26 Şubat 2011, Cumartesi 09:11:50

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVAALANI YOLCU TRAFİĞİNE AÇILDI

Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari merkezi Dubai'de inşaatı devam eden ve halen sadece kargo uçaklarına hizmet veren El Maktum Uluslararası Havaalanı'nın gerekli izinlerin alınmasının ardından yolcu trafiğine de açıldığı bildirildi.
  • Arkadaşım arap şehirlerini görmeden nasıl yorum yapmışsın sen anlaşılır gibi değil ? Avrupa şehirleri ile Türkiye şehirlerini kıysalasaydın sana hak verirdim. Ama arap şehirleri senin sandıgın gibi değil. Türkiye arap şehirlerine 5 çeker... Hiç mi Tv de veya internette görmedin ? Sırf ülkenı kötülemek için mi bu sözleri yazdın ???
  • İşte araplar 700 - 900 yıllarında kalmışlar. Problem bu zaten.
  • Ya bazan herkesi hor görürüz.En büyük türkiye deriz. Neremiz büyük allahaşkına söyleyin. Her milletin büyük de zayıf da olduğu zamanlar vardır. Arapların kültürü ve edebiyatı bize 10 basar. Adamlar 700-900 senelerinde dünyanın tozunu attılar. İleride ne olacağı nı kimse bilemez. En fakir arap ülkesinde bile bizdeki gibi çirkin şehirler yok.
  • Yazdıklarınız doğrudur. Artık alışverişte Türkiye markası var. DXB tükendi. Çöl üstündeki sahte şehir de bitti maalesef. Havalimanı ellerinde patlayabilir arapların.

Tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak havaalanına geçen Haziran'dan itibaren kargo uçakları inmeye başlamıştı.

BAE Genel Sivil Havacılık Otoritesi'nin tüm güvenlik ve standart operasyon prosedürlerinin ve teftişlerin tamamlanmasının ardından Çarşamba günü havaalanına genel havacılık operasyonları için yetki verdiği kaydedildi.

Dubai Havaalanları Yönetim Kurulu Başkanı Paul Griffiths, 'Bunun Dubai World Central – El Maktum Uluslararası Havaalanı için çok önemli bir gelişme olduğunu ve limanın gelecek yıllarda bölgesel havacılık üssü haline geleceğini' söyledi.

El Futeym Hizmet Şirketi, havaalanının ilk müşteri olarak genel havacılık hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu. Avrupalı bir jet operatörü ile ortak çalışan El Futeym'in halen 12 iş jeti işlettiği ve şu an için günlük tek uçuş ile operasyonlara başlayacağı ifade edildi.

Yeni açılan havalimanındaki uçak hareketinin yıl sonuna doğru günlük 25-40 arasında olması bekleniyor. Şehir içinde kalan ve halen kullanılan Dubai Uluslararası Havaalanı'nda ise geçen yıl 22 bin 500 uçak hareketi kaydedildi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVAALANI YOLCU TRAFİĞİNE AÇILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşım arap şehirlerini görmeden nasıl yorum yapmışsın sen anlaşılır gibi değil ? Avrupa şehirleri ile Türkiye şehirlerini kıysalasaydın sana hak verirdim. Ama arap şehirleri senin sandıgın gibi değil. Türkiye arap şehirlerine 5 çeker... Hiç mi Tv de veya internette görmedin ? Sırf ülkenı kötülemek için mi bu sözleri yazdın ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İşte araplar 700 - 900 yıllarında kalmışlar. Problem bu zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ya bazan herkesi hor görürüz.En büyük türkiye deriz. Neremiz büyük allahaşkına söyleyin. Her milletin büyük de zayıf da olduğu zamanlar vardır. Arapların kültürü ve edebiyatı bize 10 basar. Adamlar 700-900 senelerinde dünyanın tozunu attılar. İleride ne olacağı nı kimse bilemez. En fakir arap ülkesinde bile bizdeki gibi çirkin şehirler yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yazdıklarınız doğrudur. Artık alışverişte Türkiye markası var. DXB tükendi. Çöl üstündeki sahte şehir de bitti maalesef. Havalimanı ellerinde patlayabilir arapların.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000