06 Temmuz 2017, Perşembe 11:02:32

DHMİ'den Sivas açıklaması

Dün AirportHaber'in duyurduğu Sivas Havalimanı'ndaki yıkık kısımlarla ilgili Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nden açıklama geldi.
  • Bu ticari ve siyasi kafayla ancak bu kadar iş yapılır. Son 15 yılda göz boyamak için yapılan herşeyin altında benzer rezillikler var. O zamanlar Binali Yıldırım' ın yerine atanan Ulaştırma Bakanı, seçim yatırımı ve şovu için bu binaya apar topar açılış yapmışlardı. Çok iyi bilirim çünkü oradaydım. Keşke o dökülenlerin altında buna sebep olanlar kalsa hiç değilse içimiz acımaz. Milleti kandıranları asla affetmiyoruz.
  • Asıl soru su olmalı; Ulkenin cogu bolgesi yagmurlu cogu ili kotu hava kosulları ile boğusurken neden dokulen sadece Sivas?
  • çok rezil çok kalitesiz malzemeyle yapılmış çift başlı kartala benzeteceğiz diye rezil bir ucube yaptılar
  • Gelin Trabzonun iç hatlar dış cephesinin kaplamalarına bir bakın. Terminal katına konan bazı saksıların neden orada durduğunu bir sorun.Kaplamalar daha kabul yapılmadan öyleydi ve hiç bir şey yapılmadan bu şekliyle devralındı. Türkiyede sadece Dhmi değil tüm Kitlerin teslim aldığı binalar benzer şekildedir. Fayanslar dökülür, akarlar taşar, boyalar soyulur, tuvaletler tıkanır, çatılar akıtır vs vs..

Dün AirportHaber'in duyurduğu Sivas Havalimanı'ndaki yıkık kısımlarla ilgili Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nden açıklama geldi.

İşte DHMİ'nin o açıklaması:

Sayın Ali KIDIK
Airporthaber Genel Yayın Yönetmeni

Sitenizde yayımlanan “Sivas Nuri Demirağ Havalimanı dökülüyor!” başlıklı habere ilişkin olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür.

23 Nisan 2017 tarihinde Sivas il genelinde yaşanan şiddetli fırtına nedeniyle Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Terminal Binası Check-In salonunun Güney cephe duvarında çatlama ve esnemeler meydana gelmiştir. Havalimanı Müdürlüğünce durumun bildirilmesi üzerine hemen harekete geçen İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı ile yüklenici firma yetkilileri, Terminal Binası içerisinde gerekli incelemelerde bulunmuşlardır.

Rüzgâr, sarsıntı gibi dış etkenler nedeniyle hasar gören bölümler, şeritlerle yolcu ve personel kullanımına kapatılmış; yüklenici firma hasarlı kısımlar üzerinden küçük çaplı onarımlar yapmıştır.

Ancak Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Müdürlüğü ve İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı, yapılan onarım işini yeterli görmeyerek sözleşme hükümleri gereğince yeniden bir iş planı ve projelendirme yapmıştır. Bunun üzerine,  Yüklenici Firma Havalimanı’nda geniş çaplı ve kalıcı bir çalışma başlatmıştır.

Görüldüğü gibi, havalimanında meydana gelen kısmi hasarlar, yaşanan doğal afet sonucu ortaya çıkmıştır. Üzücü olaydan sonra gerekli işlemler hemen başlatılmış, Genel Müdürlüğün ciddi takip ve müdahalesiyle Yüklenici Firma gerekli çalışmalara başlamıştır. İlgili birimlerimizin kontrolünde hızlı bir şekilde devam etmekte olan bu çalışmalar en kısa sürede tamamlanacaktır.

DHMİ'den Sivas açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Makyajcılar ~ 1 yıl önce
Bu ticari ve siyasi kafayla ancak bu kadar iş yapılır. Son 15 yılda göz boyamak için yapılan herşeyin altında benzer rezillikler var. O zamanlar Binali Yıldırım' ın yerine atanan Ulaştırma Bakanı, seçim yatırımı ve şovu için bu binaya apar topar açılış yapmışlardı. Çok iyi bilirim çünkü oradaydım. Keşke o dökülenlerin altında buna sebep olanlar kalsa hiç değilse içimiz acımaz. Milleti kandıranları asla affetmiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ky ~ 1 yıl önce
Asıl soru su olmalı; Ulkenin cogu bolgesi yagmurlu cogu ili kotu hava kosulları ile boğusurken neden dokulen sadece Sivas?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 1 yıl önce
Sen hiç Sivas soğuğu yedin mi gardas :)
kadir ~ 1 yıl önce
çok rezil çok kalitesiz malzemeyle yapılmış çift başlı kartala benzeteceğiz diye rezil bir ucube yaptılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadir 61 ~ 1 yıl önce
Gelin Trabzonun iç hatlar dış cephesinin kaplamalarına bir bakın. Terminal katına konan bazı saksıların neden orada durduğunu bir sorun.Kaplamalar daha kabul yapılmadan öyleydi ve hiç bir şey yapılmadan bu şekliyle devralındı. Türkiyede sadece Dhmi değil tüm Kitlerin teslim aldığı binalar benzer şekildedir. Fayanslar dökülür, akarlar taşar, boyalar soyulur, tuvaletler tıkanır, çatılar akıtır vs vs..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000