ve daha önemlisi , kurum bu kadar değer veriyorsa Tuna hocaya genel başkan nerede idi, VS VS

Türk Hava Kurumu Türkkuşu Paraşüt Okulu eski müdürü Öğretmen Pilot Ali Tuna Atıcı’yı yıllarca görev yaptığı Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı’nda yapılan bir törenle sonsuzluğa uğurlandı. Törende, sevenleri, yakınları ve çalışma arkadaşları hazır bulundu.

“Ülkemize Binlerce Paraşütçü Yetiştirdi”

THK Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Şube Başkanı Nevzat Yalçın, yaptığı konuşmada Tuna Atıcı’nın Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” özdeyişini kendisine şiar edindiğini söyledi. Yalçın, "1960 yılında paraşüt eğitimine başladı. 1966 yılında paraşüt öğretmeni oldu. Mesleğine çok büyük bir aşkla bağlıydı. Ülkemize binlerce paraşütçü yetiştirdi. 1971-1989 yılları arasında paraşüt okulu müdürü ve pilot olarak kurumumuzda görev yaptı. Görev yaptığı süre içinde ulusal ve uluslararası alanda birçok kez Ülkemizi milli takımda temsil etti. Uzun yıllar paraşüt milli takım antrenörlüğü yaptı. 1989-1992 yılları arasında İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Türkkuşu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1992 yılında kurumuzdan emekli oldu. Türk Hava Kurumu camiasına, ailesine, sevenlerine ve tüm dostlarına baş sağlığı diliyoruz. Ruhu şad olsun” diye konutu.

73 yaşında hayatını kaybeden Efsane Pilot Tuna Atıcı, uzun süredir kanser tedavisi görmekteydi.

Efsane pilot sonsuzluğa uğurlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

selcuk ~ 11 ay önce
Bana yaptigini mezar tasina yazacam sen hic kisura bakma gul

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayrica ~ 11 ay önce
Sizinde isini gormuski husnu thkparasut yakismadi arkadaslar ne oldunuz simdi hic

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Basliga bak ... ~ 11 ay önce
Bu sonsuzluğa uğurlama terimi nerden çıktı, bir de bazen kullanılan daha da kötüsü ışıklar içinde uyusun var. Allah rahmet eyledin bir kez de işe yarasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boşver ~ 11 ay önce
Tuna hocaya Allah rahmet eylesin, ama kurumdan ne zaman ayrılmıştı, neden ayrılmıştı, vefat ettiğinde kurum personelimi idi ve daha önemlisi , kurum bu kadar değer veriyorsa Tuna hocaya genel başkan nerede idi, VS VS

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000