03 Haziran 2014, Salı 08:09:42

DÜŞEN UÇAKTA ÜNLÜ İŞADAMI DA VARMIŞ!

ABD'li ünlü işadamı Lewis Katz, uçak kazasında can verdi. 72 yaşındaki Katz, "The Philadelphia Inquirer" gazetesinin yanı sıra Brooklyn Nets basketbol takımının da sahibiydi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaletinde geçtiğimiz haftasonu özel bir iş jetinin düşmesi sonucu hayatını kaybeden 7 kişinin kimlikleri açıklandı. Yetkililer, Cumartesi günü New Jersey istikametine gitmek için havalanan ancak kısa bir süre sonra düşen Gulfstream IV tipi uçakta hayatını kaybedenler arasında 72 yaşındaki Amerikalı ünlü işadamı Lewis Katz'in de bulunduğunu bildirdi. Yapılan resmi açıklamada, eski New Jersey Belediye Meclisi üyesi Jim Leeds'in 74 yaşındaki eşi Anne Leeds, Katz Vakfı yöneticisi 59 yaşındaki Marcella Dalsey ve eski New Jersey savcısı Sam Asbell'ın 68 yaşındaki eşi Susan Asbell'in yanı sıra uçakta bulunan 3 görevlinin de hayatını kaybettiği, ancak diğer 3 yolcunun kimliğinin henüz belirlenemediği kaydedildi.

ATEŞ TOPUNA DÖNDÜ

Philadelphia merkezli "Inquirer" gazetesinin yeni sahibi olan Lewis Katz'in birkaç gün sonra gerçekleşen kazada hayatını kaybetmesi, ailesini ve yakınlarını yasa boğdu. Katz'ın ölümünden sonra gazetenin başına geçeceği duyurulan oğlu Drew, "Babam en yakın dostumdu. Bana her şeyi o öğretti. Babam nerede ve nasıl büyüdüğünü asla unutmadı ve kendini memleketi Philadelphia'ya adamıştı" diyerek üzüntüsünü aktardı. Katz aynı zamanda Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) eski ismi New Jersey Nets olan Brooklyn Nets takımının da sahibiydi. Görgü tanıkları jetin, havalandıktan kısa bir süre sonra yaklaşık 20 metre yükseklikte ateş topuna döndüğünü, çevredeki evlerde ise patlamanın etkisiyle sarsıntı yaşandığını ifade etti. ABD Ulusal Hava Taşımacılığı Güvenlik Dairesi ise kaza ile ilgili soruşturma başlattı. Cumartesi günü gerçekleşen kazanın hemen ardından açıklama yapan Federal Havacılık İdaresi yetkilileri, uçağın seyir halindeyken aniden ateş aldığı ve ormanlık bir alana düştüğünü ifade etmiş ancak yeterli bilgi edinilemediği için kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri açıklanmamıştı. 

DÜŞEN UÇAKTA ÜNLÜ İŞADAMI DA VARMIŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000