28 Ağustos 2017, Pazartesi 13:19:11

Diplomatik uçuşlarla silah kaçakçılığı iddiası

Bulgar bir gazeteci tarafından yapılan araştırma raporuna göre Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye ve Irak'taki silahlı gruplara silah göndermek için diplomatik uçuşları kullandığı belirtildi.
  • Bulgarlara güven olmaz rusyada ayrıldılar bi acayip oldular gereksizler
  • Bulgarlar kizgin cunku kendi silah fabrikalarindan silah almadiklari icin.1980 darbe oncesi kurt ermeni uyisturucu mafya babalari tirlarla bulgarladan silah alir hem sag cilara hemide solculara satar idiler.kardesi kardese kirdirken sevindiler.bulgar o donem en cok silah satan onlar idiler turkiye deki cevrelere.
  • Abd konsolosluğuda her 6 ayda bir support flight adı altında C-17 indirip istanbula gümrükten herşeyi tonlarca aranmadan a kapısından geçiriyor hemde kamyonla,hatta Ankaradan uçakla gelen yine tonlarca malzemede karayoluyla konsolosluğa gidiyor gümrüğe girmeden.tüm ülkelerin konsoloslukları 1 torba getirirken abd tonlarca ağırlıkta eşya göya getiriyor.Allahtan 2000 lerde istanbulda baba bir gümrükçü buna dur dedi artık ankara üstünden yapıyolar.
  • Suudiler radikal islamın en büyük destekcisidirler

Bulgar bir gazeteci tarafından yapılan araştırma raporuna göre Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye ve Irak'taki silahlı gruplara silah göndermek için diplomatik uçuşları kullandığı belirtildi.

Bulgar gazeteci Dilyana Gaytandzhiev tarafından kaleme alınan raporda Suudi Arabistan ve BAE'nin Irak ve Suriye'deki militanlara silah sağlamak için Azerbeycan'ın devlet havayollarını kullandığı belirtdildi.

Suudi Arabistan ve BAE'nin silah ticaretinde uçakların varış yerlerini maskelemek için diplomatik uçuşları kullandığı ifade edildi.

Yayınlanan rapora göre son üç yıl içerisinde Azerbeycan devlet havayolları Silk Way Airlines  en az 350 diplomatik uçuş gerçekleştirerek on binlerce ağır silah ve cephaneyi Ortadoğu'ya taşıdığı belirtildi.

DİPLOMATİK UÇUŞLAR

Gaytandzhiev raporunda Suudi Arabistan'ın silahları kendisi için satın almadığı belirterek, "Suudi ordusu yalnızca batının standartlara uygun silahlarını satın alıyor. Diplomatik uçuşlarda taşınan silahlar standartlara uygun değil. Bu nedenle taşınan silahlar Suriye ve Yemen'deki silahlı gruplara gönderiliyor" ifadelerini kullandı.

Diplomatik uçuşların kontrollerden muaf tutulduğunu belirten gazeteci Gaytanzhiev Suudi Arabistan ve BAE'nin Doğu Avrupa'yı silah temin merkezi olarak kullanmayı bırakmalarını istedi. (Star)

Diplomatik uçuşlarla silah kaçakçılığı iddiası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Rus asıllı LAZ ~ 11 ay önce
Bulgarlara güven olmaz rusyada ayrıldılar bi acayip oldular gereksizler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bulhar ~ 11 ay önce
Bulgarlar kizgin cunku kendi silah fabrikalarindan silah almadiklari icin.1980 darbe oncesi kurt ermeni uyisturucu mafya babalari tirlarla bulgarladan silah alir hem sag cilara hemide solculara satar idiler.kardesi kardese kirdirken sevindiler.bulgar o donem en cok silah satan onlar idiler turkiye deki cevrelere.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amerıkanın istanbul faaliyetletleri ~ 11 ay önce
Abd konsolosluğuda her 6 ayda bir support flight adı altında C-17 indirip istanbula gümrükten herşeyi tonlarca aranmadan a kapısından geçiriyor hemde kamyonla,hatta Ankaradan uçakla gelen yine tonlarca malzemede karayoluyla konsolosluğa gidiyor gümrüğe girmeden.tüm ülkelerin konsoloslukları 1 torba getirirken abd tonlarca ağırlıkta eşya göya getiriyor.Allahtan 2000 lerde istanbulda baba bir gümrükçü buna dur dedi artık ankara üstünden yapıyolar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Galip Vardar ~ 11 ay önce
Hocam; Türk Hava Sahası kullanılarak Suriye Hava Yollarına ait uçağın Ankara'ya indirilmesi istihbaratını Türkiye'ye kim verdi?
İstanbul Faaliyetlerine soru ~ 11 ay önce
2010 yılında İstanbul'dan giden, Moskova Havalimanına yakalan milyon dolarlar nasıl geçti? Bahsettiğin baba gümrükçüler dur diyemedimi?
Suudi ~ 11 ay önce
Suudiler radikal islamın en büyük destekcisidirler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aslında ~ 11 ay önce
Ne oldukları belli değil, çıkar için her kapıya yanaşabilirler, İslâm dini ve toplumunu da büyük zararlar veriyorlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000