07 Eylül 2017, Perşembe 13:06:18

Drone eğitiminin adresi THK olacak

Eskişehir'de kurulu THK Türkkuşu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi, 16 yaş ve üstü vatandaşlar için drone ve İHA eğitimleri vermek için hazırlıklarını tamamlad.
  • Yorumlarınıza acıyarak bakıyorum sefil insanlar.. Aldığınız sertifikaları çabuk unutmuşsunuz gibi :) Emek veren insanları neden taşlarsınız Bu yorumları yönetim kurumu soyarken sesiniz çıkmadı millet maaş almazken sesiniz çıkmadı şimdide hâlâ bu durumda birşeyler yapmaya çalışan insanlara mı sesiniz çıkıyor ayıp size.
  • Verdiginiz kagit parcasi.. Kandirin milleti bakalim. Bulasmadiginiz bir Drone kalmisti.. Size verilen deriye fitreye acirim...
  • Uzaya gidiyodunuz haci noldu o is?bak stratosfere cikmazsaniz derimi vermem ha!
  • Kurban derilerinin parasila, kurduklari raki&balik sofrasi, dronela havadan guzel goruntulenir.

Türk Hava Kurumu (THK) Türkkuşu İnönü Havacılık Eğitim Merkezinde sportif ve ticari amaçlı drone eğitimi verilecek.

Eskişehir'in İnönü ilçesinde bulunan THK Türkkuşu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi, bugüne kadar 16 yaş ve üzerindeki yaklaşık 55 bin kişiye ücretsiz planör, model uçak, radyo kontrollü uçak, yamaç paraşütü ve yelken kanat eğitimi verdi.

Ticari uçuş gerçekleştirecek drone kullanıcılarına eğitim zorunluluğu getirilmesi üzerine kolları sıvayan THK Türkkuşu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi, 16 yaş ve üstü vatandaşlar için drone ve insansız hava aracı (İHA) eğitimleri vermek için hazırlıklarını tamamladı.

Dokümanları hazırlanan ve belirlenecek ücret karşılığında verilecek İHA 0 ve İHA 1 kategorilerindeki eğitim için merkez, yakın zamanda talepleri almaya başlayacak.

"Drone eğitimli kişilerce uçurulmalı"

THK Türkkuşu Havacılık Eğitim Merkezi model uçak eğitim okulu eğitmeni Emre Sağlık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de ilk kez hem sportif hem de ticari eğitimlerin THK bünyesinde verileceğini söyledi.

Kursa katılacaklara detaylı eğitim vereceklerini ifade eden Sağlık, şöyle konuştu:

"Havadan görüntüleme, inşaat, reklam, sinema, ilaçlama gibi sektörlerde drone kullanımı yaygınlaştı. Söz konusu hava araçları emniyet ve güvenlik birimlerince de kullanılıyor. Drone yaygınlaşınca bir eğitim almanın ve eğitimli kişilerin bunları uçurması gerekliliği ortaya çıktı. Bu ihtiyacı gidermek için eğitim vermeye hazırız. Türkiye'de ilk kez hem sportif hem de ticari drone ve İHA eğitimlerini resmi olarak biz vereceğiz. Bu eğitimi sonunda lisans vereceğiz. Dışarıda genellikle ticari amaçla veriliyor. Farklı eğitim kategorilerimiz var, İHA 0, İHA 1, İHA 2 gibi. Biz İHA 1 ve İHA 0 eğitimlerini vereceğiz. İHA 2 eğitimleri için hazırlıklarımız devam ediyor. Drone eğitim için yoğun talep alıyoruz."

Sağlık, drone eğitim alacakların adli sicilinin inceleneceğine değinerek, "Daha sonra bu cihazı en ince ayrıntısına kadar öğreteceğiz. Kursa katılacaklara 10-15 gün arasında eğitim vereceğiz. Yakın zamanda 16 yaşından gün almış kişiler, istediğimiz özellikleri taşırsa bu eğitim alacak ayrıca bir ücret karşılığında bu eğitimleri vereceğiz." diye konuştu.

Drone eğitiminin adresi THK olacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Yorumlar ~ 10 ay önce
Yorumlarınıza acıyarak bakıyorum sefil insanlar.. Aldığınız sertifikaları çabuk unutmuşsunuz gibi :) Emek veren insanları neden taşlarsınız Bu yorumları yönetim kurumu soyarken sesiniz çıkmadı millet maaş almazken sesiniz çıkmadı şimdide hâlâ bu durumda birşeyler yapmaya çalışan insanlara mı sesiniz çıkıyor ayıp size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hani ~ 10 ay önce
Verdiginiz kagit parcasi.. Kandirin milleti bakalim. Bulasmadiginiz bir Drone kalmisti.. Size verilen deriye fitreye acirim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hani ~ 10 ay önce
Uzaya gidiyodunuz haci noldu o is?bak stratosfere cikmazsaniz derimi vermem ha!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC ~ 10 ay önce
Kurban derilerinin parasila, kurduklari raki&balik sofrasi, dronela havadan guzel goruntulenir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanane ~ 10 ay önce
Bugün ALLAH için ne yaptın
Sanane ~ 10 ay önce
Bugün ALLAH için ne yaptın

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000