17 Mart 2010, Çarşamba 13:20:21

DUHA ÖĞRENCİLERİ PERİŞAN

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün 4 uçağının operasyon yetkisini aldığı DUHA Uçuş Okulu’nda öğrencilerin endişeli bekleyişi sürüyor.
  • ayrıca noktadan sonra boşluk bırak yerin mi dar?
  • yazacak başka bişi bulamayınca kazara basılmış bir a harfine mi takıldın arkadaşım......reklam yapanları görüyoruz çok iyi reklam oldular .....
  • Türkkuşu'nda eğitim alıp okulunu öven arkadaş daha glass yazmayı bilmiyorsun.Çok iyi eğitim falan aldım diyorsun Türkçe ''da'' edatını ayırmayı bilmiyorsun.Okul sadece öğrenciye kılavuzdur.Hiçbir okul birbirinden bir gram üstün değil.İş öğrencide biter.Bu işin en önemli yanı da İngilizce'dir.Icao Level 4 sınavı gelince bakalım hangi okul mezunları uçuyor hangileri lisansı çerçeveletip asıyor.Piyasada pek iyi anılmayan bir okul mezunu bilgi, bilek ve İngilizce'de şu an uçan FO'ları perişan edebilir.
  • arkadaşın ellerine sağlık yazdıklarının hepsine katılıyorum. bende met air öğrencisiyim ve eğitimim yarıda kaldı.. herşeyimizi resmen çaldılar. böyle giderse, öğrencilerden biri cinnet geçirecek ve yakında çok büyük olaylara şahit olursanız ne met air yetkilileri, ne shgm, nede diğer okul yöneticileri şaşırmasın.. hayatımızı tüm yetkililer el ele verip beraber çaldılar..herkes elini vicdanına koysun.. Sayın Tayip Erdoğan bir günlük yol harcıranı bana verde şu okulumu bitireyim..yada shgm siz bana sadaka varinde eğitimimi bitireyim..

SHMG’nin yaptığı denetimler sonucu mevzuat gerekliliklerini yerine getirmediği için 22 Şubat’ta TC-AEZ, TC-DUH, TC-CHY ve TC-SMM kuyruk tescilli eğitim uçaklarının uçuşları durdurulan DUHA Uçuş Okulu’nda belirsizlik devam ediyor.

Pilot olmak için DUHA’da eğitim gören  pilot adayları, uçakların kullanılmaması yüzünden eğitimlerine devam edemiyor.

Uçuşların durdurulmasının üzerinden bir aya yakın zaman geçmesine rağmen, gerekli girişimler yapılamadığı için durdurulan uçuşlar yeniden başlatılamadı.

İki yıldır ATPL eğitimi alan öğrencilerin henüz 170 saat uçuşları bulunduğu, bazı PPL eğitimi alan öğrencilerin ise çok az uçuş saati olduğu öğrenildi.

Öğrencilerin parasını peşin ödedikleri kurstan ayrılma isteğinin ise DUHA yöneticileri tarafından geri çevrildiği kaydediliyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

DUHA ÖĞRENCİLERİ PERİŞAN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (63)

Misafir ~ 8 yıl önce
ayrıca noktadan sonra boşluk bırak yerin mi dar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yazacak başka bişi bulamayınca kazara basılmış bir a harfine mi takıldın arkadaşım......reklam yapanları görüyoruz çok iyi reklam oldular .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Türkkuşu'nda eğitim alıp okulunu öven arkadaş daha glass yazmayı bilmiyorsun.Çok iyi eğitim falan aldım diyorsun Türkçe ''da'' edatını ayırmayı bilmiyorsun.Okul sadece öğrenciye kılavuzdur.Hiçbir okul birbirinden bir gram üstün değil.İş öğrencide biter.Bu işin en önemli yanı da İngilizce'dir.Icao Level 4 sınavı gelince bakalım hangi okul mezunları uçuyor hangileri lisansı çerçeveletip asıyor.Piyasada pek iyi anılmayan bir okul mezunu bilgi, bilek ve İngilizce'de şu an uçan FO'ları perişan edebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaşın ellerine sağlık yazdıklarının hepsine katılıyorum. bende met air öğrencisiyim ve eğitimim yarıda kaldı.. herşeyimizi resmen çaldılar. böyle giderse, öğrencilerden biri cinnet geçirecek ve yakında çok büyük olaylara şahit olursanız ne met air yetkilileri, ne shgm, nede diğer okul yöneticileri şaşırmasın.. hayatımızı tüm yetkililer el ele verip beraber çaldılar..herkes elini vicdanına koysun.. Sayın Tayip Erdoğan bir günlük yol harcıranı bana verde şu okulumu bitireyim..yada shgm siz bana sadaka varinde eğitimimi bitireyim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000