28 Ocak 2012, Cumartesi 12:19:24

DRAMATİK BİR SAGA FOTOĞRAFI

Mali sıkıntılar yaşayan Saga Havayolları’nın aprondaki araçlarına 200 TL’lik yakıt ücreti ödemediği için artık yakıt verilmiyor.
  • Kabin memurları mutsuzsa,umutsuzsa ayrılsınlar biz onların yerine uçarız.Hem mutsuzlar hemde kemik kadro gibi oradalar.Bu ne ya? Şu durumda bile o şirkette uçak isteyen kabin memurları vardır.Duygu sömürüsünün prim yaptığı günler kaç yüzyıl önceydi.Geçin bunları
  • Her zaman çalışanlar en mağdur duruma düşenlerdir. Bir acaba olduğu için şirketten gitmek herhalde çok kolay olmaz.belki düzelir.belki paramızı vermeye başlarlar ümidi bu işsizlik ortamında çalışanlar zorlar durur. İnşallah düzelir durumunuz. Ama şirket sahipleri çalışanları doğru ve zamanında bilgilendirmek cesaretini gösterirlerse iyi bir iş yapmış olurlar.umut fakirin ekmeğidir maalesef. biraz acıklı oldu galiba....ama Allahtan umut kesilmez.
  • COK DEGİL BUNDAN 2 SENE ONCE BEN VE BENİM GİBİ ONLARCA İNSANA İŞ VAADİYLE MASRAFLAR YAPTIRIP UZERİNE BİRDE 8-9 AY ZAMANLARINI CALMISDINIZ. SİZE O GUN ODANIZDA BU KAFA YAPISIYLA-BU PLANSIZLIKLA VE BU KADAR KİŞİNİN AHIYLA UCAK UCURAMAZSINIZ DEMİŞTİM. SİZ DE BANA BENİM MAKAMIMDA BENİMLE BOYLE KONUSAMAZSINIZ DEMİŞTİNİZ. SON SÖZÜ EN YUKARDAKİ SOYLEDİ SİZE. BETER OLUN
  • Öncelikle ben Saganın ne uçağına bindim,ne yöneticilerini tanırım,yani objektif olarak yazıyorum.Kimseyi zorla hiçbir yerde tutamazsınız.Kabin ekibi rahatsızsa çakar istifasını Kabin Hizmetlerine yada İnsan Kaynaklarına.Önüne bakar,yeni bir yol haritası çizer kendine.Duygu sömürüsü yapmaz.Onların yerinde olmak isteyen birçok kabin memuru adayı varken,onlarda hem şikayet ediyorsa çalışmasın,çıksınlar yerine uçacak bir ton aday var.Sanki silah zoruyla uçuyorlar.
Atatürk Havalimanı apronunda bulunan THY’ye ait yakıt istasyonuna asılan bir not bir şirketin girdiği dar boğazın özeti gibi...

Bir süredir mali sıkıntılar yaşayan şirketin bir taraftan uçakların bakımını yaptırıp bir taraftan da bakım sonrası müşteri bulmak için gayretleri sürerken ekonomik sıkıntılar da günden güne artıyor.

Personel maaşlarının ödenmemesi ve alacaklıların açtığı davalarla zor günler geçiren Saga Havayolları’nın son durumu, bu kez dramatik denilebilecek bir fotoğrafla gün yüzüne çıktı.

Apronda görev yapan araçlarına THY’ye ait yakıt istasyonundan yakıt alan Saga Havayolları, artık o istasyondan yakıt alamayacak. İstasyon binasına asılan küçük bir kağıt parçasına yazılan ‘Saga Havacılık, yakıt verilmeyecek’ yazısı, 200 TL’lik borcun ödenmemesi üzerine asıldı.

İşte koskoca bir şirketin 200 TL’lik borcunu ödeyememesi üzerine benzin istasyonuna asılan o not:


©AirportHaber.com ÖZEL
DRAMATİK BİR SAGA FOTOĞRAFI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 6 yıl önce
Kabin memurları mutsuzsa,umutsuzsa ayrılsınlar biz onların yerine uçarız.Hem mutsuzlar hemde kemik kadro gibi oradalar.Bu ne ya? Şu durumda bile o şirkette uçak isteyen kabin memurları vardır.Duygu sömürüsünün prim yaptığı günler kaç yüzyıl önceydi.Geçin bunları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Her zaman çalışanlar en mağdur duruma düşenlerdir. Bir acaba olduğu için şirketten gitmek herhalde çok kolay olmaz.belki düzelir.belki paramızı vermeye başlarlar ümidi bu işsizlik ortamında çalışanlar zorlar durur. İnşallah düzelir durumunuz. Ama şirket sahipleri çalışanları doğru ve zamanında bilgilendirmek cesaretini gösterirlerse iyi bir iş yapmış olurlar.umut fakirin ekmeğidir maalesef. biraz acıklı oldu galiba....ama Allahtan umut kesilmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
COK DEGİL BUNDAN 2 SENE ONCE BEN VE BENİM GİBİ ONLARCA İNSANA İŞ VAADİYLE MASRAFLAR YAPTIRIP UZERİNE BİRDE 8-9 AY ZAMANLARINI CALMISDINIZ. SİZE O GUN ODANIZDA BU KAFA YAPISIYLA-BU PLANSIZLIKLA VE BU KADAR KİŞİNİN AHIYLA UCAK UCURAMAZSINIZ DEMİŞTİM. SİZ DE BANA BENİM MAKAMIMDA BENİMLE BOYLE KONUSAMAZSINIZ DEMİŞTİNİZ. SON SÖZÜ EN YUKARDAKİ SOYLEDİ SİZE. BETER OLUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Öncelikle ben Saganın ne uçağına bindim,ne yöneticilerini tanırım,yani objektif olarak yazıyorum.Kimseyi zorla hiçbir yerde tutamazsınız.Kabin ekibi rahatsızsa çakar istifasını Kabin Hizmetlerine yada İnsan Kaynaklarına.Önüne bakar,yeni bir yol haritası çizer kendine.Duygu sömürüsü yapmaz.Onların yerinde olmak isteyen birçok kabin memuru adayı varken,onlarda hem şikayet ediyorsa çalışmasın,çıksınlar yerine uçacak bir ton aday var.Sanki silah zoruyla uçuyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000