16 Ağustos 2016, Salı 14:00:59

Do&Co’da 50 çalışan tazminatsız atıldı

Türk Hava Yolları’nın ikram şirketi Do&Co’da tenkisat başladı. Kaç çalışanın işine son verildi?
  • bu işten çıkarmaların sorumlusu ınsan kaynaklarının yanlıs yuruttugu insan kaynakları polıtıkasıdır havacılık sektoru son bır senedır zayıflamaya basladı gelen gıden yurtdısı ucus sayıları dusmusken halen personel alımına devam ettı insanların hem hayallerı hem de ekmeklerı ıle oynadılar ulke ve havacılık sektorundekı gelısmelerı takıp ettıklerınden emındegılım yenı alım yapıp ınsanları madur etmektense elindekı kadroları daha verımlı kullanabılırdı insankaynakları istifaaaa...
  • 5 yildizli luks bir otelin kadrolu ascisiydim. 3 ay suren mulakatlarin sonucunda FC olmaya hak kazandim. Doco İnsan Kaynaklari herseyin olumlu oldugunu yillardir calistigim otelimden istifa edebilecegimi soyledi. Ve istifa ettim. Hersey yolunda giderken egitimlerin baslamasina 2 gun kala arayip "ulkemiz zor gunlerden geciyor bu nedenle alimlar durduruldu,anlayisiniz icin tesekkurler" diyip telefonu kapattilar. Ve ben ne hayaller kurarken gul gibi isimden de oldum. Bu kadar basit olmamali insanlarin emeklerini hayallerini calmak. Sorumlusu her kimse Allah sorsun. Hakkimi kesinlikle helal etmiyorum.
  • Şimdi geri kalan Fc leri Fsc leri de işten çıkartacak mı, çıkartacaksa bize önceden haber verse de hayat planı yapsak... Çok zor Doco nun bir parçası olmakhep çok çalışıp az kazandık, çok yorulduk dayanmaya çalıştık şimdi de işten çıkartılma korkusu saçma sapan kulaktan dolma bilgiler, kırıcı eleştiriler saçmalıklar... Bir türlü gülmedi yüzümüz... Belki de atılırsak içine düştüğümüz bu çıkmazdan kurtulmuş oluruz. Allah aratmasın ama çok Hakkı'mıza girdi bu THY de Doco da... Sadece insanlara ah olmaz şirketlere de ah olur bu işle bunu çok iyi anladım. bu kadar insanın ahıyla yoluna devam edebilecek mi bu şirketler yoksa İlahi adalet tecelli edecek mi çok merak ediyorum. Ya da bir adalet var mı bu dünya da... Üzgünüm sanırım..
  • Yediginiz kaba pislemeyin arkadaslar

Türk Hava Yolları’nın ikram şirketi Do&Co’da tenkisat başladı. 

Türk Hava Yolları’nın özellikle Avrupa ve Ortadoğu hatlarında yolcu sayısında yaşanan düşüş ikram şirketi Do&Co’yu da etkiledi. Bir süre önce ikramda tasarruf tedbirlerini uygulamaya koyarak, taze sıkılmış portakal suyu ve lokum ile birlikte piknik kutusunda ikram sunumunu kaldıran Turkish Do&Co, 50 civarında çalışanın işine son verdi.

Cuma ve pazartesi günleri insan kaynaklarına davet edilen çalışanlara, işlerine son verildiği tebliğ edildi. Bazı çalışanların ise yurtdışında görevde oldukları ve dönüşlerinde iş akitlerinin fesh edileceği öğrenildi.

Öte yandan işten çıkarılanlarının neredeyse tamamının şirkete son altı ay içerisinde girenlerden oluştuğu ve tazminat hakları bulunmadığı kaydedildi.

Airporthaber’e gelen bilgilere göre Do&Co’da işten çıkarmaların devam edeceği, rapor sayısı yüksek ve disiplin sorunu bulunan çalışanlarla da yolların ayrılacağı belirtildi.

Turkish Do&Co, yolcu sayısının azalması nedeniyle bir süre önce uçan şef sayısını azaltmış, oradan çekilen şefleri mutfakta ve CIP salonunda görevlendirmeye başlamıştı.

©AirportHaber

Do&Co’da 50 çalışan tazminatsız atıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (64)

bir takıpcı ~ 1 ay önce
bu işten çıkarmaların sorumlusu ınsan kaynaklarının yanlıs yuruttugu insan kaynakları polıtıkasıdır havacılık sektoru son bır senedır zayıflamaya basladı gelen gıden yurtdısı ucus sayıları dusmusken halen personel alımına devam ettı insanların hem hayallerı hem de ekmeklerı ıle oynadılar ulke ve havacılık sektorundekı gelısmelerı takıp ettıklerınden emındegılım yenı alım yapıp ınsanları madur etmektense elindekı kadroları daha verımlı kullanabılırdı insankaynakları istifaaaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mağdur ~ 2 ay önce
5 yildizli luks bir otelin kadrolu ascisiydim. 3 ay suren mulakatlarin sonucunda FC olmaya hak kazandim. Doco İnsan Kaynaklari herseyin olumlu oldugunu yillardir calistigim otelimden istifa edebilecegimi soyledi. Ve istifa ettim. Hersey yolunda giderken egitimlerin baslamasina 2 gun kala arayip "ulkemiz zor gunlerden geciyor bu nedenle alimlar durduruldu,anlayisiniz icin tesekkurler" diyip telefonu kapattilar. Ve ben ne hayaller kurarken gul gibi isimden de oldum. Bu kadar basit olmamali insanlarin emeklerini hayallerini calmak. Sorumlusu her kimse Allah sorsun. Hakkimi kesinlikle helal etmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karmaşık ~ 2 ay önce
Şimdi geri kalan Fc leri Fsc leri de işten çıkartacak mı, çıkartacaksa bize önceden haber verse de hayat planı yapsak... Çok zor Doco nun bir parçası olmakhep çok çalışıp az kazandık, çok yorulduk dayanmaya çalıştık şimdi de işten çıkartılma korkusu saçma sapan kulaktan dolma bilgiler, kırıcı eleştiriler saçmalıklar... Bir türlü gülmedi yüzümüz... Belki de atılırsak içine düştüğümüz bu çıkmazdan kurtulmuş oluruz. Allah aratmasın ama çok Hakkı'mıza girdi bu THY de Doco da... Sadece insanlara ah olmaz şirketlere de ah olur bu işle bunu çok iyi anladım. bu kadar insanın ahıyla yoluna devam edebilecek mi bu şirketler yoksa İlahi adalet tecelli edecek mi çok merak ediyorum. Ya da bir adalet var mı bu dünya da... Üzgünüm sanırım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 2 ay önce
Çıkarılacak kardeşim.Fsc ler için uçacak hatlar azaldı.Herkes hazırlıklı olsun.
akalar ~ 2 ay önce
Yediginiz kaba pislemeyin arkadaslar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000