20 Haziran 2009, Cumartesi 17:38:52

Doğu bölgesi havaalanlarıyla kalkınacak

Krize önlem olarak açıklanan teşvik paketiyle Doğu'ya 4 havalimanı inşa edilecek. Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Hakkari Yüksekova, Şırnak, Bingöl ve Iğdır'a yapılacak havalimanlarının bölgenin kalkınmasında büyük rol oynayacağını dile getirdi.
  • küçük şehirlere hava alanları yaparak nerede ekonomi kalkınır en uzun meydan 1 saat birde yolcu potansiyeli olurmu hesaplamak lazım haftada 2 seferi geçmez. ağrı ili kaldıra mıyor. kars uçuşlarını çok etgiler. yok yok her mahalleye bir uçak.. o ile katkımı istiyorsunuz: uçuş fiyatlarını destekleyin trafik yoğunlaşsın. bugün KARS ANKARA 184 TL KARS İSTANBUL 284 TL nasıl uçulsun.
  • DAHA ÖNCEKİ HÜKÜMETLER DÖNEMİNDE YANLIŞ YATIRIMLAR SONUCU YAPILAN HAVA ALANLARINDA ŞU ANDA SİNEK AVLANIYOR. HİÇ TRAFİĞİN OLMADIĞI HAVA ALANLARINA DOLDURDUNUZ PERSONELİ YAZIK GÜNAH BU ÜLKENİN KAYNAKLARINA YAZIK BU ÖLÜ YATIRIMLARA YATIRACAĞINIZ PARAYI GELİR GETİRİCİ YERLERE HARCASANIZ DAHA İYİ OLMAZMI. HAVA ALANINI YAP UÇAK GELMESİN ONDAN SONRA DOĞU İLLERİ HAVA ALANIYLA ŞENLENECEK DEYİN HAVA ALANI OLUPTA UÇAK OLMASSA NE YAZAR, HAVA ALANLARI ARASINDAKİ MESAFE BİR SAAT HERYERDE HAVA ALANI YAZIK YAZIK YAZIK.......
  • ORGİ havaalanının gereksiz ve pahalı bir yatırım olduğunu söyleyenler bunlara ne diyecek acaba.yolcu ve gelir beklentisi bulunmadan yapılacakmış ve sosyal nitelik taşıyormuşşş...peki ekonomik gelişmişlikte aynı sınıfta gösterilen ordu ve giresunun suçu ne acaba?doğu ve güneydoğuya yapılsın ama lütfen karadenizede biraz ilgi...
  • Tokatta Siirtte kuyuya atılan taşı çıkardıkta mı Yüksekovaya, Bingöle, Iğdıra, Şırnağa maydan yapıyoruz. Doğru dürüst analiz yapılarak meydan yeri tespit edilsin. Dağlara dik pistler yapılmasın. O meydana inebilecek uçak değil, her uçağın her havada inebileceği meydanımız olsun. Milletin parasını taşa toprağa yatırmayalım. Yapacaksanız düzgün bir meydan yapın, meydancık, heliport yapmayın. Tokatlılar meydanlarına inebilecek uçak arıyorlar. Ayakkabıya ayak, şapkaya kafa uyduruyoruz. Komik değil, acı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni teşvik paketiyle en uzun süreli ve fazla desteği doğu'ya veren hükümetin Doğu ve Güneydoğu atağı sürüyor. Kriz sürecinde bütçenin 5 ayda 21 milyar lira açık vermesine rağmen hükümet şimdi de bu bölgeye havalimanı yatırımları yapmak için kesenin ağzını açtı. Hakkari Yüksekova'ya 100 milyon TL yatırımla havalimanı yapacak olan hükümet, 29 Temmuz'da ihaleye çıkıyor. Şırnak, Iğdır ve Bingöl havalimanları için de ihale sürecini başlatan hükümet, bütçeden ayrılan 60'şar milyon TL'lik kaynak yanında krizin göbeğinde 10.5 milyon TL'lik ek ödenek de verdi.

MALİYET 300 MİLYON TL

Bölge halkına hizmet götürmek için sosyal nitelik taşıyan bu havalimanları için hükümetin yolcu ya da gelir beklentisi bulunmazken, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, havalimanları kurarak bölgenin  daha hızlı kalkınmasını sağlayacaklarını söyledi. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde inşaa edilecek dört havalimanının toplam maliyeti, yaklaşık 300 milyon TL olacak.

(Akşam)

Doğu bölgesi havaalanlarıyla kalkınacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
küçük şehirlere hava alanları yaparak nerede ekonomi kalkınır en uzun meydan 1 saat birde yolcu potansiyeli olurmu hesaplamak lazım haftada 2 seferi geçmez. ağrı ili kaldıra mıyor. kars uçuşlarını çok etgiler. yok yok her mahalleye bir uçak.. o ile katkımı istiyorsunuz: uçuş fiyatlarını destekleyin trafik yoğunlaşsın. bugün KARS ANKARA 184 TL KARS İSTANBUL 284 TL nasıl uçulsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
DAHA ÖNCEKİ HÜKÜMETLER DÖNEMİNDE YANLIŞ YATIRIMLAR SONUCU YAPILAN HAVA ALANLARINDA ŞU ANDA SİNEK AVLANIYOR. HİÇ TRAFİĞİN OLMADIĞI HAVA ALANLARINA DOLDURDUNUZ PERSONELİ YAZIK GÜNAH BU ÜLKENİN KAYNAKLARINA YAZIK BU ÖLÜ YATIRIMLARA YATIRACAĞINIZ PARAYI GELİR GETİRİCİ YERLERE HARCASANIZ DAHA İYİ OLMAZMI. HAVA ALANINI YAP UÇAK GELMESİN ONDAN SONRA DOĞU İLLERİ HAVA ALANIYLA ŞENLENECEK DEYİN HAVA ALANI OLUPTA UÇAK OLMASSA NE YAZAR, HAVA ALANLARI ARASINDAKİ MESAFE BİR SAAT HERYERDE HAVA ALANI YAZIK YAZIK YAZIK.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ORGİ havaalanının gereksiz ve pahalı bir yatırım olduğunu söyleyenler bunlara ne diyecek acaba.yolcu ve gelir beklentisi bulunmadan yapılacakmış ve sosyal nitelik taşıyormuşşş...peki ekonomik gelişmişlikte aynı sınıfta gösterilen ordu ve giresunun suçu ne acaba?doğu ve güneydoğuya yapılsın ama lütfen karadenizede biraz ilgi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Tokatta Siirtte kuyuya atılan taşı çıkardıkta mı Yüksekovaya, Bingöle, Iğdıra, Şırnağa maydan yapıyoruz. Doğru dürüst analiz yapılarak meydan yeri tespit edilsin. Dağlara dik pistler yapılmasın. O meydana inebilecek uçak değil, her uçağın her havada inebileceği meydanımız olsun. Milletin parasını taşa toprağa yatırmayalım. Yapacaksanız düzgün bir meydan yapın, meydancık, heliport yapmayın. Tokatlılar meydanlarına inebilecek uçak arıyorlar. Ayakkabıya ayak, şapkaya kafa uyduruyoruz. Komik değil, acı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000