26 Eylül 2014, Cuma 11:48:37

DÜNYANIN EN UZUN MENZİLLİ İŞ JETİ ISTANBUL AIRSHOW’DA

Dünyanın önde gelen business jet üreticilerinden Gulfstream’in en uzun menzilli uçağı olan G650ER Istanbul AirShow’da sergileniyor. Görkemli uçak, uçuş menziliyle Airbus A350’ye kafa tutuyor.
  • 2013 te dünyanın en iyi iş jeti seçilmiş, boşuna deil galiba alana iyi uçuşlar dileriz belki bi gün bizde uçarız.
  • Stand by instrument ler glare shild panelde 2 adet gordugunuz box ların içinde istediğiniz an kullanabilirsiniz...hayırlı olsun iii günlerde kullanın...
  • Kafam bozuldu 4 tane sipariş verdim .
  • İyide o zaman iniş takımlarını airbus gibi yüksek yaparsın olur biter. Böylece motoru kanadın altına koyabilirsin. Efektif olarak başka sebepleri de vardır tahminimce.

Türkiye’nin en büyük havacılık fuarı olan Istanbul Airshow bu yıl Boeing’in dev uçağı B747-8 Intercontinental, Airbus’ın son gözdesi A350 XWB’nin gibi uçakların yanı sıra iş jetlerine de ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en büyük business jet üreticilerinden biri olan Gulfstream’in en yeni ve en uzun menzilli modeli olan G650ER bu yıl 10’uncusu düzenlenen Istanbul AirShow’da boy gösteriyor.

Gulfstream’in saatte 904 km hıza ulaşabilen G650ER modeli 51 bin feet yüksekliğe ulaşabiliyor. Uçağın en önemli özelliği ise durmaksızın (non-stop) 13 bin 890 km mesafeye ulaşabilmesi. Bu özelliği ile dünyanın en uzun menzilli iş jeti unvanını elinde bulunduran G650ER ile İstanbul’dan Avustralya’nın Perth şehrine, ABD’nin Los Angeles, Kanada’nın Vancouver şehirlerine uçulabiliyor.

Toplam 13 yolcu kapasitesine sahip uçak, 2 yıl önce satışa çıkarıldı ve bugün piyasada 55 adet G650ER uçuş yapıyor. Türkiye’de ise Gulfstream’in bu modelinden bulunmuyor.

Dünyanın en uzun menzilli iş jeti G650ER yaklaşık 70 milyon Dolarlık liste fiyatına sahip.

©AirportHaber.com

DÜNYANIN EN UZUN MENZİLLİ İŞ JETİ ISTANBUL AIRSHOW’DA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

anadolu ~ 4 yıl önce
2013 te dünyanın en iyi iş jeti seçilmiş, boşuna deil galiba alana iyi uçuşlar dileriz belki bi gün bizde uçarız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
stnd by ~ 4 yıl önce
Stand by instrument ler glare shild panelde 2 adet gordugunuz box ların içinde istediğiniz an kullanabilirsiniz...hayırlı olsun iii günlerde kullanın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fakir ~ 4 yıl önce
Kafam bozuldu 4 tane sipariş verdim .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
İyide o zaman iniş takımlarını airbus gibi yüksek yaparsın olur biter. Böylece motoru kanadın altına koyabilirsin. Efektif olarak başka sebepleri de vardır tahminimce.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000