16 Ağustos 2016, Salı 14:00:59

Do&Co’da 50 çalışan tazminatsız atıldı

Türk Hava Yolları’nın ikram şirketi Do&Co’da tenkisat başladı. Kaç çalışanın işine son verildi?
  • Bu haberde son 6 ay ibaresi tamamiyla yanlis bilgilendirilmiştir bir haber en az 2-3 senelik deneyimli elemanlardi aralarında 5-6 senelik olanlarda var di
  • Thy isim veriyor görüşmeler sonrasında işten çıkarmalar var iki gündür,
  • bu işten çıkarmaların sorumlusu ınsan kaynaklarının yanlıs yuruttugu insan kaynakları polıtıkasıdır havacılık sektoru son bır senedır zayıflamaya basladı gelen gıden yurtdısı ucus sayıları dusmusken halen personel alımına devam ettı insanların hem hayallerı hem de ekmeklerı ıle oynadılar ulke ve havacılık sektorundekı gelısmelerı takıp ettıklerınden emındegılım yenı alım yapıp ınsanları madur etmektense elindekı kadroları daha verımlı kullanabılırdı insankaynakları istifaaaa...
  • 5 yildizli luks bir otelin kadrolu ascisiydim. 3 ay suren mulakatlarin sonucunda FC olmaya hak kazandim. Doco İnsan Kaynaklari herseyin olumlu oldugunu yillardir calistigim otelimden istifa edebilecegimi soyledi. Ve istifa ettim. Hersey yolunda giderken egitimlerin baslamasina 2 gun kala arayip "ulkemiz zor gunlerden geciyor bu nedenle alimlar durduruldu,anlayisiniz icin tesekkurler" diyip telefonu kapattilar. Ve ben ne hayaller kurarken gul gibi isimden de oldum. Bu kadar basit olmamali insanlarin emeklerini hayallerini calmak. Sorumlusu her kimse Allah sorsun. Hakkimi kesinlikle helal etmiyorum.

Türk Hava Yolları’nın ikram şirketi Do&Co’da tenkisat başladı. 

Türk Hava Yolları’nın özellikle Avrupa ve Ortadoğu hatlarında yolcu sayısında yaşanan düşüş ikram şirketi Do&Co’yu da etkiledi. Bir süre önce ikramda tasarruf tedbirlerini uygulamaya koyarak, taze sıkılmış portakal suyu ve lokum ile birlikte piknik kutusunda ikram sunumunu kaldıran Turkish Do&Co, 50 civarında çalışanın işine son verdi.

Cuma ve pazartesi günleri insan kaynaklarına davet edilen çalışanlara, işlerine son verildiği tebliğ edildi. Bazı çalışanların ise yurtdışında görevde oldukları ve dönüşlerinde iş akitlerinin fesh edileceği öğrenildi.

Öte yandan işten çıkarılanlarının neredeyse tamamının şirkete son altı ay içerisinde girenlerden oluştuğu ve tazminat hakları bulunmadığı kaydedildi.

Airporthaber’e gelen bilgilere göre Do&Co’da işten çıkarmaların devam edeceği, rapor sayısı yüksek ve disiplin sorunu bulunan çalışanlarla da yolların ayrılacağı belirtildi.

Turkish Do&Co, yolcu sayısının azalması nedeniyle bir süre önce uçan şef sayısını azaltmış, oradan çekilen şefleri mutfakta ve CIP salonunda görevlendirmeye başlamıştı.

©AirportHaber

Do&Co’da 50 çalışan tazminatsız atıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (66)

Zrm ~ 2 ay önce
Bu haberde son 6 ay ibaresi tamamiyla yanlis bilgilendirilmiştir bir haber en az 2-3 senelik deneyimli elemanlardi aralarında 5-6 senelik olanlarda var di

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cccc ~ 2 ay önce
Thy isim veriyor görüşmeler sonrasında işten çıkarmalar var iki gündür,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir takıpcı ~ 4 ay önce
bu işten çıkarmaların sorumlusu ınsan kaynaklarının yanlıs yuruttugu insan kaynakları polıtıkasıdır havacılık sektoru son bır senedır zayıflamaya basladı gelen gıden yurtdısı ucus sayıları dusmusken halen personel alımına devam ettı insanların hem hayallerı hem de ekmeklerı ıle oynadılar ulke ve havacılık sektorundekı gelısmelerı takıp ettıklerınden emındegılım yenı alım yapıp ınsanları madur etmektense elindekı kadroları daha verımlı kullanabılırdı insankaynakları istifaaaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mağdur ~ 4 ay önce
5 yildizli luks bir otelin kadrolu ascisiydim. 3 ay suren mulakatlarin sonucunda FC olmaya hak kazandim. Doco İnsan Kaynaklari herseyin olumlu oldugunu yillardir calistigim otelimden istifa edebilecegimi soyledi. Ve istifa ettim. Hersey yolunda giderken egitimlerin baslamasina 2 gun kala arayip "ulkemiz zor gunlerden geciyor bu nedenle alimlar durduruldu,anlayisiniz icin tesekkurler" diyip telefonu kapattilar. Ve ben ne hayaller kurarken gul gibi isimden de oldum. Bu kadar basit olmamali insanlarin emeklerini hayallerini calmak. Sorumlusu her kimse Allah sorsun. Hakkimi kesinlikle helal etmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000