11 Eylül 2014, Perşembe 09:07:34

DÜNYA DEVİNDEN SPORCULARA ÖZEL UÇAK TASARIMI

Spor ve sporcu ürünleri konusunda dünyanın en iyi markalarından biri olan Nike ile Seattle merkezli tasarım şirketi Teague firmaları çok konuşulacak bir uçak tasarımına imza attı.

Sporcuların maç öncesi ve sonrası ihtiyaçlarını karşılamak isteyen Nike ile Teague firmaları çok konuşulacak bir uçak tasarımına imza attı. Seyahat ve teknoloji şirketi olan Teague, bir sporcunun uçuş sırasında vücudunun nelere ihtiyaç duyduğunu keşfetmek için Nike ile önemli bir işbirliğine girdi.

Yapılan özel tasarım sayesinde sporcular havadayken uyku, kan dolaşımı, toparlanma ve rahat bir yolculuk geçirecek.

Yorgunluk ve sakatlık riskini en aza indirmek isteyen kulüplerin bu yeniliği kullanmak için istekli olacağını bekleyen şirket yetkilileri, uçağın tamamen sporcuların konforu için dizayn edildiğini belirtti.

Sporcu Uçağı projesi, detayları ortaya çıkar çıkmaz, başta Barcelona ve Manchester United olmak üzere Nike ile anlaşmalı olan Avrupa'nın dev futbol kulüpleri tarafından büyük rağbet gördü.

Ayrıca Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi NBA ekiplerinin de projeyi desteklediği açıklandı. NBA'de mücadele eden bir çok basketbol kulübünün deplasman maçlarında kullanılmak üzere kendine ait yolcu uçağı bulunuyor.DÜNYA DEVİNDEN SPORCULARA ÖZEL UÇAK TASARIMI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000