09 Haziran 2014, Pazartesi 08:20:26

'DÜNYA STANDARTLARINDA PİLOT EĞİTİMİ VERİYORUZ'

OMÜ UZAYTEM Uçuş Eğitim Organizasyonu'nda hususi pilot lisansı eğitimi alan öğrenciler mezun oldu
  • Yahu bu işe gönül vermiş adamlar bi başlangıç yapmışlar, ben tebrik eder ve bunun cpl/atpl ile geliştirilmesini dilerim. Ülkemizdeki girişimlerin maddi ve özelliklede manevi olarak desteklenmeye ihtiyacı var, yerilmeye değil.
  • PPL eğitimini uzay standardında versen ne olur? Astronot mu yetiştiriyorsun hoca? Hangi pilot açığı yahu? 1000'e yakın işsiz pilot ortalıkta geziyor. Gençleri kandırıp hayalleriyle oynuyorsunuz. Ayıptır be!
  • Para kazandirmayan ise kimse babasinin hayrina yatirim yapmaz bilgin olsun. Arkadaslar bu ise girmeden once cok cok iyi arastirin. Sozlerim sadece haberde adi gecen okul icin degil genel anlamda bu ise hic bulasmayin derim. Issi pilot heryerde....
  • Bunlar reklam kokan hareketler,eğitim çok pahalı,sonucu hüsran.iş garantisi yok ve bir sürü mezun atpl lısansı sahıpleri var piyasada işsiz.Bu kadar çok parayı yatırıp girmeyin bence,havayolları yerli pilotları değil yabancı pilot alıyor genelde,bulaşmayın derimm...

OMÜ UZAYTEM Uçuş Eğitim Organizasyonu'nda hususi pilot lisansı eğitimi alan öğrenciler mezun oldu. Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü ve UZAYTEM Uçuş Eğitim Organizasyonu Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Kolbakır: "Türkiye'nin pilot açığını biz kapatacağız"

OMÜ Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü ve UZAYTEM Uçus Eğitim Organizasyonu Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en yeni uçuş okulu olmalarına rağmen dünya standartlarında pilotaj eğitimi verdiklerini söyledi.

Türkiye'nin pilot açığını OMÜ UZAYTEM Uçuş Eğitim Organizasyonu birimi olarak kapatacaklarını savunan Kolbakır, "24 Aralık 2013'te pilotaj eğitimi vermeye başladık. Hususi pilot lisansı eğitimi alarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün gerçekleştirdiği denetim ve kontrol uçuşlarında başarılı olan 5 öğrencimiz bröve takmaya hak kazandı. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Ticari pilot lisansı ve hava yolu pilotluğu eğitimi verme yetkisi almak ve eğitimlere başlamak için çalışma yürüttüklerini vurgulayan Kolbakır, geleceğin pilotlarını yetiştirdiklerini  belirtti.

UZAYTEM Uçuş Eğitim Organizasyonu  olarak uçak filosunu büyütmeyi amaçladıklarını ve bu yolda da önemli adımlar attıklarını vurgulayan Prof. Dr. Kolbakır, şunları kaydetti:

"Dünya gelişiyor ve ilerliyor. Mesafeler kısalıyor. Ülkemizde her ilde bir havaalanı var artık hava ulaşımı daha kolay. Birçok hava yolu şirketi ve özel uçak sahipleri var. Dolayısıyla çok sayıda pilota ihtiyaç var. Bu nedenle biz de Türkiye'nin geleceği olan pilotları burada yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Karadeniz'e kıyısı olan ülkelerden, Türk devletlerinden ve  özellikle de Arap ülkelerinden pilot olmak isteyenlere de kapımız sonuna kadar açık. Çünkü biz ileri teknolojiler, bilgi ve tecrübeli pilot eğitmenlerimiz ile dünya standartlarında eğitim veriyoruz. Türkiye'nin en yeni uçuş okulu olmamıza rağmen büyük başarılar sağladık. Hedefimiz Türkiye'nin pilotlarını yetiştiren en büyük ve en donanımlı uçuş okulu olmak."

Kolbakır, kısa süre önce faaliyete geçmesine rağmen OMÜ UZAYTEM Uçuş Eğitil Organizasyonunun üç pilot eğitmen, iki teknisyen ve 8 eğitim uçağı ile faaliyetlerini sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

'DÜNYA STANDARTLARINDA PİLOT EĞİTİMİ VERİYORUZ'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yahu bu işe gönül vermiş adamlar bi başlangıç yapmışlar, ben tebrik eder ve bunun cpl/atpl ile geliştirilmesini dilerim. Ülkemizdeki girişimlerin maddi ve özelliklede manevi olarak desteklenmeye ihtiyacı var, yerilmeye değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
PPL eğitimini uzay standardında versen ne olur? Astronot mu yetiştiriyorsun hoca? Hangi pilot açığı yahu? 1000'e yakın işsiz pilot ortalıkta geziyor. Gençleri kandırıp hayalleriyle oynuyorsunuz. Ayıptır be!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamza'ya ~ 4 yıl önce
Para kazandirmayan ise kimse babasinin hayrina yatirim yapmaz bilgin olsun. Arkadaslar bu ise girmeden once cok cok iyi arastirin. Sozlerim sadece haberde adi gecen okul icin degil genel anlamda bu ise hic bulasmayin derim. Issi pilot heryerde....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atpl mezun ~ 4 yıl önce
Bunlar reklam kokan hareketler,eğitim çok pahalı,sonucu hüsran.iş garantisi yok ve bir sürü mezun atpl lısansı sahıpleri var piyasada işsiz.Bu kadar çok parayı yatırıp girmeyin bence,havayolları yerli pilotları değil yabancı pilot alıyor genelde,bulaşmayın derimm...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000