12 Ekim 2017, Perşembe 09:22:17

Direkt uçuşlara Erdoğan desteği

Yurt dışına direkt uçuş meselesi Ankara’nın kanayan yarasıdır. Her dönemde pek çok çevrenin şikâyet ettiği ama bir türlü çözülemeyen bir sorun.
  • Eğer bu hatlar para kazandırsa zaten THY hat açmazmıydı? Kimse Cumhurbaşkanına but hatların zarar edeceğini Ve eninde sonunda kapanacağını söylemiyormu? Günü kurtarmak için yapılan popülizmden kimse kazanmaz,özellikşe THY kaybeder
  • Büyük adamsın Reis
  • Fra-Esb seferi TK1620 yillardir mevcut ve haftanin 3 günü ucmaktadir. Bunun neresi yeni hat?? Sadece tarifesi yenilenmistir kalkis saati öglen 14:00gibi degistirilmistir. Ama biz koyun oldugumuzdan dolayi her söylenilene inaniriz.
  • Kendi fabrikalarını geri kalmış bölgeye kurmayanlar devlet desteği almadan ambar yapamayan işadamları? Devlet sandıkları kutuma yıkıyorlar masraflarını...

Yurt dışına direkt uçuş meselesi Ankara’nın kanayan yarasıdır. Her dönemde pek çok çevrenin şikâyet ettiği ama bir türlü çözülemeyen bir sorun.

İstanbul’dan yurt dışına günde 450 uçuş var, Türkiye’nin başkentinden sadece 8 uçuş...

Bu karşılaştırmanın üzerine herhalde bir şey söylemeye gerek yok.

Avrupa’nın herhangi bir kentine yapılan 3 saatlik bir yolculuğa İstanbul aktarması eklenince, en iyi ihtimal yarım gün yolda geçiyor.
Yolda çekilen eziyet de olayın ayrı bir boyutu.

Her dönemin ATO başkanının gündemindeydi direkt uçuşlar. Başbakan yardımcılarına, bakanlara iletilir, onlar da bu sorunu kabul eder sonra unutulur giderdi. Bu kez ATO Başkanı Gürsel Baran yolu değiştirdi. Sorunu geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a iletti. Erdoğan destekledi ve Türk Hava Yolları Ankara’ya ilk etapta 3 yeni uçuş ekledi.

29 Ekim’de Frankfurt’la başlayan seferler (haftada 3 frekans), 30 Ekim’de Berlin (haftada 2 frekans) ve 31 Ekim’de Viyana’yla (haftada 2 frekans) devam edecek. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı önümüzdeki süreçte Düsseldorf ile Amsterdam’a da direkt uçuşların yapılacağını ve çalışmanın bu şehirlerle sınırlı kalmayacağını söyledi.

Elbette ne yeni eklenen 3 şehir, ne de eklenmesi planlanan diğer 2 şehir Ankara için yeterli değil. Ama çok önemli bir başlangıç. Ankara bu uçuşlara sahip çıkmalı. Planlanan 2 şehre daha uçuşların başlaması bu sayede hızlanmalı. ATO Başkanı Gürsel Baran’la sohbetimizde yeni yılla birlikte Londra’ya direkt uçuşların konmasını hedeflediklerini söylüyor ve bu işin peşinin bırakılmaması gerektiğini savunuyor.

Not: Direkt uçuşların artması yaz aylarına doğru ABD’ye uçuşların başlaması hedeflenmeli diye bitireceğim yazı ABD ile baş gösteren vize krizi yüzünden şimdilik yarım kaldı. Temennimiz ve beklentimiz bu krizin diplomatik yollarla bir an önce son bulması ve Ankara’nın direkt uçuş hedefleri arasına ABD’nin de girmesi... (Deniz Gürel / Hürriyet)

 

Direkt uçuşlara Erdoğan desteği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Fizibilite diye bir laf var ~ 8 ay önce
Eğer bu hatlar para kazandırsa zaten THY hat açmazmıydı? Kimse Cumhurbaşkanına but hatların zarar edeceğini Ve eninde sonunda kapanacağını söylemiyormu? Günü kurtarmak için yapılan popülizmden kimse kazanmaz,özellikşe THY kaybeder

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reis-i Cumhur ~ 8 ay önce
Büyük adamsın Reis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyyyy Frankfurt ~ 8 ay önce
Fra-Esb seferi TK1620 yillardir mevcut ve haftanin 3 günü ucmaktadir. Bunun neresi yeni hat?? Sadece tarifesi yenilenmistir kalkis saati öglen 14:00gibi degistirilmistir. Ama biz koyun oldugumuzdan dolayi her söylenilene inaniriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adem ~ 8 ay önce
Kendi fabrikalarını geri kalmış bölgeye kurmayanlar devlet desteği almadan ambar yapamayan işadamları? Devlet sandıkları kutuma yıkıyorlar masraflarını...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000