03 Eylül 2013, Salı 07:02:31

DÜNYANIN EN GENÇ PİLOTU

Çin'de 5 yaşındaki çocuk, herhangi bir yardım almadan gerçekleştirdiği 35 dakikalık uçuş ile dünyanın gelmiş geçmiş en genç pilotu olarak kayıtlara geçti.
  • Bu zihniyettekilere yorum yazarak aynı kefede oldugun gercegine ne demeli! Bence ilk once insan evladı olun,ister Kokpit ister Kabin ..Senin gibilere daha cok sey söylenir fakat dedim en basta seninle aynı kefeye mi Allah yazdıysa bozsun.
  • Bebeye kahve lutfen , az sekerli sutlu olsun.. Sonra cope cikarsin.. Ellerini de cebinden cikar , gec bu ben burdayim karaktersiz degilim ayaklarini...
  • Yaa su pilotlari birakinda , sizler ne isle ugrasiyorsunux ondan bahsedin biraz.. Adam akilli isi olan , birazcik kafasi calisan buraya pilotlara laf soyleme niye girer.. Bir aciklama yapin lan.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Duoduo lakabıyla tanınan 5 yaşındaki He Yide adlı Çinli çocuk, uçuş eğitmeni yanında iken fakat kendisinden herhangi bir yardım veya direktif almadan, Pekin Yaban Hayatı Parkı üzerinde tam 35 dakikalık bir uçuş gerçekleştirdi ve dünyanın gelmiş geçmiş en genç pilotu olarak kayıtlara geçti.

Küçük pilot, uçuşu, babasının ödediği 30 bin Çin yuanı (yaklaşık 10 bin lira) tutarındaki uçuş derslerinden sonra, Bee 3 diye bilinen 100 kilo ağırlığındaki bir uçak ile yaptı.

Çin medyasında geniş yer alan olaydan sonra baba He Liesheng, Kartal Baba lakabıyla anılmaya başladı. Küçük çocuk, babasına bu lakabı, sadece gerçekleştirdiği uçuş ile kazandırmamış; Duoduo, daha önceden de, bir yelkenli ile uluslararası bir yarışmaya iki kez katılmış ve bir kasırga sırasında, Japonya'nın Fujiyama Dağı'nı tırmanmış.

Baba ve oğul, geçen sene de, küçük çocuğun, -13'de çıplak bir şekilde koşmaya zorlandığı görüntüler yer alan bir videodan sonra haberlere konu olmuş ve baba Liesheng tepki çekmişti.

DÜNYANIN EN GENÇ PİLOTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Bu zihniyettekilere yorum yazarak aynı kefede oldugun gercegine ne demeli! Bence ilk once insan evladı olun,ister Kokpit ister Kabin ..Senin gibilere daha cok sey söylenir fakat dedim en basta seninle aynı kefeye mi Allah yazdıysa bozsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bebe ~ 5 yıl önce
Bebeye kahve lutfen , az sekerli sutlu olsun.. Sonra cope cikarsin.. Ellerini de cebinden cikar , gec bu ben burdayim karaktersiz degilim ayaklarini...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotlar ~ 5 yıl önce
Yaa su pilotlari birakinda , sizler ne isle ugrasiyorsunux ondan bahsedin biraz.. Adam akilli isi olan , birazcik kafasi calisan buraya pilotlara laf soyleme niye girer.. Bir aciklama yapin lan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotlar a cvp ~ 5 yıl önce
tısss havanız sönmüş be aga...komiksiniz
Ego ~ 5 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000