16 Ağustos 2016, Salı 14:00:59

Do&Co’da 50 çalışan tazminatsız atıldı

Türk Hava Yolları’nın ikram şirketi Do&Co’da tenkisat başladı. Kaç çalışanın işine son verildi?
  • Şöför olarak iş görüşmesine çağırdılar. Şu an çalışıyorum .thy de tanıdıklarım var alırlarsa gir diyolar. Fakat burda yazılanlar beni korkuttu ne yapmam lazım bilmiyorum.
  • Usta diye işe başlıyorsun ne yaptığın belli değil insanı çırak gibi kullanan şefler var her tür hakaret bağırma çağırma var bir kere işe başladım hadi çıkış param var katlaniyim diyorsun şerefsiz şefler vadiye amirleri posta başları dolu adamına göre muamele yapıyorlar işine gelene ek ödenek grup veriyorlar verdikleri adamlarda yağcı ispiyoncu kişiler işten anlamayan kişiler ağa olmuş neden şefleri arkalarına almışlar bu kadar işçiyi ezen sömüren yer varmı bilmiyorum maaşdan o kadar vergi kesintisi yapılıyorki ikramiyeden bile vergi parası kesiliyor aldığın maaş ve ikramiye hiç oluyor
  • Bu haberde son 6 ay ibaresi tamamiyla yanlis bilgilendirilmiştir bir haber en az 2-3 senelik deneyimli elemanlardi aralarında 5-6 senelik olanlarda var di
  • Thy isim veriyor görüşmeler sonrasında işten çıkarmalar var iki gündür,

Türk Hava Yolları’nın ikram şirketi Do&Co’da tenkisat başladı. 

Türk Hava Yolları’nın özellikle Avrupa ve Ortadoğu hatlarında yolcu sayısında yaşanan düşüş ikram şirketi Do&Co’yu da etkiledi. Bir süre önce ikramda tasarruf tedbirlerini uygulamaya koyarak, taze sıkılmış portakal suyu ve lokum ile birlikte piknik kutusunda ikram sunumunu kaldıran Turkish Do&Co, 50 civarında çalışanın işine son verdi.

Cuma ve pazartesi günleri insan kaynaklarına davet edilen çalışanlara, işlerine son verildiği tebliğ edildi. Bazı çalışanların ise yurtdışında görevde oldukları ve dönüşlerinde iş akitlerinin fesh edileceği öğrenildi.

Öte yandan işten çıkarılanlarının neredeyse tamamının şirkete son altı ay içerisinde girenlerden oluştuğu ve tazminat hakları bulunmadığı kaydedildi.

Airporthaber’e gelen bilgilere göre Do&Co’da işten çıkarmaların devam edeceği, rapor sayısı yüksek ve disiplin sorunu bulunan çalışanlarla da yolların ayrılacağı belirtildi.

Turkish Do&Co, yolcu sayısının azalması nedeniyle bir süre önce uçan şef sayısını azaltmış, oradan çekilen şefleri mutfakta ve CIP salonunda görevlendirmeye başlamıştı.

©AirportHaber

Do&Co’da 50 çalışan tazminatsız atıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (69)

Burak kırdar ~ 1 yıl önce
Şöför olarak iş görüşmesine çağırdılar. Şu an çalışıyorum .thy de tanıdıklarım var alırlarsa gir diyolar. Fakat burda yazılanlar beni korkuttu ne yapmam lazım bilmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne önemi var ~ 1 yıl önce
Usta diye işe başlıyorsun ne yaptığın belli değil insanı çırak gibi kullanan şefler var her tür hakaret bağırma çağırma var bir kere işe başladım hadi çıkış param var katlaniyim diyorsun şerefsiz şefler vadiye amirleri posta başları dolu adamına göre muamele yapıyorlar işine gelene ek ödenek grup veriyorlar verdikleri adamlarda yağcı ispiyoncu kişiler işten anlamayan kişiler ağa olmuş neden şefleri arkalarına almışlar bu kadar işçiyi ezen sömüren yer varmı bilmiyorum maaşdan o kadar vergi kesintisi yapılıyorki ikramiyeden bile vergi parası kesiliyor aldığın maaş ve ikramiye hiç oluyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zrm ~ 2 yıl önce
Bu haberde son 6 ay ibaresi tamamiyla yanlis bilgilendirilmiştir bir haber en az 2-3 senelik deneyimli elemanlardi aralarında 5-6 senelik olanlarda var di

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cccc ~ 2 yıl önce
Thy isim veriyor görüşmeler sonrasında işten çıkarmalar var iki gündür,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000