11 Ekim 2010, Pazartesi 09:49:47

DREAMLINER İLE RÜYALAR GERÇEK OLACAK (VİDEO)

Boeing'in uzun bir süredir beklenen "rüya uçağı" 787 Dreamliner'ın ilk yolcularını ne zaman uçuracağı merak ediliyor. Uçağın üreticisi Boeing, rüya uçakla ilgili bir tanıtım hazırladı.
  • Boeing 787 gerçekten rüya uçak gibi görünüyor. Tasarım olarak mükemmel. Uçaklarla hiç ilgilenmeyen bir kişinin bile hemen ilgisini çeken bir uçak. Üstelik hizmete girdiği zaman rakibi olacak Airbus A350'ye göre daha genel bir kullanım alanı var. Ancak Airbus'ta çok iyi bir uçakla Boeing'in karşısında olacak. Bu iki şirketin aralarındaki rekabet, yolcular açısından çok daha iyi bir yolculuk anlamına geliyor.
  • diğerlerinde pilota düşen çok az 1 2 kontrol oluyor dışında bütün sistemler bilgisayara bağlı,boeingde nispeten biraz daha fazla pilotun komutasındadır çoğu her kontrol,dolayısıyla gerçek ve maharetli pilotlar Boeing de vardır,bunu havacılıkla ilgili kime ne kadar kişiye sorarsanız aynı yanıtı alırsınız mutlaka(Boeing de uçağı pilot uçurur diğerlerinde uçak uçar)şeklinde
  • bır suru sırketın basında boyle danısman var zaten ..hıc merak etmeyın
  • Boeing'de uçağı pilot uçuruyor da diğerlerinde bilgisayar uçuyorsa pilotlar ne yapıyor o kokpitte?

Boeing'in, ilk olarak Japon havayolu şirketi All Nippon Airways'e siparişlerini 2011'in ilk çeyreğinde teslim etmesi bekleniyor.

Şirketin Seattle'daki merkezinde üretilen B787'lerin şu an uçan daha küçük uçaklardan bile hafif, hızlı ve karbon emisyon oranının daha az olduğunu ifade ediliyor.

Boeing 787 Dreamliner için toplamda 56 şirket 150 milyar dolar tutarında 868 adet sipariş vermişti.

Uçak, ilk test uçuşunu geçen yıl Aralık ayında gerçekleştirmişti.

HUZURLARINIZDA "BOEING 787 DREAMLINER"DREAMLINER İLE RÜYALAR GERÇEK OLACAK (VİDEO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 8 yıl önce
Boeing 787 gerçekten rüya uçak gibi görünüyor. Tasarım olarak mükemmel. Uçaklarla hiç ilgilenmeyen bir kişinin bile hemen ilgisini çeken bir uçak. Üstelik hizmete girdiği zaman rakibi olacak Airbus A350'ye göre daha genel bir kullanım alanı var. Ancak Airbus'ta çok iyi bir uçakla Boeing'in karşısında olacak. Bu iki şirketin aralarındaki rekabet, yolcular açısından çok daha iyi bir yolculuk anlamına geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
diğerlerinde pilota düşen çok az 1 2 kontrol oluyor dışında bütün sistemler bilgisayara bağlı,boeingde nispeten biraz daha fazla pilotun komutasındadır çoğu her kontrol,dolayısıyla gerçek ve maharetli pilotlar Boeing de vardır,bunu havacılıkla ilgili kime ne kadar kişiye sorarsanız aynı yanıtı alırsınız mutlaka(Boeing de uçağı pilot uçurur diğerlerinde uçak uçar)şeklinde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bır suru sırketın basında boyle danısman var zaten ..hıc merak etmeyın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Boeing'de uçağı pilot uçuruyor da diğerlerinde bilgisayar uçuyorsa pilotlar ne yapıyor o kokpitte?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000