12 Ocak 2018, Cuma 10:46:30

Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş ABD uyarısı!

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, ABD'ye gidecek Türk vatandaşları için uyarı yayınladı. ABD, Türkiye'yi güvenlik açısından 3. kategori riskli ülkeler arasında göstermiş ve Türkiye'ye gideceklere 'Yeniden düşünün' uyarısı yapmıştı.
  • Yani abd kendi vatandaşını uyarınca mı bizimkiler bizi hatırlayıp uyardı, tesadüfen yaşıyoruz resmen, önceden akılları nerdeymiş?
  • O yüzden mi vize sorunu bitsin diye bir yerlerinizi yırttınız, törenle onlardan uçak aldınız ey mütekabiliyet yaptık diye övünen ve onları övenler ?
  • Buraya ABD den büyük bir kasırga gelecek. Bunlar onun ilk esintileri. ABD Türkiyenin fişini çekti. Kimse 2019 da seçimler olacak falan diye beklemesin. Akıllı olursak Akşener düzlüğe çıkarır ülkeyi.
  • Kore kırmızı ya basacak istihbaratı mı ? Var yoksa abd çok mükemmel bir yer diyenlere uyarı falan yapmayın hepsini gönderin gitsin yahu abd ve yalaka arabları yokolsa dünya barış dolu bir yer olurdu herhalde

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, ABD'ye gidecek Türk vatandaşları için uyarı yayınladı. ABD, Türkiye'yi güvenlik açısından 3. kategori riskli ülkeler arasında göstermiş ve Türkiye'ye gideceklere 'Yeniden düşünün' uyarısı yapmıştı.

Dışişleri Bakanlığı ABD için seyahat uyarısı yayınladı. Uyarıda şu ifadeler yer alıyor:

"ABD’de yaşanan terör saldırıları ve şiddet olaylarında son zamanlarda artış olduğu gözlenmektedir. Bombalı veya silahlı terör eylemlerinin yanısıra, araçların kalabalık üzerine sürülmesi suretiyle gerçekleştirilen saldırıların, şehir merkezleri ile kültürel etkinlikleri, metro istasyonlarını, kamu binalarını, ibadet yerlerini hatta okul kampüslerini hedef almaya devam etmesi muhtemeldir.

Ohio Üniversite Kampüsünde, Forth Lauderdale-Hollywood Havalimanında, Minnesota’da Dar Al-Farooq Camiinde, Teksas’taki bir kilisede düzenlenen saldırılar, Charlottesville ve New York’ta araçların kalabalığa sürülmesi suretiyle gerçekleştirilen saldırılar ve son olarak da New York metrosundaki bombalı saldırı, ABD’de yaşanan terörizme ve/veya aşırı sağcı/ırkçı eylemlere örnek teşkil etmektedir.

Ayrıca, resmi görevle ABD’ye seyahat eden kamu görevlisi vatandaşlarımız dahil Türk vatandaşları, muteber olmayan kaynakların ifadelerine dayanılarak keyfi tutuklamalara maruz kalmakta; vatandaşlarımıza yönelik olarak açılan davalarda, FETÖ terör örgütü mensubu ya da sempatizanı tanıkların önceden kurgulanmış asılsız iddialarına ve iftiralarına itimat edilmek suretiyle vatandaşlarımız hakkında adli kararlar verilebilmektedir.

Bu şartlarda, ABD’ye seyahat edecek olan vatandaşlarımızın seyahat planlarını gözden geçirmelerinde ve seyahat etmeleri durumunda tedbirli olmalarında fayda görülmektedir."

ABD, yurtdışına gitmeyi planlayan vatandaşları için yeni uygulamaya koyduğu seyahat danışma dizininde, Türkiye’yi Sudan ve Venezuela gibi güvenlik açısından 3’üncü kategori riskli ülkeler arasında göstermiş ve Türkiye’ye gideceklere “Yeniden düşünün” uyarısını yapmıştı. Bu yeni planın Washington’da açıklanmasının hemen ardından ABD’nin Ankara Büyükelçilik Maslahatgüzarı Philip Kosnett Dışişleri Bakanlığı’na çağrılmış ve Ankara’nın rahatsızlığı iletilmişti.

Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş ABD uyarısı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

? ~ 5 ay önce
Yani abd kendi vatandaşını uyarınca mı bizimkiler bizi hatırlayıp uyardı, tesadüfen yaşıyoruz resmen, önceden akılları nerdeymiş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herşeyiniz palavra ! ~ 5 ay önce
O yüzden mi vize sorunu bitsin diye bir yerlerinizi yırttınız, törenle onlardan uçak aldınız ey mütekabiliyet yaptık diye övünen ve onları övenler ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cormoran ~ 5 ay önce
Buraya ABD den büyük bir kasırga gelecek. Bunlar onun ilk esintileri. ABD Türkiyenin fişini çekti. Kimse 2019 da seçimler olacak falan diye beklemesin. Akıllı olursak Akşener düzlüğe çıkarır ülkeyi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kuzey ~ 5 ay önce
Kore kırmızı ya basacak istihbaratı mı ? Var yoksa abd çok mükemmel bir yer diyenlere uyarı falan yapmayın hepsini gönderin gitsin yahu abd ve yalaka arabları yokolsa dünya barış dolu bir yer olurdu herhalde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000