21 Temmuz 2017, Cuma 15:01:11

Dikey kalkış yapabilen elektrikli jet testi başarıyla geçti

Dünyanın ilk elektrikle çalışan ve dikey kalkış yapabilen jet uçağı test uçuşunu başarıyla tamamladı. İki kişilik bu prototip uçak, ilk test uçuşunda manevralar da yaptı.
  • Yayinlamiyorsunuz yorumlarimi küfür yok hakaret yok sadece gerçekler
  • elektrik li jet olmaz...yükledigi enerjiyi sahib oldugu elektrik motorlarina veren,elektrik li ucak olur.Jet ise tamamen farkli,bir sistemdir..Bu ayni,,bir zamanlar medyamizin dilinden düsmeyen ,,ANKA yerine,,Yerli HERON misali,,,.
  • Belki yapanda muslumandir.Ne biliyorsunuz ?
  • Adamlar nelerle ugrasiyor.darisi basimiza diyelim

Dünyanın ilk elektrikle çalışan ve dikey kalkış yapabilen jet uçağı test uçuşunu başarıyla tamamladı.

Alman şirketi Lilium tarafından geliştirilen bu özel jetin başarısının ardından, şirket şimdi bu uçağın 5 kişilik olan daha genişi üzerinde çalışmalara başladı.

Uçağın 5 kişilik olanı da başarılı bir şekilde test uçuşlarını gerçekleştirirse, bu kez ticari faaliyetlere geçilmesi ve araç kiralama uygulamaları ve hava taksi gibi yöntemlerle kiralanması planlanıyor.

Saatte 300 km hız yapabilen uçağın en önemli özelliği ise bir helikopter gibi diklemesine kalkış yapabilmesi. Test uçuşlarını insansız yapan uçak, pilotla insanlı uçuş testini de önümüzdeki günlerde gerçekleştirecek.

Uçak, kanatlara yerleştirilen elektrikli motorlarla hareket ediyor. Toplamda uçakta 36 motor yer alıyor. Şirketin CEO’su Daniel Wiegand, bu tipte elektrikli bir jet motora sahip uçağın ilk kez uçuş yaptığını kaydetti.

Lilium Jet 300 km menzile sahip ve 300 km/h'a ulaşabiliyor. Tamamen elektrikle çalışan sistemlere sahip olan jet bir motorsikletten daha az gürültülü çalışıyor.

Dikey kalkış yapabilen elektrikli jet testi başarıyla geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Neden ~ 11 ay önce
Yayinlamiyorsunuz yorumlarimi küfür yok hakaret yok sadece gerçekler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
can aker ~ 11 ay önce
elektrik li jet olmaz...yükledigi enerjiyi sahib oldugu elektrik motorlarina veren,elektrik li ucak olur.Jet ise tamamen farkli,bir sistemdir..Bu ayni,,bir zamanlar medyamizin dilinden düsmeyen ,,ANKA yerine,,Yerli HERON misali,,,.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deha ~ 11 ay önce
Belki yapanda muslumandir.Ne biliyorsunuz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vvv ~ 11 ay önce
Adamlar nelerle ugrasiyor.darisi basimiza diyelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000