10 Temmuz 2013, Çarşamba 09:13:33

DÜŞEN UÇAKTA BÜYÜK MÜCADELE!

San Francisco’ya inişte düşen Boeing 777’de, ‘yolcuları sırtında taşıyan’ kahraman hostes Ji Yeon Kim sayesinde sadece iki kişinin can verdiği anlaşıldı...
  • hudson nehrine sen teyyare indir köpeğin olayım. ne diyorsun :)
  • nereden çıktı bu uçuş emiyeti merakı? silikon dudaklar,takma tırnaklar varken.bu insanların istediği estetik.şirketler yolcunun göz zevkini tatmin etmek durumunda.40 ını aşmış kabin amirleri ve çirkin ördek yavrusu kabin memurlarıyla bir yere varamıyorlar.emergency ye gelince... Allah'a emanet olun.
  • Gercekten 777 filosu icin yabanci kaptanlar dogru secimdir, alimlarina devam
  • Ofis calisanlari herseyi ayarlar, ucakta mudure bile yer olmaz ama biz ucariz, ofisten hemen 2 telefon arkadasa hallederiz herturlu,kimsenin ruhu duymaz anladin sen ;))

Güney Kore’ye ait Asiana Havayolları’nın San Francisco’ya iniş sırasında düşen Boeing 777 tipi uçağıyla ilgili bir de ‘kahraman’ çıktı. Devrilerek enkaz haline gelen ve yanmaya başlayan uçakta sadece iki can kaybı yaşanmasında, kahraman bir hostesin payının olduğu ortaya çıktı.

Ji Yeon Kim adlı hostesin, çarpmayla şoka giren uçaktaki çocukları tek tek sırtında tahliye kaydırağına taşıdığı ortaya çıktı. Eugene Rah adlı yolcu, 30 yaşındaki hostesin küçük bedenine rağmen olağanüstü bir çaba sarf ettiğini belirterek, “Kendisi de gözyaşları içindeydi. Ama herkese ne yapması gerektiğini söylüyordu. Yolcuları sırtında taşıyordu” dedi. 12 kişilik kabin ekibini yöneten Lee Yoon-hye ise, 305 yolcuyu kurtardıklarını hatırlatarak, “Bir yolcu şişme kaydırağın altında kaldı. Acil durum çekiçleriyle kaydırağı patlatarak kurtardık” diye konuştu. Hızlı tahliyenin yanısıra, uçağın yanmaz döşemeleri ve son teknolojiyle güvenli hale getirilen koltukları da ölü sayısının artmamasında etkili oldu.

YAKINDA ‘PİST UÇAĞA ÇARPTI’ DİYEBİLİRLER

San Fransisco havaalanında enkazı duran Boeing 777’nin düşmesinde ön raporlar pilotaj hatasına işaret etse de, Asiana yönetimi ‘çok deneyimli’ olduklarını vurgulayarak pilotları savundu. Ancak kumandayı elinde bulunduran pilotun bir Boeign 777 gibi geniş gövdeli uçakla ilk kez San Francisco havalimanına indiğinin ve resmen hâlâ ‘eğitimde’ olduğunun ortaya çıkması, şüphe yaratıyor. (Hürriyet)

DÜŞEN UÇAKTA BÜYÜK MÜCADELE!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

tyler ~ 5 yıl önce
hudson nehrine sen teyyare indir köpeğin olayım. ne diyorsun :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:))) ~ 5 yıl önce
nereden çıktı bu uçuş emiyeti merakı? silikon dudaklar,takma tırnaklar varken.bu insanların istediği estetik.şirketler yolcunun göz zevkini tatmin etmek durumunda.40 ını aşmış kabin amirleri ve çirkin ördek yavrusu kabin memurlarıyla bir yere varamıyorlar.emergency ye gelince... Allah'a emanet olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yabanci ~ 5 yıl önce
Gercekten 777 filosu icin yabanci kaptanlar dogru secimdir, alimlarina devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ofis ~ 5 yıl önce
Ofis calisanlari herseyi ayarlar, ucakta mudure bile yer olmaz ama biz ucariz, ofisten hemen 2 telefon arkadasa hallederiz herturlu,kimsenin ruhu duymaz anladin sen ;))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000