26 Ağustos 2016, Cuma 11:56:24

DHMİ personel alacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere 88 personel alacak.
  • 4 yıl Türkiye'nin seçkin bir üniversitesinin seçkin bir bölümünü ÖSS'de derece yaparak. yine dereceyle bitirdim. Üstüne yüksek lisans yaptım. KPSS'de 90 üstü bir puan aldım, Dil Puanımda 80 üstüydü. Kurum sınavına girdim. Kurum sınavı oldukça zor, seçici bir sınavdır bilen bilir, anlatmaya gerek yok. Üstüne kurum mülakatına girdik. Yetmedi 1,5 yıla yakın bir zaman eğitim aldık. Bu eğitimdekilerin %30'a yakını başarısız oldu ve ayrıldı. Eğitimi başarıyla bitirenler olarak meydanlarında 1 yıla yakın daha eğitim aldık. Ve hava trafik kontrolörü olmaya hak kazandım. Yeter mi? Aldığım parayı hak ediyor muyum?
  • Az okuyupta kuleci olamadık.Yurt dışında muadiller en azından yol kontrole de hizmet verip o yüksek maaşları alıyor.Dünyanın hiçbir yerinde yoktur herhalde KPSS ye gir 1 yıl yayılmış eğitim al yol kontrol hizmeti verme sonra memnuniyetsizliklerini bildir.Kurum en azından üniversitelerin Havacılık bölüm mezunlarından kuleci alsa gam yemeyecem.
  • Deynekci rumuzlu arkadasa; bencede kurum ucret politikasini degistirmeli. Mesela dhmi de sofor olan adam 4500 maas almamali asgari ucret almali. Yada atolyede merdiven yapan isci ostimdeki isciler gibi asgari ucret almali. Mesela atc ler diger ulkelerindeki emsalleri gibi pilotlarla ayni maasi almali. Avrupa ulkelerinde oldugu gibi malzeme alan memur havacilik tazminati almamali. Ilkokul mezunu sofor kendini bir atc ile bir tutmamali. Haddini bilmeli. Atc ler olmasa kurumdan hic kimsenin havacilik tazminati alamayacaginin farkina varmali. Bu ulkede 40 milyon tane sofor bulabilirsin ama atc sayisi 1300. Bazi seylere koru korune sallamamak lazim. Bizim kimsenin maasinda gozumuz yok keske hepimiz 20 ser bin lira maas alsak ama gelipte diger arkadaslarin atc ye laf atmasi gercekten cok sacma. Bu tarz yorumlari yapanlarin 40 yaş uzeri zamaninda kahveden yada futbol sahalarindan toplanip kuruma alinmis ilkokul mezunlari calisanlar oldugu gayet belli. Pilotla yer hizmetcinin ayni maasi almasi ne kadar sacmaysa atc ile diger personelin ayni maasi almasi da o kadar sacma. Sonucta yer hizmeti olmazsa da o ucak ucamaz ama alinan bir risk ve zorlu bir is var. Maas farki bu yuzden. Daha fazla maas istemek herkesin hakki ama bunun icin atc ye laf atmak ve kucumsemek cok sacma.
  • 3 ayda sadece kule eğitimi vererek istanbula gönderdiğiniz kulecilerden verim alabilecekmisiniz bir gecede alırken açıklama yaptınız bunların hepsi nereden torpilli.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere 88 personel alacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün (DHMİ) istihdam edeceği 88 personelin 25'i asistan, 63'ü stajyer hava trafik kontrolörü olacak.

Söz konusu kadrolar için başvurular, 29 Ağustos'da başlayacak, 30 Eylül'de sona erecek. Adayların KPSSP3'ten en az 70 puan almış olması gerekecek.

Başvurular, şahsen veya posta yoluyla yapılacak.

