06 Mart 2015, Cuma 19:07:26

DÜŞEN UÇAKLARDA 'TEKNİK ARIZA İZİ' YOK!

Malatya’da ve Konya’da düşen uçaklarla ilgili araştırma yapan askeri kaynaklar, teknik arıza izine rastlanmadığını açıkladı.
  • Bu ucaklar pilotaj hatasindan dusmustur, once hatayi kabul etme buyuklugunu gosterin
  • Burası Türkiye işte, teknik arızalar da insan hataları da bulaşıcı bizde. Bir de herkes haklı tabii ! güzel ülkemin güzel insanları bugün de kurtardınız dünyayı,hadi iyisiniz yine :) Kalın sağlıcakla
  • Ne yani şimdi, teknik arızanın olmadığı uçakların eski olmadığı anlamına mı geliyor? Ne demek bu! Ayrıca fırlatma mekanizmasının çalışıp ÇALIŞMADIĞI DA tartışılır! Ben bu açıklamaları çok ta inandırıcı bulmuyorum.Çok komik ya! düşen tüm uçaklar PİLOT hatasından düştü öyle mi? Buna çocuklar bile güler! Bu tip açıklamalarla Türk Hava Kuvvetleri'nin zaten azalmış olan itibarını YERLE BİR ediyorlar! Yazık!
  • pilotaj hatasi, tk ucagida oyle

Malatya’da ve Konya’da düşen uçaklarla ilgili araştırma yapan askeri kaynaklar, teknik arıza izine rastlanmadığını açıkladı.

Askeri kaynaklar, “Kaza kırım ekibi Malatya’daki iki uçağı yanı sıra Konya’da düşen uçakta da yaptıkları inceleme sonrası ilk tespitlerinde uçaklarda teknik bir arızanın izine rastlanmadı” bilgisini verdi.

24 Şubat'ta Malatya 7. Jet Anaüssü Komutanlığı’ndan havalanan iki F-4 savaş uçağınını Akçadağ ilçesine bağlı İkinciler köyü yakınlarında düşmesi sonucu dört pilot yaşamını yitirmişti.

Eskişehir 1'inci Ana Jet Üssü 112'nci Filo Komutanlığına ait bir savaş uçağı da dün tatbikat için bulunduğu Konya'da düşmüş, iki pilot hayatını kaybetmişti. (Hürriyet)

DÜŞEN UÇAKLARDA 'TEKNİK ARIZA İZİ' YOK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Kiprasmayin ~ 3 yıl önce
Bu ucaklar pilotaj hatasindan dusmustur, once hatayi kabul etme buyuklugunu gosterin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yapma yaaa ! ~ 3 yıl önce
hadi canım! TESADÜF diyorsun yani ha? BÜYÜKSÜN !
Bulaşıcı ~ 3 yıl önce
Burası Türkiye işte, teknik arızalar da insan hataları da bulaşıcı bizde. Bir de herkes haklı tabii ! güzel ülkemin güzel insanları bugün de kurtardınız dünyayı,hadi iyisiniz yine :) Kalın sağlıcakla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TABUTLAR ~ 3 yıl önce
Ne yani şimdi, teknik arızanın olmadığı uçakların eski olmadığı anlamına mı geliyor? Ne demek bu! Ayrıca fırlatma mekanizmasının çalışıp ÇALIŞMADIĞI DA tartışılır! Ben bu açıklamaları çok ta inandırıcı bulmuyorum.Çok komik ya! düşen tüm uçaklar PİLOT hatasından düştü öyle mi? Buna çocuklar bile güler! Bu tip açıklamalarla Türk Hava Kuvvetleri'nin zaten azalmış olan itibarını YERLE BİR ediyorlar! Yazık!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotaj ~ 3 yıl önce
pilotaj hatasi, tk ucagida oyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000