21 Aralık 2010, Salı 12:01:47

DRAMATİK VEDA

22 Eylül’de başladığı iç hat operasyonlarından umduğunu bulamayan Turkuaz Havayolları’nın ruhsatının askıya alınmasından sonra bir pilotun kokpite astığı bir not oldukça dramatikti. İşte pilotun çok şey anlatan o notu...
  • Değerli dostum.. Ben ne seni, ne patronunu, ne de şirketini tanımam... sadece yazılan yorumları okurken senin GEREĞİNDEN FAZLA KUTSAL KİTABIMIZI VE AYETLERİNİ DİLE GETİRMİŞ OLMAN nedeniyle haddim olmayarak bir müslüman olarak dikkatini çekmek istedim. BUNUN DIŞINDA KİŞİSEL VE MALİ SORUNLARINIZ İÇİN ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN demek isterim.
  • benim içim rahat kardeş.. siz düşünün kafanızı secdeye koyduğunuz zaman korku mu hissediyorsun yüce rabbimin varlığından... sükut altındır derler ya.. demek ki aklınızdan bazı şeyler gitmiyor...en başta da personele çektirilen ve ödenmeyen maaşlar tazminatlar değil mi?
  • Yüce yaratanın kitabı ile bu kadar uğraşılmaz inan bana ÇARPILACAKSIN.... yeter artık....
  • Maun suresi...bismillah;1. Gördün mü o, dini yalan sayanı? 2. İşte odur yetimi itip kakan; 3. Yoksulu doyurmayı özendirmez o. 4. Vay haline o namaz kılanların/dua edenlerin ki, 5. Namazlarından/dualarından gaflet içindedir onlar! 6. Riyaya sapandır onlar/gösteriş yaparlar. 7. Ve onlar, kamu hakkına/yardıma/zekâta/iyiliğe engel olurlar savunan kardeş sende bi secdeye koy bakalım başını da vicdan ne durumda...
62 gün süren iç hat operasyonlarını hüsranla noktalayan Turkuaz Havayolları’nın önce iç hat sonrasında ise operasyon yetkisinin askıya alınması şirkette deprem etkisi yarattı. Zor koşullarda görev yapan yüzlerce çalışan, şirketin uçuşlarının durdurulması ile hem maddi hem de manevi yıkıma uğradı.
 
Onlardan biri ise Turkuaz Havayolları’nda görev yapan bir pilottu. Uçuşların durdurulmasından önceki son seferini yapan Turkuaz Havayolları pilotu, kokpite astığı bir notla ince bir mesaj gönderdi.
 
Turkuaz Havayolları kravatını çıkararak kokpite asan ve hemen yanında bir dosya kağıdını kokpite asarak üzerine  İngilizce ‘Game Over’ yani ‘Oyun Bitti’ yazan pilot, operasyon yetkisi askıya alınan şirketin durumuna dramatik bir göndermede bulundu.
 
Kağıdın üzerine‘insert coin’ yazarak bozuk para deliği çizen pilot, ‘ oyunu yeniden başlatmak için bozuk para atın’ anlamına gelen bir not iliştirmeyi de ihmal etmedi.
 
Pilotun bu notu, dramatik bir son yaşayan Turkuaz Havayolları’nın bulunduğu durumu adeta özetliyordu.
 
İşte pilotun o ilginç ve bir o kadar da dramatik notu:


DRAMATİK VEDA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Misafir ~ 7 yıl önce
Değerli dostum.. Ben ne seni, ne patronunu, ne de şirketini tanımam... sadece yazılan yorumları okurken senin GEREĞİNDEN FAZLA KUTSAL KİTABIMIZI VE AYETLERİNİ DİLE GETİRMİŞ OLMAN nedeniyle haddim olmayarak bir müslüman olarak dikkatini çekmek istedim. BUNUN DIŞINDA KİŞİSEL VE MALİ SORUNLARINIZ İÇİN ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN demek isterim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
benim içim rahat kardeş.. siz düşünün kafanızı secdeye koyduğunuz zaman korku mu hissediyorsun yüce rabbimin varlığından... sükut altındır derler ya.. demek ki aklınızdan bazı şeyler gitmiyor...en başta da personele çektirilen ve ödenmeyen maaşlar tazminatlar değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yüce yaratanın kitabı ile bu kadar uğraşılmaz inan bana ÇARPILACAKSIN.... yeter artık....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Maun suresi...bismillah;1. Gördün mü o, dini yalan sayanı? 2. İşte odur yetimi itip kakan; 3. Yoksulu doyurmayı özendirmez o. 4. Vay haline o namaz kılanların/dua edenlerin ki, 5. Namazlarından/dualarından gaflet içindedir onlar! 6. Riyaya sapandır onlar/gösteriş yaparlar. 7. Ve onlar, kamu hakkına/yardıma/zekâta/iyiliğe engel olurlar savunan kardeş sende bi secdeye koy bakalım başını da vicdan ne durumda...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000