23 Şubat 2013, Cumartesi 14:17:06

DREAMLINER'I ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

ABD Başkanı Barack Obama, Boeing’in Washington Everett’teki üretim tesislerini ziyaret etti. Ziyaret sırasında 787 Dreamliner’ın üretildiği fabrikayı da gezen Obama, bu uçağı öve öve bitiremedi.
  • Uçak imalatı yapmayan bir ülke olarak eleştirmek çok kolay. yok airbus iyi boeing kötü gibi yüzeysel yorumları ancak bilgi sahibi olmayanlar beyan eder. neymiş efendim 777 eski teknoloji bir uçakmış cep telefonu alırken yapılan yorumları B777 ye uyarlıyoruz. ne o yani üretici 4 çekirdekli işlemci mi koymalı B777 ye bir daha ki seneye. B777 oturmuş bir uçaktır, yeni bir modeli kim üretirse üretsin tüm olası arızalardan arındırılması için gerekli bir süre vardır. bu airbus içinde böyle olmuştur boeing içinde.
  • Özgür'e ; Onun için mi herhangi bir uzun menzilli seferde kalkıştan 8 saat sonra 34000 ft üzerine çıkmayı başarıp aynı zamanda Airbus'a kıyasla 2 misli fazla yakıt harcıyor bu 777ler ?
  • Sayin basbakan Barack Obama cin ve amerikan hakinda dogruyu soyledi Boeing fiyatta az olsun pahalida olsa Cin mali ucuz ama asla Amerikan kadar kaliteli olamaz ve olmiyacaktir
  • Airbus'ı mı övecekti. ABD'nin savaş ve sömürü bütcesine en büyük katkı sağlaan koca şirket boeing'i övmesi, gündeme taşıması anormal mi ? Tofaş'ı mı övecekti ? Airbus'ı mı övecekti ? Ne yapacaktı ?

Boeing 787 Dreamliner için “Daha aydınlık, daha hızlı, sınıfındaki diğer bütün uçaklardan daha ekonomik’ diyen Obama, Dremliner’ı geleceğin uçağı olarak adlandırdı.

Boeing’in Amerikalıların  istihdamına çok büyük katkılar sağladığına vurgu yapan Obama, uçak üretim tesislerinde binlere kişinin çalıştığına dikkat çekti.

Çin ile olan rekabete de değinen Barack Obama, ‘Boeing gibi şirketler Çin’den daha hızlı veya daha ucuza üretim yapamaz ancak bizim kalitemiz kesinlikle daha iyi olur. Rekabet edeceğimiz alanda bu olacak’ diyerek ilginç bir gönderme yaptı.

İŞTE OBAMA'NIN BOEING ZİYARETİNİN GÖRÜNTÜLERİ

DREAMLINER'I ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

tech ~ 5 yıl önce
Uçak imalatı yapmayan bir ülke olarak eleştirmek çok kolay. yok airbus iyi boeing kötü gibi yüzeysel yorumları ancak bilgi sahibi olmayanlar beyan eder. neymiş efendim 777 eski teknoloji bir uçakmış cep telefonu alırken yapılan yorumları B777 ye uyarlıyoruz. ne o yani üretici 4 çekirdekli işlemci mi koymalı B777 ye bir daha ki seneye. B777 oturmuş bir uçaktır, yeni bir modeli kim üretirse üretsin tüm olası arızalardan arındırılması için gerekli bir süre vardır. bu airbus içinde böyle olmuştur boeing içinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kurt ~ 5 yıl önce
Özgür'e ; Onun için mi herhangi bir uzun menzilli seferde kalkıştan 8 saat sonra 34000 ft üzerine çıkmayı başarıp aynı zamanda Airbus'a kıyasla 2 misli fazla yakıt harcıyor bu 777ler ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OBAMA ~ 5 yıl önce
Sayin basbakan Barack Obama cin ve amerikan hakinda dogruyu soyledi Boeing fiyatta az olsun pahalida olsa Cin mali ucuz ama asla Amerikan kadar kaliteli olamaz ve olmiyacaktir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne yapacaktı ? ~ 5 yıl önce
Airbus'ı mı övecekti. ABD'nin savaş ve sömürü bütcesine en büyük katkı sağlaan koca şirket boeing'i övmesi, gündeme taşıması anormal mi ? Tofaş'ı mı övecekti ? Airbus'ı mı övecekti ? Ne yapacaktı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000