02 Temmuz 2015, Perşembe 15:44:00

EASA neden bildiri yayınladı?

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı EASA, üçüncü ülke havayollarının Avrupa’ya uçabilmesi için Kasım 2016’ya kadar yeterliliklerini tamamlamasını istedi. Yeterliliğini tamamlayan ilk 22 havayolu arasında üç de Türk şirket var. İşte o şirketler...
  • Özetlemek gerekirse, avrupa'ya uçacaksanız, benim kurallarımı uygulayacaksınız diyor EASA. Hangarlar'ın Easa Part147 Bakım kuruluşlarının Easa Part145 yetkisi alması gerekecek ilerleyen zamanda, e tabi, lisans vermeyen, lisansa tip işlememek için binbir sudan bahane üreten SHGM'yi de ekarte ederek, Easa Lisanslı Adamların onayını isterim ben diyecekler ilerde de. SHGM'de artık bahçede mangal yakıp, facebook twitter'dan takılır.
  • Şuan günde 4 sefer yapacak pilotları daha verimli diye adamları 4 farkı uçak dwğiştirmiş olmuş pegasus. Şimdi bu telaşta koşuşturmada kapıt üstünde limitleri sürekli zorlayıp ama limitin ucunda kalan pegasus güvenli mi yani? Ben taşıyabiliyorum diye bana sürekli 60 kilo yük taşıtırsan ve taşıyabilecegin makismum kilo bu taşıcaksın dersen ben nereye kadar taşırım o yükü? Pegasus mu güvenli olcakmış? Kaç defa bulgu yedi almanyadan fransadan. Pilotlar uyuklar hale gelmiş iş yükünden. İşimden olmıyım diye de sus puslar. Keza sun expresste de çok farklı değil durumlar. Thy nın agır mesai sonucu min. Rest planlamaları.. Bizim havacılığımız kumdan gökdelen yapan mütahitin işi kadar sağlam.ilk depremde görücez o easa uyumunu..
  • Okuduğumuzu anlayalım. 3 şirket iyi birşey yapmış, cici yani kaka değil. Hala Sun express'in işi zor, diğerleri halleder diye yorum yapıyorsunuz ya.. Hoş haberi yazanlar da zorlanmamış değiller, anlayıp anlatırken.
  • Bul karayı Al parayı diyene arkadaşlara cevap , Türkiye de geçerli olan sistem ver parayı al serfitikayı,onlarda geçmez nedeni çok basit,insan hayatına önem ve değer veriyorlar. Diğer yandan Ülkemizden üç firma bu belgeyi almış tebrik etmek lazım derim .ok atmak değil,insanlar emek veriyorlar çalışıyolar.

EASA, havacılık emniyetinin tek bir noktadan sağlanması amacıyla 22 havayoluna yönelik bildiri yayınladı. Buna göre, 100 ülkeden 700 havayolu şirketinden 2016 Kasım’a kadar uluslar arası kriterlere uygun hale gelmeleri istendi. 

Avrupa Birliği üyesi olmayan ancak Avrupa’ya uçuşları bulunan havayollarını ilgilendiren bildiride emniyet vurgusuna yer verilirken gerekli yeterliliği sağlayan ilk 22 şirket de açıklandı.

Part TCO adı verilen yetkiyi alan ilk 22 şirket arasında Emirates, Delta, Etihad, Japan ve Korean Airlines gibi dev şirketlerin yanı sıra Türkiye’den  de MNG, Sunexpress ve Pegasus yer aldı. Diğer şirketlerine de sözkonusu yeterliliği alabilmek için Kasım 2016’ya kadar süre tanındı.
 

EASA neden bildiri yayınladı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

EASA ~ 3 yıl önce
Özetlemek gerekirse, avrupa'ya uçacaksanız, benim kurallarımı uygulayacaksınız diyor EASA. Hangarlar'ın Easa Part147 Bakım kuruluşlarının Easa Part145 yetkisi alması gerekecek ilerleyen zamanda, e tabi, lisans vermeyen, lisansa tip işlememek için binbir sudan bahane üreten SHGM'yi de ekarte ederek, Easa Lisanslı Adamların onayını isterim ben diyecekler ilerde de. SHGM'de artık bahçede mangal yakıp, facebook twitter'dan takılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Şuan günde 4 sefer yapacak pilotları daha verimli diye adamları 4 farkı uçak dwğiştirmiş olmuş pegasus. Şimdi bu telaşta koşuşturmada kapıt üstünde limitleri sürekli zorlayıp ama limitin ucunda kalan pegasus güvenli mi yani? Ben taşıyabiliyorum diye bana sürekli 60 kilo yük taşıtırsan ve taşıyabilecegin makismum kilo bu taşıcaksın dersen ben nereye kadar taşırım o yükü? Pegasus mu güvenli olcakmış? Kaç defa bulgu yedi almanyadan fransadan. Pilotlar uyuklar hale gelmiş iş yükünden. İşimden olmıyım diye de sus puslar. Keza sun expresste de çok farklı değil durumlar. Thy nın agır mesai sonucu min. Rest planlamaları.. Bizim havacılığımız kumdan gökdelen yapan mütahitin işi kadar sağlam.ilk depremde görücez o easa uyumunu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tabi ~ 3 yıl önce
Şu anda bütün kurallara uyan, bütün kuralları harfiyen yerine getiren, hiç kazası olmamış, hiç teknisyeni ölmemiş, sıfır kusurla çalışanına mutluluk veren tek kurum THY. Vay be!
Sun ~ 3 yıl önce
Okuduğumuzu anlayalım. 3 şirket iyi birşey yapmış, cici yani kaka değil. Hala Sun express'in işi zor, diğerleri halleder diye yorum yapıyorsunuz ya.. Hoş haberi yazanlar da zorlanmamış değiller, anlayıp anlatırken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bul karayı Al parayı diyene arkadaşlara cevap , Türkiye de geçerli olan sistem ver parayı al serfitikayı,onlarda geçmez nedeni çok basit,insan hayatına önem ve değer veriyorlar. Diğer yandan Ülkemizden üç firma bu belgeyi almış tebrik etmek lazım derim .ok atmak değil,insanlar emek veriyorlar çalışıyolar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000