15 Nisan 2009, Çarşamba 13:46:29

Düşen uçağın pilotu şehit oldu

Balıkesir'deki 9. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan havalandıktan kısa bir süre sonra radardan kaybolarak, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde düşen askeri uçağın enkazında incelemeler sürüyor.
  • Mekanı Cennet Olsun .... Ama bir önceki haberde paraşütü açılmadığı falan yazıyordu peki hangisi ¿ Paraşütü açılmadıysa ciddi bir problem olması gerek ..
  • Mekanın cennet olsun...
  • Şehit kardeşimize Allah'tan rahmet,ailesi ve filo arkadaşlarına sabırlar diliyorum.Vatan sana minnettardır üsteğmenim,fedakarlığın unutulmayacak....
  • gerçekten çok üzücü bir haber. böyle genç pilotlar kolay yetişmiyor. allah rahmet eylesin. asıl ateş şehidin evine düşmüştür. allah yardımcıları olsun, sabır versin.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde, eğitim uçuşu için 9. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan havalandıktan kısa bir süre sonra radardan kaybolan F 16, Mustafakemalpaşa'nın Sarnıç köyü mevkiine düştü. İnfilak eden uçağın pilotu Üsteğmen Fatih Korçam şehit oldu. Bu sabah enkaz bölgesinde yapılan incelemelerde, uçağın dere yatağında toprağa saplandığı, parçalarının 5 kilometrelik bir sahaya yayıldığı görüldü.

Radyasyon yayılma riskine karşı askerler bölgeye uzmanlar haricinde kimsenin girmesine müsaade etmiyor. Kaza kırım ekibinin bölgedeki inceleme ve araştırmaları devam ediyor. Bölgeye çok sayıda üst seviyede komutan gelirken, herhangi bir açıklama yapılmadı.

Hava Pilot Üsteğmen Fatih Korçam'ın kurtarabileceği ümidiyle son ana kadar uçağı terk etmediği sanılıyor. Öte yandan Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, şehit pilotun cenazesinin henüz Balıkesir'e getirilmediğini açıkladı.

Düşen uçağın pilotu şehit oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
Mekanı Cennet Olsun .... Ama bir önceki haberde paraşütü açılmadığı falan yazıyordu peki hangisi ¿ Paraşütü açılmadıysa ciddi bir problem olması gerek ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Mekanın cennet olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Şehit kardeşimize Allah'tan rahmet,ailesi ve filo arkadaşlarına sabırlar diliyorum.Vatan sana minnettardır üsteğmenim,fedakarlığın unutulmayacak....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
gerçekten çok üzücü bir haber. böyle genç pilotlar kolay yetişmiyor. allah rahmet eylesin. asıl ateş şehidin evine düşmüştür. allah yardımcıları olsun, sabır versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000