DHMİ personel alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Bir ATC ~ 2 yıl önce
4 yıl Türkiye'nin seçkin bir üniversitesinin seçkin bir bölümünü ÖSS'de derece yaparak. yine dereceyle bitirdim. Üstüne yüksek lisans yaptım. KPSS'de 90 üstü bir puan aldım, Dil Puanımda 80 üstüydü. Kurum sınavına girdim. Kurum sınavı oldukça zor, seçici bir sınavdır bilen bilir, anlatmaya gerek yok. Üstüne kurum mülakatına girdik. Yetmedi 1,5 yıla yakın bir zaman eğitim aldık. Bu eğitimdekilerin %30'a yakını başarısız oldu ve ayrıldı. Eğitimi başarıyla bitirenler olarak meydanlarında 1 yıla yakın daha eğitim aldık. Ve hava trafik kontrolörü olmaya hak kazandım. Yeter mi? Aldığım parayı hak ediyor muyum?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Transatlantik ~ 2 yıl önce
Sinavi kazanana kadar almis oldugun basarilar bizi baglamaz. Kusura bakma Ataturk, Sabiha, Antalya ya da Smartta degilsen hak etmiyorsun o maasi istersen 100 al kpssden 70 alan da senle ayni maasi aldigi icin o pozisyonda aldigin puan bir kistas degil. Sen otur Agrida 3 ay kışın hiçbisi yapma sonra ben bu parayi hak ediyorum de. Iş yuku anlaminda kesinlikle bu para cok fazla ama dedigim gibi meydanina bagli. Bu kadar genel konusma.
adımopter ~ 2 yıl önce
Az okuyupta kuleci olamadık.Yurt dışında muadiller en azından yol kontrole de hizmet verip o yüksek maaşları alıyor.Dünyanın hiçbir yerinde yoktur herhalde KPSS ye gir 1 yıl yayılmış eğitim al yol kontrol hizmeti verme sonra memnuniyetsizliklerini bildir.Kurum en azından üniversitelerin Havacılık bölüm mezunlarından kuleci alsa gam yemeyecem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 2 yıl önce
Deynekci rumuzlu arkadasa; bencede kurum ucret politikasini degistirmeli. Mesela dhmi de sofor olan adam 4500 maas almamali asgari ucret almali. Yada atolyede merdiven yapan isci ostimdeki isciler gibi asgari ucret almali. Mesela atc ler diger ulkelerindeki emsalleri gibi pilotlarla ayni maasi almali. Avrupa ulkelerinde oldugu gibi malzeme alan memur havacilik tazminati almamali. Ilkokul mezunu sofor kendini bir atc ile bir tutmamali. Haddini bilmeli. Atc ler olmasa kurumdan hic kimsenin havacilik tazminati alamayacaginin farkina varmali. Bu ulkede 40 milyon tane sofor bulabilirsin ama atc sayisi 1300. Bazi seylere koru korune sallamamak lazim. Bizim kimsenin maasinda gozumuz yok keske hepimiz 20 ser bin lira maas alsak ama gelipte diger arkadaslarin atc ye laf atmasi gercekten cok sacma. Bu tarz yorumlari yapanlarin 40 yaş uzeri zamaninda kahveden yada futbol sahalarindan toplanip kuruma alinmis ilkokul mezunlari calisanlar oldugu gayet belli. Pilotla yer hizmetcinin ayni maasi almasi ne kadar sacmaysa atc ile diger personelin ayni maasi almasi da o kadar sacma. Sonucta yer hizmeti olmazsa da o ucak ucamaz ama alinan bir risk ve zorlu bir is var. Maas farki bu yuzden. Daha fazla maas istemek herkesin hakki ama bunun icin atc ye laf atmak ve kucumsemek cok sacma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilir kişi ~ 2 yıl önce
3 ayda sadece kule eğitimi vererek istanbula gönderdiğiniz kulecilerden verim alabilecekmisiniz bir gecede alırken açıklama yaptınız bunların hepsi nereden torpilli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Devamı ~ 2 yıl önce
Yanlış eksik araştırılmayan bir yorum. O 3 ay temel eğitim bu kişiler eğitimin devamını İstanbul'da yani çalışacakları yerde alacaklar. Yani bu yapılan çok doğru bir karar gidip Esenboğa eğitiminalıp İstanbul'da çalışmaktansa bu kişileri direk İstanbul'a adapte etmek daha mantıklı
bilir kişi ~ 2 yıl önce
alım yapılırken bir gece yarısı sınava katılacaklar listesi açıklanıyor ve 3 ay içinde apar topar istanbula gönderiliyor daha önce böyle bir uygulama yapıldımı....

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000