11 Ağustos 2015, Salı 11:53:40

DHMİ'nin pist tadilatına THY karşı çıktı

Atatürk Havalimanı’nda Ataköy-Florya yönündeki pistin bağlantı taksi yolları yapımı için kapatılması gündeme geldi. Ancak THY, kapasiteyi düşürmek zorunda kalacağı için pistin kapatılması kararına karşı çıktı.
  • Askeri havaalanı dediği hava harp okulu mu?
  • Sırf yorum yapmak için yazmayın. Her ülkede bayrak taşıyıcı vardır ve önemsenir. Ancak diğer havayollarımızda önemlidir. Atatürk Havalimanı zor şartlarda işletilmektedir ve bazı tadilatlar kaçınılmazdır. Yine de bu çalışmalar nispeten daha az yoğun zamanlarda yapılabilir.
  • 05-23 pisti kapanınca gecikmeler bitecek. Bu THY de çok oluyor artık, git başka meydandan uç birader, senin kaprislerinle mi uğraşacak bu millet. Ben olsam 3 pisti birden kapatırım bak o zaman gecikme oluyor mu :))
  • SÜRÜCÜ yorumcusuna taxi yolu araba sürmek için değil uçağın pist ile park yeri arasındaki bağlantı yoludur. Çok güldürdü beni. :)))))

Atatürk Havalimanı apronunda halen devam eden inşaat çalışmalarına Kasım ayında bir yenisi daha eklenecek.

Ataköy-Florya yönündeki 05-23 pisti, askeri havaalanına bağlantı yollarının yapılması için bir ay boyunca kapatılacak. Ancak 1 -30 Kasım tarihleri arasında planlanan pistin kapatılması fikrine THY’nin itiraz etmesi planları karıştırdı. DHMİ, pistin bir an önce kapatılarak taksi bağlantı yollarının yapılması için bastırırken, pist kapatılınca kapasite düşürmek zorunda kalacak olan THY, bakım çalışmalarının ertelenmesini istedi.

THY’nin diğer havayollarının da kapasitesini düşürmesini istediği kaydedilirken şimdilik proje askıya alındı. Halen üç pist bulunan Atatürk Havalimanı’nda 2010 yılında uzatılarak hizmete giren 05-23 pisti, THY ve DHMİ uzlaşırsa o tarihten bu yana ilk kez kapatılmış olacak.

Atatürk Havalimanı’ndaki hava trafiğinin önemli yükünü çeken pistin, geçen süreçte bazı saatlerde notamlanarak bakımları yapılmıştı.

Kasım ayında kapatılırsa pistin yüzeyindeki hasarlar da giderilecek ve elektrik sistemleri elden geçirilecek.

©AirportHaber

DHMİ'nin pist tadilatına THY karşı çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

M ~ 3 yıl önce
Askeri havaalanı dediği hava harp okulu mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
X ~ 3 yıl önce
Sırf yorum yapmak için yazmayın. Her ülkede bayrak taşıyıcı vardır ve önemsenir. Ancak diğer havayollarımızda önemlidir. Atatürk Havalimanı zor şartlarda işletilmektedir ve bazı tadilatlar kaçınılmazdır. Yine de bu çalışmalar nispeten daha az yoğun zamanlarda yapılabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kapansın ~ 3 yıl önce
05-23 pisti kapanınca gecikmeler bitecek. Bu THY de çok oluyor artık, git başka meydandan uç birader, senin kaprislerinle mi uğraşacak bu millet. Ben olsam 3 pisti birden kapatırım bak o zaman gecikme oluyor mu :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
SÜRÜCÜ yorumcusuna taxi yolu araba sürmek için değil uçağın pist ile park yeri arasındaki bağlantı yoludur. Çok güldürdü beni. :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sazan ~ 3 yıl önce
sen de sazanlığınla güldürdün.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000