31 Mayıs 2016, Salı 08:55:08

Düşen uçak yeniden davalık oldu

Türk savaş uçağını taciz ederken meydana gelen çarpışmada Yunan pilot Kostas İliakis'in ölümüne ilişkin, 2009 yılında sonuçlanan davanın yeniden açıldığı bildirildi.
  • BİR RUM OLARAK İTİRAF ETMELİYİM Kİ; TARİH BOYUNCA TÜRKLERLE YAPTIĞIMIZ SAVAŞ YA DA FİKİR ÇATIŞMALARINDA HAKLI OLAN HEP TÜRKLERDİ VE HAKSIZLIK HEP BİZİM TARAFIMIZDAN YAPILDI. KONSTANTİNİYE BİLE FETH EDİLDİĞİNDE FATİH SULTAN PADİŞAH BİZLERE HAKKIMIZI, ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ VE CAN GÜVENLİĞİMİZİ VERDİ. DOĞRU BİR TANEDİR ! ERMENİSTAN DA, KIBRIS TA, MAKEDONYA DA KATLEDİLEN, TECAVÜZ EDİLEN, BEBEKLERİ DİRİ DİRİ YAKILAN HEP TÜRKLERDİ...
  • Adamları Türk şirketlerine al, en büyük uçaklarda uçur, her ay özel program yaz, sıhhi muayenelerini bile Yunanistan'da üç kağıtla yapmalarına izin ver, öğretmen yap, lise mezununu geniş gövdeye kaptan geçir. Ayda 15 gün boş bırak, o da seni mahkemeye versin. Tatlı hayat!
  • Yunan pilotlari sirketten cikaracaksin ki bunlara mesaj olsun
  • yunan pilota HayıR. kovun gitsin şunları tk dan

Ege’de 2006’da Türk savaş uçağını tacizi sırasında, uçağının düşmesi sonucu Yunan pilot Kostas İliakis'in ölümüne ilişkin davanın yeniden açıldığı belirtildi.

Atina’da yayımlanan Ethnos gazetesi, emekli bir hava subayının meclise ihbarda bulunarak Yunan savaş uçağının Türk savaş uçağı tarafından düşürüldüğünü iddia etmesi üzerine, 2009 yılında sonuçlanan dava hakkında yeniden soruşturma açıldığını duyurdu.

Gazete haberinde, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos’un, dava ile ilgili bakanlığın gizli dosyalarını incelemesine izin verdiğini belirttiği savcının, kazaya karışan Türk pilot Halil İbrahim Özdemir’in yanı sıra Türk askeri yetkililerin de olayda sorumluluklarının bulunup bulunmadığını araştıracağını yazdı.

Ege’de, 22 Mayıs 2006’da, Yunan pilot İliakis’in tacizi sırasında Yüzbaşı Halil İbrahim Özdemir'in kullandığı Türk savaş uçağı ile Yunan savaş uçağı çarpışarak denize düşmüştü. Yüzbaşı Özdemir kaza yerine ulaşan Türk helikopteri tarafından kurtarılırken, Yunan pilot İliakis ise ölmüştü.

Pilot Yüzbaşı Özdemir, daha sonra gıyabında yargılandığı Atina Ceza Mahkemesi’nce dikkatsizlik sonucu kazaen ölüme sebebiyet vermek suçundan 4 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Düşen uçak yeniden davalık oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

YORGO ANDONYADİS ~ 2 yıl önce
BİR RUM OLARAK İTİRAF ETMELİYİM Kİ; TARİH BOYUNCA TÜRKLERLE YAPTIĞIMIZ SAVAŞ YA DA FİKİR ÇATIŞMALARINDA HAKLI OLAN HEP TÜRKLERDİ VE HAKSIZLIK HEP BİZİM TARAFIMIZDAN YAPILDI. KONSTANTİNİYE BİLE FETH EDİLDİĞİNDE FATİH SULTAN PADİŞAH BİZLERE HAKKIMIZI, ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ VE CAN GÜVENLİĞİMİZİ VERDİ. DOĞRU BİR TANEDİR ! ERMENİSTAN DA, KIBRIS TA, MAKEDONYA DA KATLEDİLEN, TECAVÜZ EDİLEN, BEBEKLERİ DİRİ DİRİ YAKILAN HEP TÜRKLERDİ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selim ~ 2 yıl önce
Adamları Türk şirketlerine al, en büyük uçaklarda uçur, her ay özel program yaz, sıhhi muayenelerini bile Yunanistan'da üç kağıtla yapmalarına izin ver, öğretmen yap, lise mezununu geniş gövdeye kaptan geçir. Ayda 15 gün boş bırak, o da seni mahkemeye versin. Tatlı hayat!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 2 yıl önce
Yunan pilotlari sirketten cikaracaksin ki bunlara mesaj olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yunan pilota HayıR ~ 2 yıl önce
yunan pilota HayıR. kovun gitsin şunları tk dan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000