28 Ocak 2011, Cuma 09:54:49

DİŞ DOKTORLARI CRM UYGULAYACAK

AirportHaber yazarlarından Servet Başol, bu haftaki köşe yazısında Ekip Kaynak Yönetimi olarak bilinen CRM'i kaleme aldı. Peki, Başol neler dedi? İşte o yazı...
  • Ben eminim diş doktorları bu CRM i senelerdir uygulayan türk havacılık sektörüne 2 senede verimlilik açısından tur bindirirler.Havacılıkta her sene CRM kursu verilmesine rağmen...
  • Şimdi bu Türkistan' da Türkler e-postalaşsın deye ülke içi sistem kuruvedile. Üj-bej kişiye de posta attırıvedile. Birbirinize yazın deye. Yine bi-kaç kişiye de bir iki sudan probleme dokundurttula.Sonra bir kaç kişi de yazıvedi ki, biz bi şeyle yazasak kime fayda, kime zarar vecek deye. Şimdi ben bunları nee yazıyom.Devlet bi tane deye. De mi?
  • Bu TÜRKİSTAN' da va ya! Bu TÜRKİSTAN' da. Adam olacakları tespit ediyorlaaaa. Dansöz gibi kıvırtanları da tespit ediyorlaa. Sona ne mi yapıyola?... OKUYUN, OKUYUN. YARADAN RABBİNİN ADI İLE OKUYUN. BUNLAR FOTOĞRAF KARELERİ. FOTOĞRAF SADECE MAKİNE İLE ÇEKİLMEZ.
  • Teknisyenlerden de pilot olanlar aynı durumu uçak sistemine çok iyi hakim olmalarına rağmen, çok zorluklar çektiler merak etmeyin.

...

Tarihçesi: Havacılık sanayii insan hatalarını en aza indirmek için CRM (Ekip Kaynak Yönetimi) uygulamakta. Dişçilik de bu uygulamayı dişçi hatalarını en aza indirgemek için kullanacaktır. Hazırlanacak olan Kontrol Listeleri (Check-List) hataların en aza indirilmesinde yardımcı olacaktır.

Yöntem: Sağlık bakım sistemleri, tıbbi hatalar üzerine yoğunlaşmaktadır. Son 30 yıl içerisinde havayolu endüstrisinin uyguladığı hataları en aza indirme stratejisi, tıbba da uygulanacak. CRM; bilgi, donanım ve insanın en uygun şekilde hataları azaltılıp erken tanımına imkan veren güvenlik sistemidir.

AirportHaber yazarlarından Servet Başol'un kaleme aldığı yazının tamamı için TIKLAYIN

DİŞ DOKTORLARI CRM UYGULAYACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 7 yıl önce
Ben eminim diş doktorları bu CRM i senelerdir uygulayan türk havacılık sektörüne 2 senede verimlilik açısından tur bindirirler.Havacılıkta her sene CRM kursu verilmesine rağmen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Şimdi bu Türkistan' da Türkler e-postalaşsın deye ülke içi sistem kuruvedile. Üj-bej kişiye de posta attırıvedile. Birbirinize yazın deye. Yine bi-kaç kişiye de bir iki sudan probleme dokundurttula.Sonra bir kaç kişi de yazıvedi ki, biz bi şeyle yazasak kime fayda, kime zarar vecek deye. Şimdi ben bunları nee yazıyom.Devlet bi tane deye. De mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu TÜRKİSTAN' da va ya! Bu TÜRKİSTAN' da. Adam olacakları tespit ediyorlaaaa. Dansöz gibi kıvırtanları da tespit ediyorlaa. Sona ne mi yapıyola?... OKUYUN, OKUYUN. YARADAN RABBİNİN ADI İLE OKUYUN. BUNLAR FOTOĞRAF KARELERİ. FOTOĞRAF SADECE MAKİNE İLE ÇEKİLMEZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Teknisyenlerden de pilot olanlar aynı durumu uçak sistemine çok iyi hakim olmalarına rağmen, çok zorluklar çektiler merak etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000