11 Mayıs 2017, Perşembe 09:12:22

Edremit'e Havacılık yüksekokulu

Balıkesir Üniversitesi bünyesinde yeni kurulan Edremit Sivil Havacılık Yüksek Okulu hizmet binası hayırsever tarafından yaptırılarak okula bağışlandı.
  • Bi siz eksiktiniz be işsizler ordusu gelişiyor
  • Öğrenciler staj yapacak yer bulamıyor, hâlâ yeni okullar açılıyor.
  • Açmayin. Umut tacirliği yapmayin. Yazık.
  • Akçay i geçip Güre ışıkların sağ tarafında Edremit sivil havacılık meslek yüksek okulu diye ilgili reklam şirketi tarafından yanlış yazılan tabela daha sonra Edremit sivil havacılık yüksek okulu adına değiştirildi. Okul boyu normal orta okul binası gibi küçük ve otoyolun hemen yanı başında. Aksine kocaseyit Havalimanı taraflarina yapılsa ileri de öğrenciler ve akademik personel için zorluk olmazdı. Havalimanına uzaklığı 30 km .

Balıkesir Üniversitesi bünyesinde yeni kurulan Edremit Sivil Havacılık Yüksek Okulu hizmet binası hayırsever tarafından yaptırılarak okula bağışlandı.

Protokol imza töreninde bir konuşma yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı "Erdem Bey'e ve sayın Rektörümüze Sivil Havacılık Yüksek Okulumuza gösterdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Edremit ilçemiz 145 bin nüfuslu anca yazın yaklaşık 1 milyon nüfusu olan bir ilçe. Edremit ilçemizde iki adet meslek yüksek okulumuz var. Şimdi 4 yıllık Sivil Havacılık Yüksek Okulumuz açılıyor, 4 yıllık. Maksadımız ilçemize önümüzdeki yıllarda bir fakülte daha açtırmak. Daha sonraki hedefimiz ise ilçemize bir tane üniversite kazandırmak. Bunun için uğraşıyoruz. Başta hayırseverlerimize, belediye başkanımıza, üniversitemize ve sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür ediyorum. Edremit Bunu hak eden bir ilçe." diyerek bu güzel davranışın örnek olması temennisinde bulundu" dedi.
Prof. Dr. Kerim Özdemir, "Edremit yılın 300 günü aşkın zamanında uçuşa uygun bir bölgedir. Dolayısıyla hava limanı da vardır. Senatodan geçti YÖK'te kabul etti. Kuruluş anlamadın diğer sıradan okullara benzemiyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de müdahil oluyor" dedi. BAÜN Rektöre Prof Dr. Kerim Özdemir hayırsever vatandaşların desteği ile Balıkesir Üniversitesinin hızla büyüyeceğini ifade ederek Edremit Sivil Havacılık Yüksek Okulu'nun hizmet binasını yaptırarak bağışlayan Ermet Uysal'a teşekkür etti.

Körfez Sportif Havacılık Kulübü Derneği Başkanı Adem Kuşçuoğlu'da dernek olarak önümüzdeki günlerde kendi envanterlerine girmesi planladıkları bir eğitim uçağını Edremit Sivil Havacılık Yüksek Okulunda pilotaj eğitim vermek üzere çalışma başlattıklarını ifade etti. Daha sonra devir işlemleri için hayırsever, kaymakamlık, üniversite ve belediye arasında 4 protokol imzalandı. 18 derslikli okul binası 4 bin 180 metre kare alana sahip ve iki kat olarak inşa edildi. Edremit'e Havacılık yüksekokulu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Stajyer ~ 1 yıl önce
Bi siz eksiktiniz be işsizler ordusu gelişiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Açın açın ~ 1 yıl önce
Öğrenciler staj yapacak yer bulamıyor, hâlâ yeni okullar açılıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dd ~ 1 yıl önce
Açmayin. Umut tacirliği yapmayin. Yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gezgin ~ 1 yıl önce
Akçay i geçip Güre ışıkların sağ tarafında Edremit sivil havacılık meslek yüksek okulu diye ilgili reklam şirketi tarafından yanlış yazılan tabela daha sonra Edremit sivil havacılık yüksek okulu adına değiştirildi. Okul boyu normal orta okul binası gibi küçük ve otoyolun hemen yanı başında. Aksine kocaseyit Havalimanı taraflarina yapılsa ileri de öğrenciler ve akademik personel için zorluk olmazdı. Havalimanına uzaklığı 30 km .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000