31 Temmuz 2013, Çarşamba 16:32:03

DİYARBAKIR HAVALİMANI'NA İSİM TARTIŞMASI

Diyarbakır'da havaalanına "Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi" ismi verilsin kampanyası başladı.
  • Bence yasin büro hava alanı obüro...
  • Havaalanlarına , sokak isimleri gibi isim verme yarışı başladı. Bırakın şehir isimleriyle anılsınlar.
  • selahaddin eyyubi güzel başka bir alternatif CELAL GÜZELSES te olabilir. bazı irlandalılar diyarbakır ismini duyunca atlamış ,aç leş yiyiciler gibi .. dikkat edin bu hırs içinizde ur a dönüşmesin
  • Arap mıyız? Osmanlı mıyız? Türk müyüz? bir karar verin. İstanbul'a havaalanı ismi düşünülüyor "MEVLANA" , Diyarbakır'a Selahaddin Eyyubi, İstanbul'a köprü Yavuz Sultan Selim. Bunların hepsi islam adına çok şeyler yapmıştır Allah razı olsun ama biz kendimizi Osmanlı soyundan falan mı geliyor sanıyoruz? Hangimizin kanında Osmanlı kanı var. Ben Türk oğlu Türkü'm ve bu isimlerin hiç birini istemiyorum. Tevfik Fikret, Ziya Gökalp, Vecihi Hürkuş, Fevzi Çakmak isimlerini Türk oldukları için mi sevmiyorsunuz?

#DiyarbakırHavaalanınadıSelahattinEyyubi" 'Hashtag'ı ile yürütülen kampanya destekler büyüyor. Milat Gazetesi'nini haberine göre bölgenin ileri gelenleri de kampanyaya destek vererek, Şarkın En Büyük Komutanı Eyyubi'nin toplum üzerinde birleştirici rolü olduğunu, bu yönde atılacak bir adımın yürütülen çözüm sürecine de katkı sağlayacağı görüşünde birleşti.

YÜKSEKOVA İÇİN DE DÜŞÜNÜLMÜŞTÜ

Daha önce de Hakkari Yüksekova'da yapılması planlanan havalimanının adının Selahaddin Eyyuni olması  konuşulmuştu.

"YERİNDE BİR ADIM OLUR"

Şarkın En Büyük Komutanı Selahaddin Eyyubi'nin ömrünü İslam'ın yayılması için harcadığını anlatan Güneydoğu Anadolu Bölgesinin önemli kanaat önderlerinden Mahmut Erdoğmuş, havaalanına bu ismin verilmesini, yerinde bir adım olarak değerlendirdi.

Erdoğmuş, "Bu komutana hak ettiği değer bir nebze olsun bu şekilde verilebilir" diye konuştu.

Öte yandan Yıkılmaz, yürüyen çözüm süreci içerisinde de böyle bir adım atılmasının sürece katkı sunacağını söyledi.

DİYARBAKIR HAVALİMANI'NA İSİM TARTIŞMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

yasinnnn ~ 2 yıl önce
Bence yasin büro hava alanı obüro...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Havaalanlarına , sokak isimleri gibi isim verme yarışı başladı. Bırakın şehir isimleriyle anılsınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ah bu kin ah ~ 5 yıl önce
selahaddin eyyubi güzel başka bir alternatif CELAL GÜZELSES te olabilir. bazı irlandalılar diyarbakır ismini duyunca atlamış ,aç leş yiyiciler gibi .. dikkat edin bu hırs içinizde ur a dönüşmesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Osmanlı ~ 5 yıl önce
Arap mıyız? Osmanlı mıyız? Türk müyüz? bir karar verin. İstanbul'a havaalanı ismi düşünülüyor "MEVLANA" , Diyarbakır'a Selahaddin Eyyubi, İstanbul'a köprü Yavuz Sultan Selim. Bunların hepsi islam adına çok şeyler yapmıştır Allah razı olsun ama biz kendimizi Osmanlı soyundan falan mı geliyor sanıyoruz? Hangimizin kanında Osmanlı kanı var. Ben Türk oğlu Türkü'm ve bu isimlerin hiç birini istemiyorum. Tevfik Fikret, Ziya Gökalp, Vecihi Hürkuş, Fevzi Çakmak isimlerini Türk oldukları için mi sevmiyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B-52 ~ 5 yıl önce
Bravo....Aslında Fevzi Çakmak adı hiç kimsenin aklına gelmemişti. Çok uygun olur Mareşal Sayın Fevzi Çakmak. Kılıç Ali ismi de çok uygundur. İstiklal Savaşı sırasında Fransızlara, Gaziantep yöresinde kök söktürmüş ve ATATÜRK 'ün en yakın arkadaşlarındandır. Antep kentinin " Gazi " ünvanını almasını sağlamıştır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000