09 Eylül 2016, Cuma 17:05:47

Do&Co'da işten çıkarmalar sürüyor

İkram şirketi Do&co'da işten çıkarma furyası devam ediyor. Bir süre önce 50 kişiyi işten çıkaran Do&Co şimdi de bir grup çalışanın işine son verdi.
  • Do&Co işçileri bu denli sömüren bir firma daha yoktur. Almanyada bir zamanlar Türklere köpek muamelesi yapılırdı az para çok iş hakaret aşağılama verilen maaştan çeşitli nedenlerle kesinti işte aynı uygulama docoda hangi konumu olursa oldun mutfak paketleme servis hepsin berbat Allah orada mecbur çalışanlara yardım etsin.
  • Çıkış için yazı asıyorlar isteyen çıkabilir diye biz dilekçe yazıyoruz çıkmak için ama olmaz diyorlar böyle boktan işmi olur Allah düşmanımı Antalya do&co ya düşürmesin orayı müdürler değil yalakalar yönetiyor
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • yoneticileri Allaha havale ediyorum

Türk Hava Yolları ikram şirketi Do&co, Mart ayından sonra iş başı yapan 6 ayını doldurmamış çok sayıda çalışanın işine son verdi. 6 aylık deneme sürecinin sonunda tazminat hakkı bulunmayan 55, 56 ve 57. dönem uçan şeflerin şirketle ilişiği kesildi.

Bir süre önce 50 çalışanı işten çıkaran Do&co'nun ekonomik gerekçelerle işten çıkarmalar yaptığı öğrenildi. THY'nin kapasite düşürmesi ve uçan şef sayısında kısıtlamaya gitmesi sonrasında ortaya çıkan fazla personelle yolları ayıran Do&co'nun önümüzdeki günlerde işten çıkarmalara devam edeceği belirtildi.

THY'nin birçok uçuş noktasını kapatması ve bir kısım uçağı da operasyon dışı bırakması olasılığına karşı Do&Co'nun şimdiden hazırlık yaptığı, bazı uçuş görevi olmayan uçan şeflerin de mutfakta görevlendirildiği ve böylece tasarruf yapmaya çalıştığı kaydedildi.

Bilindiği gibi Do&co, ikram servisinde kısıtlamaya gitmiş, piknik kutusu yerine sıcak sandviçe dönmüş, portakal suyu ve lokum ikramını kaldırmıştı.

©AirportHaber

Do&Co'da işten çıkarmalar sürüyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (118)

Amko ~ 7 ay önce
Do&Co işçileri bu denli sömüren bir firma daha yoktur. Almanyada bir zamanlar Türklere köpek muamelesi yapılırdı az para çok iş hakaret aşağılama verilen maaştan çeşitli nedenlerle kesinti işte aynı uygulama docoda hangi konumu olursa oldun mutfak paketleme servis hepsin berbat Allah orada mecbur çalışanlara yardım etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Antalya do&co ~ 1 yıl önce
Çıkış için yazı asıyorlar isteyen çıkabilir diye biz dilekçe yazıyoruz çıkmak için ama olmaz diyorlar böyle boktan işmi olur Allah düşmanımı Antalya do&co ya düşürmesin orayı müdürler değil yalakalar yönetiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet Bugra ~ 2 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
beveraj ~ 2 yıl önce
yoneticileri Allaha havale ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000